Ostatní

BELGIE 2015

2. dubna 2015 v 18:15 | Julča
Jak jste mohli zaznamenat na facebookové stránce blogu (zde), tak jsem poslední týden v březnu byla v Belgii. Jednalo se o výměnný pobyt se školou, prvně jsme tedy my jeli na týden tam a Belgičani zase přijedou poslední týden v dubnu sem. Každý jsme bydleli u svého Belgičana, já konkrétně u Belgičanky, která se zdála celkem fajn, i její rodina byla fajn, doma to měli moc hezké, moderní, i její sourozenci byli fajn - v tomhle ohledu jsem fakt byla spokojená. Akorát chodí s jedním klukem z jejich třídy, ten se taky účastnil výměny, takže vlastně oni dva byli skoro furt spolu, takže tak trochu si vystačili sami spolu. No, nevadí.
Z Česka jsme vyráželi v pátek navečer, každé tři hodiny, přibližně, jsme stavěli na benzínce a dopoledne další den jsme dojeli do Bruselu. Tam jsme byli celkem devět hodin, z čehož bylo pět hodin rozchodu, což bylo fakt super - mohli jsme si to tam projít, jak jsme chtěli, sami. Takže jsem nakoupila nějakou tu čokoládu, dala si vafli, kafe, nakoupila pár pohledů,.. V Bruselu to bylo fakt fajn a líbilo se mi tam, i když tam bylo dost turistů a tak, ale bylo to tam hezký.
Odpo jsme pak jeli dál a navečer jsme dorazili do Beverenu, kam si pro nás přijely jednotlivé rodiny. No a večer jsme šli ještě do klubu, kde to bylo skvělé, sešlo se nás tam hodně z výměny, jak Čechů, tak Belgičanů. Ale v tom klubu to bylo fakt skvělé a líbilo se mi tam ze všech hospod apod. nejvíc :) Myslím, že jsme tam byli asi do jedné, a pak jsme jeli na kolech domů (jejich kola jsou fakt na zabití, teda aspoň to moje bylo, takové.. rozviklané :D).
V neděli jsme měli naprosto volný program - s rodinou. V mém případě loupání zeleniny a ovoce na další den do školy :D No, ale pak mě moje Belgičanka (+ její milý a jeho Češka) pozvala na palačinku, takže to snad stálo za to :D Ale večer jsme šli zase do hospody s ostatníma.
V pondělí byl program ve škole, nějaké ty seznamovací hry a prezentace na téma sport a zdravý životní styl (tohle téma jim vybrali učitelé, Belgičani z toho taky nebyli moc nadšení..). Večer zase ven, klasika.
Další den se jelo do města Bruges, které jsem si naprosto zamilovala, jelikož to má takový ten anglický styl - ty domy prostě vypadají jako v Anglii, takže to já můžu. Každopádně nás provedli městem, a pak jsme měli rozchod. Já zas nakoupila další čokoládu :D Z Bruges jsme ještě jeli na pláž, i když pak začalo pršet, ale pláž byla vážně hezká, písek, molo, taková hezká šedá atmosféra ledového moře. Pak jsme akorát dojeli domů a hned zas šli ven (tedy opět jeli na kolech, každý den jsme jeli na kolech).

beach in Belgium

Další den byl opět program ve škole - i se studentama z ostatním výměn, byli tam ještě ze Slovenska a Itálie. A "hráli" jsme si na evropský parlament, kdy jsme ve skupinkách diskutovali nad návrhama zákonů, anglicky, a pak o nich všichni hlasovali. No, nebyl to úplně nejzábavnější program, ale bylo to celkem zajímavé.
Ve čtvrtek jsme jeli do bažin (Saeftinghe), kde jsme byli asi hodinu, dýl, ale původně jsme tam měli být skoro tři hodiny, ale začalo pršet. Bylo to hodně náročné v gumácích se tam občas brodit bahnem, ale rozhodně to byla zajímavá zkušenost, jsem ráda, že jsem tam byla.
Poslední den jsme dopo ještě jeli do Antwerp, projít se po městě, ale tohle město se mi až tak nelíbilo, nevím. Každopádně pak jsme jeli dom a já jsem se sbalila a připravila na cestu. Taky jsem se rozloučila s rodinou, vážně byli moc fajn.
No a v sobotu dopo jsme se vrátili zpátky domů do Česka.

