Knižní měsíce

Knižní prosinec 2014 - leden 2015

8. února 2015 v 16:00 | Julča
Omlouvám se, že téměř vždy, sem tenhle článek se shrnutím za uplynulý měsíc přidávám pozdě.

PŘEČTENO ZA OBDOBÍ PROSINEC 14 - LEDEN 15
Vím, že za prosinec a leden jsem toho přečetla extrémně málo, ale prostě.. já ani nevím, proč jsem toho přečetla tak málo. Prostě každý někdy máme takový ten zásek.. Ale já myslím, že už jsem za ním a opět toho budu číst víc.

Delirium - Lauren Oliver
Chaos: Hlas nože - Patrick Ness
Máj - Karel Hynek Mácha

Přečteno 788 stránek


ZVEŘEJNĚNÉ RECENZE


KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY
Zaklínače jsem dostala od kamarádky k Vánocům a teď ho právě čtu a musím říct, že si určitě přečtu i další díly. Dále Pes Baskervillský, kniha, kterou si chci už dlouho přečíst a v lednu jsem ve městě objevila skvělý antikvariát, kde mají, jak starší knížky, tak i ty novější, za skvělé ceny. Pes Baskervillský stál třeba jen 55 Kč. A posledním úlovkem je knížka Hra o trůny, kterou jsem si objednala z bux.cz (+jsem si odtamtud objednala i Volání netvora, jelikož byl ve výprodeji, ale poslali mi to každé zvlášť, takže bych musela platit dvoje poštovné a to mi za to nestálo), ale z Hry o trůny jsem naprosto nadšená a těším se, až se k ní dostanu.
Zaklínač I.
Hra o trůny
Pes Baskervillský

Která z přečtených a zrecenzovaných knih měla nejhezčí obálku? Nejlepšího hl. hrdinu? Vše v celém článku...

Knižní listopad 2014

6. prosince 2014 v 12:42 | Julča

PŘEČTENO ZA OBDOBÍ LISTOPAD
Co se týče počtu přečtených knížek, tak jde, podle mě, o průměrný měsíc. I když se za tento miniseznam docela stydím, měla bych to vylepšit, prostě si na čtení udělat více času. Tak snad v prosinci to bude lepší - myslím, že to můžu skoro tvrdit, protože, co jiného o vánočních prázdninách dělat než číst, cpát se cukrovím a u toho upíjet nějaký moc dobrý čaj nebo horkou čokoládu.. :)

Labyrint: Útěk - James Dashner
Kořist - Andrew Fukuda
Běh o život - Stephen King (pod ps. R. Bachman)
Kytice - K.J. Erben

Přečteno 1034 stránek


ZVEŘEJNĚNÉ RECENZE
Sama sobě jsem si tak nějak slíbila, že na blog přidám recenzi min. jednou za týden a to se mi tenhle měsíc rozhodně povedlo. Takže v tomhle ohledu jsem rozhodně spokojená :) I když teď se pozastavuju, proč jsem dala knize Kořist 8*, což je stejně jako Labyrint: Útěk nebo Divergence a přitom se to s těmihle knihy nedá měřit, příště se budu muset dívat vzhledem k ostatním knihám, abych dala přiměřený počet hěvzdiček. Kořist je psíš průměrnější a to vlastně celá tahle série, ale na čtení příjemná.


KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY
Tento měsíc jsem si sama nic nepořídila - přecejen jsem už trošku msuela myslet na Vánoce, pomalu šetřit peníze na dárky, dokonce některé už shánět a myslím, že v období po Vánocích si tohle vynahradím :)
Ale přesto, nějaké ty recenzní výtisky jsem si z Fragmentu nechala poslat - Serafína: Příběh draků (R. Hartman), Saeculum (U. Poznanski) a Nové povídky (Zdeněk Svěrák). Tyhle knihy musím stihnout přečíst a především zrecenzovat do měsíce, ale myslím, že to zvládnu - nejsou to žádné bichle.

Která z přečtených a zrecenzovaných knih měla nejhezčí obálku? Nejlepšího hl. hrdinu? Vše v celém článku...

Knižní srpen - říjen 2014

2. listopadu 2014 v 17:46 | Julča
Po opravdu dlouhé době další měsíční shrnutí, tentokrát rovnou za tři měsíce naráz. Ale přesto třeba těch přírůstků knižních moc nebude :/ Zato těch přečtených i zrecenzovaných knih bude docela dost - nebo přinejmenších aspoň akorát.

