Teaser Tuesdays

Teaser Tuesday (14) - Divergence (Veronica Roth)

21. října 2014 v 14:00 | Julča

Jak padám dolů, rozhodím ruce a zalapám po vzduchu. Podpaždím se zarazím o zábradlí.
(Divergence, str. 198)

Teaser Tuesday (13) - Harry Potter and the Philosopher's Stone (J.K.Rowling)

7. října 2014 v 14:30 | Julča

Ukázka:
Harry had never believed he would meet a boy he hated than Dudley, but that was before he met Draco Malfoy. Still, first-year Gryffindors only had Potions with the Slytherins, so they didn't have to put up with Malfoy much.


Teaser Tuesday (12) - Harry Potter and the Philosopher's Stone (J.K.Rowling)

30. září 2014 v 16:02 | Julča

Ukázka:
'I've come to bring Harry to his aunt and uncle. They're the only family he has left now.'
'You don't mean - you can't mean the people who live here?' cried Professor McGonagall, jumping to her feet and pointing at number four. 'Dumbledore - you can't.'

Jak se mi HP v angličtině čte:
Před HP jsem v angličtině četla akorát takovou tu upravenou zkrácenou verzi Frankensteina. No a teď jsem si zkusila půjčit na zkoušku první díl Harryho Pottera v angličtině a ono to překvapivě jde :) Musím říct, že styl J.K. Rowling mi přijde opravdu jednoduchý a lehce čitelný, oproti jiným knížkám, do kterých jsem nakukovala - např. doma mi stále leží Eragon v angličtině. Opravdu mě baví čtení HP a to jak v češtině, tak i v angličtině. Čte se to samo a akorát občas si něco vyhledám ve slovníku. No, občas mi ani nepřijde, že bych ho četla v angličtině :D Takže určitě si plánuji koupit HP v angličtině - sice ho nemám ani v češtině doma, ale tohle bude aspoň něco nového :)

A co vy? Četli jste HP v angličtině nebo nějaké jiné knížky? Kdyžtak doporučte nějaké knížky v angličtině, které nejsou až tak složité :)

Teaser Tuesday (11) - Silo (Hugh Howey)

23. září 2014 v 14:30 | Julča
SILO
Hugh Howey

Ani se neotočil od mapy, jen s dětinským výrazem ve tváři přejížděl rukama od jednoho kruhu k druhému. ,,Zavolali. Kontrolovali situaci."


Opět Silo - zkrátka mám menší zásek a to i přesto, že se mi ta kniha hodně líbí, ale nejsem schopná číst několik hodin v kuse v jeden den, takže je to max pár kapitol za den.. Ale aspoň si tu knížku šetřím a nemusím se s ní rychle loučit, i když teď už jsem skoro u konce..

Teaser Tuesday (10) - Silo (Hugh Howey)

16. září 2014 v 15:44 | Julča
SILO
Hugh Howey

Jediné, co venku viděla, byly nezáživné svahy, šedé kopce zdvíhající se k ještě šedivějším mrakům, skvrny slunečního světla snažícího se bez valného úspěchu osvětlit krajinu. Z jejího pohledu byly zakázané sny o vnějším světě smutné a prázdné.


Vím, že mnou vybraná ukázka není nic moc, ale z této knížky je fakt těžké vybrat nějaký úryvek pro někoho, kdo nezná postavy. No a samozřejmě spoilery - těm se chci vyvarovat a tady je každá druhá věta spoiler :D :) Jsem za polovinou knížky a líbí se mi to zatím moc :)

Teaser Tuesdays (09) - Hvězdy nám nepřály

22. července 2014 v 12:00 | Julča

Hvězdy nám nepřály

John Green

Když jsme dojeli domů, Augustus Waters seděl na schodech. V ruce držel kytku oranžových, sotva polorozkvetlých tulipánů a na sobě flísku a pod ní dres Indiana Pacers, což bylo oblečení, které mi k němu vůbec nesedělo, ačkoli mu docela slušelo.
.............
Ano, už jsem se konečně dostala ke knize Hvězdy nám nepřály. Vlastně už jsem skoro na konci knihy, ale recenzi můžete čekat nanejvýš tak za dva týdny. Myslím, že tohle nebude moje njeoblíbenější kniha (teda rozhodně nebude) a vůbec nevím, jestli se k ní ještě někdy dostanu, možná jo. Sice je to dobrá kniha, ale mě neuchvátila natolik, abych ji všdue vychvalovala - to za mě udělají ty holky, co třeba ani moc nečtou, ale tahle knížka je dostala. No nic, víc si nechám až k recenzi a mrzí mě, že mě tahle knížka docela zklamala - zatím, ale třeba.. se to zlepší :)

Tease Tuesdays (07) - Hunger Games - Síla vzdoru

1. července 2014 v 13:00 | Nienna
Já vím, meme se tu dost dlouho neobjevovaly, ale to holdám přes prázdniny všechno napravit a doufám, že se moje aktivita zlepší :)
Ve sluchátku slyším Hurikána, který mi oznamuje, že se musíme vrátit.
Lovecký vak mi ale připomněl, že chci ještě jednu věc.

Hunger Games - Síla vzdoru
Suzanne Collinsová

Teaser Tuesdays (06) - Hunger Games - Vražedná pomsta

3. června 2014 v 11:30 | Julča
meme pořádá http://shouldbereading.wordpress.com/
popadni knížku, kterou právě čteš
otevři ji na náhodné stránce
vyber dvě věty z této stránky
věty nesmí obsahovat spoilery!
napište autora a z kterého díla věty jsou, aby si ostatní tuto knihu popřípadě mohli přečíst také


(str. 9)

Kdyby záleželo na mně, snažila bych se na celé Hladové hry zapomenout. Nikdy o nich nemluvit.


Jak jste si možná někteří všimly na fb stránce (ZDE), tak čtení Frankensteina jsem vzdala - v půlce! Už mě to moc nebavilo a nebyla jsem schopná přečíst víc, jak kapitolu denně - jo, bylo by to na dlouho. Takže jsem to vzdala a pustila se do čtení HG, které mě zase pohltily :) Měli jste také nějakou knížku, u které jste její čtení museli vzdát?

Teaser Tuesdays (05) - Frankenstein

27. května 2014 v 16:00 | Julča
meme pořádá http://shouldbereading.wordpress.com/
popadni knížku, kterou právě čteš
otevři ji na náhodné stránce
vyber dvě věty z této stránky
věty nesmí obsahovat spoilery!
napište autora a z kterého díla věty jsou, aby si ostatní tuto knihu popřípadě mohli přečíst také

Frankenstein
Mary Wollstonecraft Shelley


Všechnu naději jsem vkládal v tajemství, jež jsem znal jen já sám. Měsíc svítil na mou noční práci a já jsem s neutuchající a bezdechou dychtivostí pronikal do nejtemnějších skrýší přírody.

Teaser Tuesdays (04) - Frankenstein

20. května 2014 v 15:19 | Julča


Frankenstein v angličtině :) Obtížnost - průměr, s něčím se začít musí :) A na léto mám naplánovaného Eragona, který už mi leží v knihovničce :)

My name is Frankenstein - Victor Frankenstein. I was born in 1810 in the beautiful city of Geneva, in Switzerland.

 
 

Reklama