A ještě pár věcí, co je pro Belgii fakt typických:
- ježdění na kole (jezdili jsme fakt všude na kolech, do školy, do hospody, plus ty jejich kola, no.. -_-)
- pivo (hlavně Duvel, navíc se tam pije od 16ti, takže noproblemo, chutnala jsem teda, ale pivo mi nechutná, takže asi tak, ale i přesto, že pivo mi nechutná a nepiju ho, tak jedno mi chutnalo a to třešňový Mort)
- počasí - furt prší (skoro furt tam pršelo a bylo fakt mrazivo, takže jsme většina domů dojeli nachcípaných)
- zima (tím myslím, že nemají moc potřebu doma topit, teda u těch mojich to nebylo až tak, ale u některých byla prý fakt kosa)
- během dne moc nejí, až u večeře se fakt nají (Češi tak trochu hladověli, teda ne všichni, ten kdo si dokázal říct, tak ne, já jsem se celkem rychle přizpůsobila a nevadilo mi, že se jí víc až na večeři, ale i tak když jsem přijela zpátky domů do Česka, tak jsem se doma fakt přecpala a snědla toho strašně moc..)
- divný zákazy ve škole (třeba v budově školy se vůbec nesmí jíst ani pít, takže když chceš něco pojíst, tak musíš jít ven na školní dvůr a vzhledem k tomu, že v Belgii skoro furt prší, tak nic moc, a nebo záchody, záchody pro učitele jsou uvnitř budovy, ale jestli chceš jít ty na záchod, tak musíš jít na dvůr, kde jsou záchody pro studenty, nevím, jestli je to takhle na všech školách tam, ale konkrétně na té naší to tak bylo, jo a taky se tam v budově vůbec nesmí používat mobil a nesmíš si tam ani pustit písničky do sluchátek, nic, teď si vážně vážím těch našich škol v ČR)
- čokoláda, vafle (no, tohle jsem asi ani nemusela psát, ale aby to bylo komplet, prostě Belgická čokoláda je vyhlášená, takže asi tak)
- hranolky, French fries (Belgičani si přivlastňují to, že u nich vznikly hranolky, budiž, je pravda, že hranolkáren je tam celkem dost)
- anglický styl (hodně domů a měst je tam postaveno v anglickém stylu, upřímně netuším, jak se tam dostal, ale miluju ho)
Určitě by se našlo spoustu dalších typických věcí, ale tyhle mi nejvíc zůstaly v paměti.


Tak doufám, že se vám tento článek líbil, možná se vám něco z toho bude hodit, až tam pojedete.
Nebo byl jste tam někdo z vás už? Taky se vám tam líbilo?

Mimozemské civilizace a můj názor na ně

5. dubna 2014 v 21:49 | Julča
Tohle téma mě vždy fascinovalo a pokaždé, když nad tím přemýšlím, tak dojdu k jedinému závěru - musí někde existovat další civilizace!
Vím, že ne všichni se mnou teď souhlasí, a proto to tady trochu rozepíšu.
Zaprvé nechci tvrdit, že mimozemšťané musí být nutně zelení mužíčci s velkýma černýma očima nebo podobající se E.T.mu.. Myslím si, že vůbec nemusí vypadat jako lidi - nevím jak, s představivostí člověka a s tím na co jsem zvyklá si těžko můžu představit něco nového (Je to jakobych si pokoušela představit novou barvu - nejde to!).
Všimněte si, že naše samotná naše galaxie je obrovská, víc než obrovská, a my stěží doletíme na Měsíc - co teprve někam dál.. A pokud je vesmír nekonečný, tak takových galaxií může být také nekonečno. Je docela divné myslet si, že my - lidé jsme jediné dýchající bytosti v celém vesmíru (ale vlastně mimozemšťané nemusí dýchat..).
Pokud znáte časopis Enigma, tak tam jsem o tomhletom tématu docela dost četla a některé články mě opravdu zaujaly. Např. že s lidmi se někdo pokoušel spojit - nevíme jistě, jestli to byly cizí civilizace nebo zbloudilý satelit či co, ale stejně je to zvláštní, a stalo se to několikrát. Ano, já věřím, že to skutečně byly mimozemské civilizace.
A určitě jste slyšeli o kruzích v obilích, vypálených obrazech v polích apod. Musím přiznat, že tady všemu nevěřím - prostě se obilí nějakým způsobem ohlo - nevím jak, protože nejsem žádná vědkyně, bioložka nebo něco takového, ale je nepravděpodobné, že by všechny ty kruhy udělali mimozemšťaně - proč by to třeba dělali? Chtěli by na sebe upozornit? Sledovat reakce lidí na ně? Nebo co? Ale některých věcem věřím, některých zvláštním případům těchto kruhů.
Myslím, že víc k tomu nemám, co napsat. Myslím si toho docela dost o mimozemšťanech, ale neumím si v tomhle směru dobře uspořádat myšlenky, takže pokud chcete znát můj názor na něco konkrétního - klidně se zeptejte. Já si tedy myslím, že existují další civilizace, možná daleko vyspělejší než je ta naše, ale je to pravda, není - zjistíme to někdy?

