Posuď knihu podle obalu

Posuď knihu podle obalu (05) - Selekce (celá série)

12. října 2014 v 11:30 | Julča
Po meme on my wishlist je tohle další obnovené meme na blogu. Mým cílem je totiž dát na blog aspoň jeden článek denně a myslím, že nějaké ty meme to tu trochu zpestří. Takže jde o to vybrat si jakoukoli knižní obálku a zhodnotit ji - více o meme na konci článku.


Tato série je teď všude - vidím o ní skoro na každém blogu. A i když jsem si četla nějaké ty kladné recenze, tak mě ten příběh příliš neoslovil, ale sama jsem tuto knihu nečetla a ani číst nebudu. Avšak k obálkám bych se ráda vyjádřila :) Obálka prvního dílu je podle mě nejvydařenější - líbí se mi póza té dívky a hlavně krásné odstíny modré, které byly na obálku použity. Další dva díly mají obálky podobné akorát póza a barvy se stále mění, ale líbí se mi, že je celá série hezky jednotná, co se týče obálek a zkrátka k sobě patří (no jo, tak je to u každé série, ale tahle má fakt hezké obálky). Ale nevím která se mi líbí víc, jestli obálka druhého nebo třetího dílu :D Ale první díl to u mě vyhrál. Celé sérii za obálky tak dám nějaké ty hvězdičky..

Posuď knihu podle obalu (03) - The Horse Dancer

9. dubna 2014 v 14:48 | Julča

Anotace:
A gorgeous novel of love, friendship, and a horse named Boo, from bestselling and RNA prize-winning author Jojo Moyes.
The 2009 novel The Horse Dancer by Jojo Moyes, the bestselling author of Me Before You and two-time winner of the RNA Novel of the Year award.
In a hidden corner of London, Henri Lachapelle is teaching his granddaughter and her horse to defy gravity, just as he had done in France, fifty years previously. But when disaster strikes, fourteen-year-old Sarah is left to fend for herself.
Forced to share a house with her charismatic ex-husband, her professional judgement called into question, lawyer Natasha Macauley's life seems to have gone awry. When her path crosses that of Sarah, she sees a chance to put things right.
But she doesn't know that Sarah is keeping a secret, one that will change all their lives forever . . .

Můj názor:
Obálka mě hodně zaujala - ty barvy a výtvarné zpracování se mi moc líbí. Ano, knížka je anglická, ale to snad nevadí. Dokonce i příběh mě docela zaujal, jestli si knížku přečtu to opravdu nevím - vzhledem k tomu, že je v angličtině, tak by mi to zabralo asi až moc času a já si na léto šetřím už Eragona v angličtině a jsem zvědavá, jak dlouho mi to zabere :) Schválně, jaký máte vy názor na knihy v angličtině a čtete je? Nebo komiksy? Např. komiksové časopisy v angličtině mi vyhovují a mám je radši.

Posuď knihu podle obalu (02) - Na první pohled

29. března 2014 v 0:49 | Julča
Název: Na první pohled
Autor: Delacourt Grégoire
Počet stran: 200

Vydání: 2014/06
Dostupné od 5.6.2014

Anotace:
Jako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. Jde otevřít, na sobě trenky se Šmouly. Nevěří vlastním očím, před ním stojí Scarlett Johanssonová, hollywoodská star, která byla v různých anketách několikrát zvolena nejkrásnější ženou světa. On je dvacetiletý automechanik, žijící osaměle v malém vesnickém domku v Pikardii, poblíž výpadovky na město. Ona je šestadvacetiletá slavná herečka, která se ocitla v nesnázích. Zdá se, že je dělí celý vesmír, ráno se však koná zázrak, Scarlett je stále u něj doma!
Všechny dívky by se chtěly podobat nějaké krásné herečce, a přitom netuší, jak vnější vzhled dokáže ničit život. Být redukována na pouhý objekt touhy totiž může být velmi frustrující.
Grégoire Delacourt ve svém novém románu vypráví o křehkosti rodící se lásky a o tom, jakou moc mají slova: ta, která uzdravují, i ta, která ubližují. Pod zdáním přeslazeného románu z červené knihovny se skrývá příběh o povrchnosti vnímání zevnějšku, o diktatuře krásy, o osamění a hledání lásky.

Knihu jsem si vybrala čistě náhodou - pouze podle obalu, protože jsem nikdy dřív o ní neslyšela, což je ale docela logické, když ještě nebyla ani vydána. Každopádně dějem mi trochu připomíná film Notting Hill, ale asi jenom tím základním prvkem, tedy slavnou osobností.

Líbí se mi obálky, kde figuruje jedna výrazná barva - v tomto případě červená. Kniha na mě opravdu působí jako ta z červené knihovny a od tohohle názoru mě neodvrátí ani konec anotace. Knihu si sice asi nepřečtu, ale obálka je to hezká :) Příště asi vyberu radši zajímavější knihu i dějem, nejenom obalem :)

Sledujte blog na FB

ZDE

Posuď knihu podle obalu (01) - Vlci z Mercy Falls

18. března 2014 v 15:36 | Julča
Takže tohle je můj první článek do tohohle meme :) Doufám, že se Vám bude líbit a udělám si to tak trochu po svém :)

Jak můžete vidět, tak se v česku drželi originálních obálek, za což jsem moc ráda.. Tuhle sérii jsem začla číst díky tomu obalu, a až potom jsem se začala zajímat, o co vůbec v knížce jde :) Dala jsem sem všechny knížky z trilogie, protože, podle mě, k sobě prostě patří. Všechny tři obálky se mi líbí naprosto stejně :)

Celkové hodnocení:
5/5

A o čem, že knížka je? Anotace k prvnímu dílu Mrazení:
Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem - jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.

Mně se knížka líbí, jak obalem, tak i dějem.. Ale ten obal knížek v této sérii si mě naprosto dostal..
 
 

Reklama