PŘEČTENO ZA OBDOBÍ SRPEN - ŘÍJEN
Z přečtených knih se mi nejvíce líbila kniha Ready Player One - v recenzi ode mě dokonce dostala plný počet hvězdiček. Ale třeba Silo a Měsíční kroniky mě taky velmi oslovily. No a hlavně jsem přečetla první pořádnou knížku v angličtině a to Harryho Pottera a jsem za to na sebe fakt hrdá..
Ready Player One - Ernest Cline
Deklarace smrti - Gemma Malley
Výkřik do tmy - Manuela Martini
Silo - Hugh Howey
Harry Potter and the Philosopher's Stone - J.K. Rowling
Cinder - Marissa Meyer
Divergence - Veronica Roth
Scarlet - Marissa Meyer

Dohromady přečteno 2896 stránek

ZVEŘEJNĚNÉ RECENZE

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY
Já vím, přírůstků vůbec není moc, protože v červenci jsem si toho dost koupila a knížky si kupuju spíš tak nárazově, jednou za čas víc knížek naráz. Takže teď to není žádná sláva.

Koupené
Ano, jen jedna knížka - z Levných knih a 29 Kč, no neber to.. :D

Recenzní výtisky

Recenzních výtisků už bylo o trochu víc..

Jsi pravidelným čtenářem? Chceš se dozvídat novinky o blogu jako první?

...která obálka přečtené knihy se mi nejvíce líbila? nejlepší hl. hrdina? vše v celém článku

Knižní červenec 2014

9. srpna 2014 v 13:26 | Julča
Už podruhé je tu knižní měsíc a tentokrát z července. Přírůstky do mé knihovničky, přečtené knížky a další..

PŘEČTENO ZA ČERVEN
Hunger Games - Síla vzdoru (Suzanne Collins)
Bleach #1 (Tite Kubo)
Bleach #2 (Tite Kubo)
Hvězdy nám nepřály (John Green)
Ready Player One (Ernest Cline)
Lovkyně snů - Procitnutí (Lisa McMann)

Dohromady přečteno 1693 stránek

RECENZE

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY

Všechny knihy pohromadě

Knihy, z kterých mám největší radost

Po delší době opět v Levných knihách - až na Silo jsou všechny knihy odtamtud. Ready Player One - o téhle knize jsem toho opravdu hodně slyšela, tak jsem si chtěla udělat vlastní názor a jsem velmi ráda, že jsem si tuto knihu pořídila. Dále mě zaujala série Chaos, kterou neznám. Lovkyně snů jako oddychovka. Raddleyovi jsem četla pře pár lety. A Past neznám, ale časem bych si ji chtěla přečíst. No a nakonec Silo! Prostě u mě hodně očekávaná novinka, který mi v knihovničce nesmí chybět!

Jinak se omlouvám, že to přidávám, až takhle pozdě, ale to víte - prázdniny :)

Knižní červen 2014

4. července 2014 v 17:59 | Julča
Zavádím novou rubriku :o Někteří jste si už všimli, že jsem o tomto psala na fb, ale konečně je to tu :) Každý měsíc zveřejním knížky, které jsem si pořídila, vyhrála nebo dostala jako recenzní výtisky. Ale to není vše. Ráda bych taky vždy napsala, které knihy jsem za daný měsíc přečetla, jaké recenze přibyly na blogu.. Zkrátka to bude takový měsíční přehled týkající se knih :) Tak doufám, že to někoho bude bavit :)
PŘEČTENO ZA ČERVEN
Hunger Games - Vražedná pomsta (recenze zde)
Ptačí zpěv - Meagan Spooner (recenze příští týden)
V podsvětí - Meagan Spooner (recenze se připravuje)
Frankenstein - nedočteno, hodně mě zdržel ve čtení

RECENZE
Já vím, tento měsíc jsem recenzování dost zanedbávala, ale doufám, že to napravím tento měsíc :)

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY
Výhry:
První knížka - Tell Me Something od Adele Sparks je v angličtině a je to knížka, na kterou se za chvilku chystám (po dočtení Hunger Games), tak mi pak držte palce :) Ale myslím, že by mi to mohlo docela dost pomoct s angličtinou, která není až tak špatná, ale do běžného života né až tak dobře použitelná :)
Druhou vyhranou knížkou je Vlčí krev ze série Syn pekel a já vůbec netuším, kdy se vrhnu do čtení této knihy.. Snad si někdy ten čas udělám :)
Jinak o obou výhrách (vlastně je to jedna výhra :D) jsem psala v tomto článku.

...více v celém článku...
 
 

Reklama
Reklama