Podělte se semnou o váš názor na mimozemské civilizace v komentářích

Proč zrovna tyhle barvy pro lapače snů?

21. března 2014 v 19:11 | Julča
Asi víte co jsou to lapače snů, ale pozastavili jste se někdy nad tím, proč jsou na nich zrovna ty určité barvy? Já sama jsem donedávna netušila, která barva na co je a myslím, že víc z vás to asi neví, takže tady máte menší přehled..

Bílá barva
- symbol čistoty, jasnosti, nevinnosti, také perfekcionalismu a touhy po dokonalosti
- umocňuje mocnost barvy, s kterou je použita


Žlutá barva
- povzbuzující a rozveselující účinek
- symbol moudrosti a vysoké inteligence
- podporuje myšlení, intuici, tvořivost a metabolismus, povzbuzuje nervy a oživuje paměť, pomáhá při komunikaci
- ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje
- učí nás asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí

Oranžová barva
- symbol optimismu, mládí a radosti ze života
- vzbuzuje v nás zvědavost a touhu po dobrodružství
- dodává nám životní radost a sílu, pohlcuje negativní energii, pomáhá léčit fobie
- překonávat depresi, má dobrý vliv na trávení

Hnědá barva
- symbol trpělivosti a spolehlivosti
- barva země a pokory, také zdravého rozumu
- dodává klidnou stálou energii

Červená barva
- teplá stimulující barva, oživuje nás a dodává nám odvahu
- symbolizuje krev, pohyb, vitalitu, energii a životní sílu
- dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii, podporuje imunitní systém
- pro vzletné povahy působí jako pevní půda pod nohama a pomáhá zrealizovat naše nápady

Růžová barva
- symbol něhy, jemnosti, romantické lásky, ale také nezralosti a naivity
- označována za barvu srdce, prozrazuje sentimentalitu a jemnost
- uvolňuje napětí ve svalech a v mysli

Fialová barva
- symbol duchovna a srdečnosti
- působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek, zklidňuje hyperaktivní děti
- přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditaci

Modrá barva
- symbolizuje moře, nebe, také povinnosti
- vyjadřuje pocit svobody, opatrnost, rozvážnost, nečinnost
- napomáhá k inspiraci z našeho vnitra, vyjasňuje a rozšiřuje duši, pomáhá při problémech s komunikací a sdělováním
- propojuje srdce a rozum, přináší úspěch při jednání s úřady

Tyrkysová barva
- symbolizuje svobodnou duši
- spojuje blahodárné účinky zelené a modré a tím nás očišťuje a posiluje
- má uklidňující účinky na tělo i duši
- podporuje sebevědomí, fantazii a spontánnost, tiší pocit hladu a proto je vhodná při dietách

Zelená barva
- barva přírody, rovnováhy, klidu a naděje
- uklidňuje, představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem (díky pochopení)
- léčí nás a dává nám pocit vyrovnanosti a míru, uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu
- povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí, učí nás umět se odevzdat okolí

Černá barva
- symbolizuje pevnost, stálost a nekonečno
- pomáhá nám nezauvírat se do sebe a neztratit se v neklidném světěZdroj - zde

..v celém článku video tutorial..

Co si představím pod pojmem FANTASY?

24. února 2014 v 19:42 | Julča
Úžasné téma týdne, protože jakožto fantasy maniak mám k tomuto tématu hodně, co napsat :)

Co si představím pod samotným pojmem FANTASY?
Jiné smyšlené země, národy, knihy a filmy s touto tématikou, kamarády, kteří mají rádi fantasy, povídky, které bych chtěla psát v tomhle žánru a mnoho dalšího..

