Právě v kinech

Právě v kinech: Duben 2015

4. dubna 2015 v 20:06 | Julča
Do článků Právě v kinech sice dávám vždy většinu filmů, které se dávají v kinech, i když to nejsou premiéry, ale tentokrát je těch premiér tolik, že myslím, že samotné ty premiéry na celý článek vystačí - i když si myslím, že jich je vážně hodně. Ale tak, ať si každý vybere.

Právě v kinech: Březen 2015

3. března 2015 v 16:12 | Julča

PRÁVĚ V KINECH:

BŘEZEN 2015

Premiéry v březnu

Právě v kinech: Únor 2015

1. února 2015 v 14:47 | Julča


Premiéry v únoru
- Big Eyes
v ČR v kinech od: 5.2.2015
Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovi práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci.
Na tento film se těším za celý měsíc únor nejvíc. Film mě hodně zaujal a nejenom tím, že ho natočil právě Tim Burton. Také doporučuji si poslechnout dvě krásné písně, které k tomuto filmu nazpívala Lana Del Rey (zde).

- Jupiter vychází
v ČR v kinech od: 5.2.2015
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru.
Myslím, že hlavním tahačem tohoto filmu je to obsazení - Channing Tatum a Mila Kunis. Kdyby tam hrál někdo jiný, tak bych se na tento film nepodívala, ale jelikož tam hrají tito herci, tak jsem přecejen zvědavá a film zkouknu, i když do kina na to nepůjdu.

- Žena v černém 2: Anděl smrti
v ČR v kinech od: 12.2.2015
Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford. Jejich cílem je zchátralá rezidence Eel Marsh, která se nachází na ostrově, spojeném s pevninou pouze úzkým náspem zvaným Nine Lives Causeway a schůdným pouze za odlivu. Ve snaze ukrýt se tu před hrůzami války svou přítomností brzy znovu probudí k životu zlé síly, které tuto působivou osamělou budovu pronásledují po celá desetiletí. S tím, jak se po pozemcích na Eel Marsh znovu rozléhají dětské hlasy, se z temnoty vrací také pomstychtivý přízrak ženy v černém.
První díl se mi velmi líbil a byl to skvělý horor, navíc Daniel Radcliffe to zahrál skvěle. Četla jsem i první díl knížky, ten druhý už ne, ale slyšela jsem, že tam vlastně není nic nového, opět se opakující příběh. Ale i přesto jsem na film zvědavá, jelikož to filmové zpracování prvního fílu se mi velmi líbilo a ráda se podívám i na toto pokračování.

- Ghoul
v ČR v kinech od: 26.2.2015
Ghoul vypráví o trojici filmařů, která se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o místě, kde došlo za velmi podivných okolností ke kanibalismu. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem kanibala Andreje Čikatila a odhalují se zneklidňující skutečnosti. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrálo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se ale z filmařů a jejich doprovodu brzy stanou vězni. Ze záměru natočit dokument se stane děsivý boj o život - nikdo ale netuší, kdo je TAM VENKU...
Ještě jsem neslyšela o podobném filmu od českých filmařů, takže jsem na tento film velmi, velmi zvědavá, jelikož čeští filmaři, no, přiznejme si to, nejsou zvyklí dělat odlišné filmy, furt to samé, takže doufám, že mě tento film příjemně překvapí.

- Padesát odstínů šedi
v ČR v kinech od: 12.2.2015
Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná "šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii - své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach.
Určitě jste slyšeli o té slavné trilogii, kterou přečetly tisíce dívek, které byly zvědavá na erotiku v knize. No, já mezi ně nepatřím, jelikžo jsem byla do této knihy dost dobře odrazena a myslím si, že nemá příliš vysokou uměleckou hodnotu, ale jelikož přesně neznám ten příběh, tak se možná na tento film kouknu, ale do kina bych na to určitě nešla.

...více filmů v ceém článku

Právě v kinech: Leden 2015

3. ledna 2015 v 19:34 | Julča

Jedna z nových rubrik, které zavedu tento rok, je rubrika Právě v kinech. Každý měsíc vyjde článek s filmy, které právě dávají v kinech - ty, které mají premiéru až v daný měsíc, ale také ty, které jste už měli možnost v kině vidět, ale třeba vás dosud daný film nenalákal, což v některých případech může být škoda. Ovšem nečekejte celý výčet premiér a naprosto všech filmů, které jsou v kinech k vidění, jedná se pouze o filmy, které mě samotnou zaujaly a ráda bych na ně do kina šla. Doufám, že se vám tato rubrika bude líbit a třeba vás na nějaký ten film navnadí :)

Premiéry v lednu

E.A. Poe: Podivný experiment

(premiéra v ČR: 22.1.2015)

Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby "jedinečnost" každého pacienta respektovali: "Proč bychom se měli snažit udělat nešťastného člověka z naprosto šťastného koně?" Ovšem děsivá a hrůzu nahánějící "léčba", jíž byli na konci 19. století duševně nemocní běžně vystavováni, je přítomna i zde: věznění, spoutávání, proudy ledové vody a elektřiny. To vše je pevně vryto do historických zdí ústavu a Edward objevuje poměrně znepokojivou pravdu. Psychiatrický ústav ovládli pacienti, zatímco skutečný ředitel je se svým týmem uvězněn ve sklepení. A tady napínavý příběh plný zvratů a překvapení teprve začíná...

Myslím, že půjde o poněkud drsnější film, který je natočen podle knihy od E.A. Poe. Na tento film jsem velmi zvědavá a rozhodně ho chci vidět, i když nevím, jestli zrovna v kině. Ale rozhodně jsem se tu zde o něm musela zmínit. Jelikož v USA měl film premiéru již v listopadu, tak na čsfd je možné vidět hodnocení uživatelů a musím říct, že 70% je poměrně vysoké hodnocení, takže o to víc se na film těším.

Sedmý syn

(premiéra v ČR: 8.1.2015)
Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná.

Opět je možné na čsfd vidět hodnocení uživatelů a to je 74%, což je dost vysoké, ale zatím tento film hodnotilo málo uživatelů, protože ho bylo možné vidět zatím jen na předpremiéře v CineStaru. Jsem zvědavá na tento film, jelikož se jedná o fantasy, ale radši bych od toho nic velkého nečekala.

Okno do dvora

(premiéra v ČR: 22.1.2015)
Fotograf J. B. Jeff Jeffries (James Stewart) je kvůli zlomené noze odkázán na kolečkové křeslo. Jeho společníkem se v dlouhých chvílích stane okno vedoucí přímo do dvora, odkud má Jeff výhled do bytů svých sousedů. Sledování osudů nájemníků z protějšího domu ho pohltí natolik, že začne podezřívat jednoho z nich z vraždy své manželky. Jeffries se spolu se svou elegantní přítelkyní (Grace Kelly) pustí do odhalování zapeklitě složitého řetězce událostí... Událostí vedoucích k senzačnímu a strhujícímu konci.

Ano, vidíte správně, tento film je už trochu staršího data, vyšel již roku 1954, ale tento měsíc je nachystaná jeho obnovená premiéra. Uvidím, v kterých kinech se dočkáme tohoto filmu, ale musím říct, že jsem o něm nikdy dřív neslyšela, ale podle anotace mě zaujal. Myslím, že by byla škoda ho nevidět.


...další filmy v celém článku...
 
 

Reklama