Fantasy knihy?
Jako průkopníka fantasy žánru beru hlavně J.R.R. Tolkiena, což je můj velký idol. Miluju jeho knihy a filmy natočené podle těchto knih také nejsou špatné. Dále jsem si oblíbila některé fantasy ságy - např. Podzemí, které nemá chybu a já se chystám na čtení posledního dílu (Škoda, že je poseldní..), dále kniha Poslední jednorožec je skvělá, i když jako malá jsem znala jenom tu animovanou pohádku, nad kterou již dnes ohrnuju nos :) A Eragon! Kdo by ho neznal - kluka, co našel dračí vejce a zachránil svoji zemi. Ano, mám nejradši fantasy knihy, ale nečtu JENOM fantasy knihy, ale můj oblíbený žánr to je :)

A teď fantasy filmy!
Tady už to není, tak jednoznačné jestli je to i ve filmotéce můj oblíbený žánr - mám ráda komedie, teenagerovské filmy, dramata, psychologické filmy, ale i přesto všechno stále mám ráda fantasy filmy - již zmiňovaného Pána prstenů i Hobita, Avatar, kterého beru jako smutný film, u kterého většinou brečím, Harry Potter - klasika, všechny filmy od Tima Burtona, což je pro mě něco jako filmový bůh a mimo jiné také Sněhurka a lovec, což není můj nejnejoblíbenější film, ale mám ho ráda. I filmů se najde dost..

Co získávám čtením a sledováním fantasy?
Získávám hlavně jiný náhled na svět - dokážu se odpoutat od reality a autor, který mi tuhle příležitost nabídne si u mě docela šplhne. Miluju, když nějaký ten čas žiju s hlavním hrdinou a prožívám tatáž dobrodružství jako on. Miluju ten pocit svobody, když můžu vytvořit vlastní fantasy příběh, který nemusí mít nic společného s naším světem.

Lidi, co odsuzují fantasy?
Přicházejí o mnoho - především o jiný druh existence, o žití jinde na jiném místě, i když jenom chvíli.. Neví, o co přichází, a tak se jim to snažím říct, ale vím, že těžko budu někomu nutit svůj názor a můj oblíbený žánr - ale prostě to pokaždé musím zkusit :)

Chceš se mě na něco zeptat? ZDE!
(Jsem tam pod jinou přezdívkou, ale neboj - jsem to já :)..)

Upír vs. Vlkodlak

8. ledna 2014 v 17:34 | Julča
Ti co sledovali Stmívání, tak tuhle volbu mezi upírem a vlkodlakem jistě znají. Dobře, ale upíři i vlkodlaci nemusí být tací, jak je popisuje Meyerová - přečtěte si Drákulu, Smečku, Školu noci a další a další tituly.. tak tady máte obsa popisy jednotlivých postav, odkazy na literaturu a filmy a další zajímavosti.. Hlasujte - které stvoření je oblíbenější, nebo obdivovanější??

Upír/Vampýr (nemrtvý)

UntitledTVD😍....
Vampýr vypadá na první pohled jako člověk, avšak pár rozdílů tu je - tedy jak podle koho. Jisté je, že se musí živit lidskou krví nebo alternativou je krev zvířecí.

Podle Slovanů (za starých dob):
Upír mohl vzniknou, pokud člověk zemřel nečistým způsobem - sebevrahové, popravení zločinci.. Nebo také oběti čarodějů, nebo sami čarodějové mohli stvořit upíra. Po přijetí křesťanství sem také patřili lidé, kteří neměli řádný obřad, nebyli pokřtení, obřady byly provedeny špatně nebo když se člověk narodil na špatný den (např. Vánoce..). Co se týče vzhledu, tak upíři neměli kosti a mnohdy ani nos. Barvu očí mohli mít hnědou nebo také červenou, a pokud hladověli tak černou. Někde se také uvádí, že vampýr mohl být pokrytý srstí, jak je tomu u vlkodlaka. Dále jsou tu zvyklosti a zvláštnosti - upíři nemohli chodit na denní světlo, přes den spávali ve svých hrobech, kdyby je zasáhl sluneční paprsek, rozprskli by se (zůstala by po nich černá skvrna), zrcadle nelze vidět jejich odraz, nemají rádi česnek, nesmí se jich dotknout svěcená voda, křížek a další křesťanské symboly..

Upíří deníky:
Člověk se přemění v upíra, pokud vypije dostatečné množství upíří krve, a potom umře - dojde k přeměně a nový upír potřebuje dostatek krve. Na Slunci mohou upíří být, pokud mají speciální prsten jako ochranu, když ho nemají SLunce je sežehne. Dokážou se rychle pohybovat, zuby se jim promění ve špičáky, pouze když se neovládnou, do domu mohou vstoupit pouze po pozvání, naopak svěcená voda, česnek a další pověry u těchto upírů neplatí. Ani oči nemají červené či měnící se.

Stmívání:
Po kousnutí upírem nastává u člověka přeměna na upíra. Upíři se zde také pohybují nadměrnou rychlostí, avšak Slunce jim v žádném případně ublíži nemůže - na sluníčku se krááásně třpytí. Mění se jim barva očí, takže pokud jsou hladoví mají tmavé oči, a když jsou nakrmení, tak mají světlou barvu očí. Mají chladnou kůži a neuvěřitelnou sílu, no a cítí vlkodlaky, kteří jim smrdí. Někteří z těchto upírů (ve filmu vlastně skoro všichni upíři, které tam potkáme.. jak vyjimečné..:)..) mají speciální schopnosti.

Z filmů s seriálů:
Upíří deníky, Stmívání, Buffy, přemožitelka upírů, Svatba upírů, Upír z Feratu, Upír z Nesferatu, Upíři, Temné stíny, další ZDE

Z knih:
Stmívání, Škola noci, Vampýrská akademie, Dracula, Carmilla, další ZDE

Vlkodlak

follow my instagram @ hipsterrlou for more editsVampireteen wolf

Podle legend:
Jsou to například ti, co se narodí s již vyrostlými zuby, nohama napřed, nebo ze styku ženy a vlkodlaka nebo dokonce upíra. Vlkodlaci se mohou měnit již od narození a to v několik druhů zvířat samozřejmě ve vlka a z dalších např. v medvěda, psa, kočku, krávu.. Pokud se nenarodíte jako vlkodlaci je zde další způsob přeměny - vlkodlak vás pokousá, vypijete vlkodlačí moč, krev vlkodlaka a upíra se spojí.

Filmy s vlkodlaky:
Stmívání, Harry Potter, Upíří deníky, Buffy, přemožitelka upírů, další ZDE

Knihy s vlkodlaky:
Smečka, Stmívání, další ZDE

Knih a filmů je s tímto tématem samozřejmě více, takže jich sem nedávám moc a taky sem nedávám ty, co se mi moc nelíbí - Buffy taky není zrovna nejlepší :P ale myslím, že byste ji aspoň mohli znát..

Rozhodně titulky!!!

11. listopadu 2013 v 18:19 | Julča
Ještě před pár lety jsem titulky naprosto nesnášela, a ani nevím proč. Nechtělo se mi to číst? Měl jsem radši češtinu? Fakt netuším. Ale teď, pokud se jde na seriál nebo film dívat v originále, tak se dívám. Miluju angličtinu, tu jejich výslovnost a aspoň vím, jaké hlasy vůbec ti herci mají. Sleduju Pretty Little Liars a American Horror Story a samozřejmě obojí v originále. Filmy si stahuju nebo sleduju online taky v originále. České seriály a filmy moc nesleduju, takže vlastně v češtině nic moc nevidím, ale ne že by mně to vadilo. Vy, co se dívate s titulkami - Chválím! a vy, co se díváte na dabing - zkuste originál a uvidíte (spíš uslyšíte), ty hlasy to je něco! Např. ty PLL, ten dabing je hrozný, když jsem to poprvé uslyšela, tak jsem si řekla: ,,To fakt myslí vážně?" Takže asi tak :)

Proměny celebrit

7. listopadu 2013 v 15:45 | Julča
Ano, jako první sem musím dát Miley. Její vlasy dřív jsem jí záviděla, zvláště když si je ještě nechala nabarvit na tmavší hnědou, ale teď? Teda, ne že by jí ten účes úplně nesedil, ale dřív se mi líbila víc. A co se týče hudby? Ta se mi zase líbí víc teď, až na ty úchylný videoklipy, ale je to její život, ne? Zdá se mi, ale že jako člověk se totálně změnila (ne vzhledově, ale uvnitř).

Avril sleduju jako zpěvačku dlouho a byla jsem nějakou tu dobu (pár let) její skalní fanynkou. Myslím, že jejím největším šokujícím účesem byla půlka vyholené hlavy, kterou ale za chvilku nebylo vidět, jelikož to zanedlouho nosila normálně, takže pěšinka a vlasy překryly vyholenou hlavu. Jinak se mi líbil její styl vždy, i když když se nemalovala a neměla barvenou hlavu, tak až tak nevynikala..

...další celebrity a jejich proměny v celém článku

Nejkrásnější fotky

6. listopadu 2013 v 18:32 | Julča
Takže na FB jsem ,,objevila" stránku s fakt hezkými fotky - já vím retuš, jak něco, ale i tak jsou některé z nich nádherné. No, uznejte sami..

Central park, New York City

..další foto v celém článku

Máte své penfriends?

2. listopadu 2013 v 14:25 | Julča
Už delší dobu jsem si chtěla dopisovat s lidmi ze zahraničí - samozřejmě v angličtině. Hledala jsem a našla jsem TENTO web. Příjmemně mě překvapil už na první pohled - vyznala jsem se tam. Takže jsem se zaregistrovala a hledala jsem, s kým si psát - jedna holka mě docela zaujala, z Francie, tak jsme si spolu asi hodinu psaly. ALE mezitím mi napsali as idalší tři lidi - z Turecka, Alžírska a myslím, že ještě z Itálie - všichni byli v pohodě a mě samotnou překvapilo, kolik lidí naráz mi píše. Prostětím chci říct, že se tam rozhodně neztratíte a najdete tam lidi, s kterými si rozumíte :) Zkuste to, stačí umět trochu anglicky a slovíčka, která chcete použít si přece vždycky můžete dohledat :)

Příhoda z prázdnin

10. července 2013 v 22:16 | Julča

Já, sestra, mamka a její kamarádka (důchodkyně, píšu o ní v článku Důchodci v mém okolí) jsme jely na kolech na Velehrad - prostě prázdninový výlet. Cesta tam byla doprovázena sluníčkem, ale to zas tolik nevadilo. Příroda kolem nás rychle promíjela, sluníčko nás hřálo a nohy nás hnaly vpřed. Naše první zastávka byla u skanzenu Modrý a šly jsme se se ségrou podívat do akvária s rybami a samozřejmě jsme si sedly do hospůdky na kofolu. Pak jsme opět pokračovaly v cestě na Velehrad, když už jsme tam byly zašly jsme do cukrárny a zase na kofolu. Do tohoto místa cesta byla klidná, uklidňující a zábavná. Ale když jsme se vydaly do hospody Na haldě začalo to být krušnější, teda cesta byla suprová, pořád jenom z kopce, ale když jsme odbočily směrem do té hospůdky, kam jsme měli jet kolem rybníka, bylo to horší a horší. Po jednom jsme jeli za sebou pomalu a opatrně, abychom nechali kolem sebe projet okolní cyklisty, kteří nám pojedou vstříc. Mamka jela poslední a já přední. Najednou kolem nás profičel nějaký mladík na kole a my jsme se mu chtěly ještě víc vyhnout, mamka vyjela z cestičky a když na ní zpátky najížděla, kolo vyjelo mimo a mířilo přímo do....rybníka. Popisovala to takto: ,,V tom momentě člověk, ani neví, čím má brzdit, ale jen přemýšlí, jak hluboký rybník je a jak daleko spadne." No zkrátka za sebou jsem zaslyšela zapištění a velké šplouch. Úplně jsem se vyděsila, seskočila z kola a běžela za mamkou. Voda nebyla hluboká, ale spadla tam mamka i kolo. Mamka byla od hlavy k patě celá mokrá, tak jsem jí pomohla ven a taky jsme vytáhli kolo. Nic se jí nestalo, jenom malou oděrku na ruce měla a kolo bylo taky v pořádku, ale byly jsme všichni v šoku. Když tento prvotní pocit pominul, už jsme se jenom smáli i s mamkou, ale sama bych to zažít nechtěla.
 
 

Reklama