Filmy, které chci zhlédnout

Filmy, které chci vidět #03

1. dubna 2015 v 18:25 | Julča

Opět vám tu přináším pár filmů, které chci vidět. Pro inspiraci. Třeba vás něco zaujme a tky si to přidáte na svůj seznam filmů, které chcete vidět :) Dejte vědět, jestli vás nějaký film opravdu zaujal.

The Age of Adaline
V kinech od: 24.4.2015 (v USA)
Žánr: Drama, Romantický
Děj: Je studená zima, minulé století a hlavní hrdinka filmu, Adaline (Blake Lively), havaruje v lese. Není to však normální nehoda. Něco se při ní stane a to navždy změní její život. Adaline přestane stárnout. Kdo by nechtěl, že? Ovšem když vám dcera stárne před očima až je starší než vy, to už příjemné není. Na lásku můžete zapomenout. Nakonec zůstanete sami. Adaline se s tím musí nějak vypořádat, i když to není jednoduché...

Mr. Holmes
V kinech od: 17.7.2015 (v USA)
Žánr: Krimi, Drama, Mysteriózní
Děj: Příběh je zasazen do roku 1947, kdy už je Sherlock (Ian McKellen) ve věku 93 let na svém odpočinku a žije společně s mladou hospodyní (Laura Linney) a jejím dospívajícím synem. S ním probírá své staré kauzy, přičemž naráží na jednu hodně starou, z které si vybavuje pouze její fragmenty a snaží se jí přijít na kloub, protože zasahovala částečně i do jeho života.

Crimson Peak / Purpurový vrch
V kinech od: 15.10.2015 (v ČR)
Žánr: Horor
Děj: Severozápádní cíp Anglie je plný více či méně prosperujících panství. Jedno z nich je však velmi speciální. A právě do něj se brzy po svatbě přestěhuje mladá dívka Edith Cushing (Mia Wasikowska). Jejím novomanželem je okouzlující sir Thomas Sharpe (Tom Hiddleston), který zde žije společně se svou sestrou lady Lucille (Jessica Chastain). Edith však velmi brzy začíná zjišťovat, že její manžel není tím, kým se zdál být. Na povrch začne vyplouvat jeho tajemná a ne vždy příjemná minulost.

The Lady in the Van
Žánr: Drama, Komedie
Děj: /

Maggie
Žánr: Horor, Drama, Thriller
Děj: Film debutujícího režiséra Henryho Hobsona pojednává o 16leté dívce Maggie (Abigail Breslin), která se nakazí virusem způsobující přeměnu na zombie. Nákaza sa neprojeví okamžitě, ale transformuje Maggie postupně. Úplná přeměna dívky na zombie tak trvá několik měsíců. Snímek kombinuje horor a rodinné drama, když ukazuje, jak se Maggie a její rodina v čele s otcem Wadeom (Arnold Schwarzenegger) snaží se situací vyrovnat.

Z filmů, které jsem zde uvedla, se nejvíc těším na Crimson Peak a to také hlavně díky Tomu Hiddlestonovi. Ale jinak jsem zvědavá na všechny filmy. U hodně z nich není jisté, jestli půjdou do kin i v ČR, ale doufám, že aspoň The Age of Adaline do těch kin u nás půjde. A u Crimson Peak je to jasné - v ČR to bude, takže na to určitě půjdu do kina (ještě jsem na žádném hororu v kině nebyla, takže musím určitě někoho přibrat s sebou). A který film se vám z těch uvedených líbí nejvíc? Nebo se těšíte na nějaký film? - napište mi ho do komentářů, třeba mě taky zaujme :)


Filmy, které chci vidět #02

2. března 2015 v 17:37 | Julča

SUBMARINE / Jmenuji se Oliver Tate
Žánr: Komedie, Drama, Romantický
Velká Británie/USA, 2010
Děj: Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se, že jeho matka prožívá románek s new-age pošukem Grahamem, a tak monitoruje dění v rodičovské ložnici podle aktivity přepínače tlumených světel a falšuje sugestivní milostné dopisy matky otci. Zároveň se pokouší dvořit své spolužačce Jordaně, žhářce, která osobně dohlíží na to, co si Oliver zapisuje do svého deníku - obzvláště na pasáže, které se týkají jí samotné. Když se jí něco nezdá, Oliver musí škrtat. Film vznikl podle slavné knižní předlohy Joea Dunthornea a jde o nekonvenční a podmanivý příběh o dospívání.
Proč se na film chci podívat? O filmu i o knížce už jsem mockrát slyšela, ale přesto jsem se k němu ještě nedostala. Zato soundtrack filmu mám už několikrát zposlechnutý, jelikož je od Alexe Turnera (frontman kapely Arctic Monkeys). Arctic Monkeys poslouchám, takže soundtrack se mi moc líbí. Samozřejmě jsem si na film četla i nějaké ty názory, někteří nazývají tento film divným, ale divné nemusí znamenat špatné.

SILVER LININGS PLAYBOOK / Terapie láskou
Žánr: Komedie, Drama, Romantický
USA, 2012
Hudba: Danny Elfman (mimojiné je to také dvorní skladatel Tima Burtona)
Knižní předloha: Matthew Quick
Děj: Učitel dějepisu, Pat Solatano (Bradley Cooper), prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno - ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů. Pat se vrací ke svým rodičům (Jacki Weaver a Robert De Niro), kteří se mu ze všech sil snaží pomoci postavit se na vlastní nohy. Sám Pat je odhodlaný zásadně změnit svůj život, což pro něj znamená přemoci nezvladatelné návaly vzteku, myslet pozitivně a především znovu najít cestu ke své manželce Nikki (Brea Bee), protože je přesvědčený, že i přes velmi dramatické okolnosti jejich rozchodu, to musí spolu dát opět dohromady. Jednoho dne ovšem Pat na večeři u přátel potká Tiffany (Jennifer Lawrence), nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi s kupou vlastních problémů. Od této chvíle se mu život začne komplikovat ještě více. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým - shání totiž partnera do taneční soutěže. Ani jeden z nich netuší, že se díky tomuto spojenectví mezi nimi vytváří nečekané pouto a oba zjišťují, že je společně trávený čas naplňuje neskonalým štěstím.
Proč se na film chci podívat? Opět, o filmu i o knize jsem mnohokrát slyšela. Ale na film bych se chtěla velmi podívat a jsem velmi zvědavá na herecký výkon Jennifer Lawrence, přecejen za to dostala Oscara, takže jsem vážně zvědavá. Ani nevím, proč jsem se na to nekoukla dřív. Nebo proč jsem si ještě nepřečetla ani tu knihu.

THE FIRST TIME
Žánr: Drama, Komedie, Romantický
USA, 2012
Děj: Dave má rád Jane, chtěl by s ní chodit, ale na jednom večírku potká Aubrey, velmi zvláštní dívku. Ta má taky přítele. Pak najednou se Dave a Aubrey potkají v kině, dají se do řeči. Začnou spolu mluvit o různých věcech a dají se dohromady.
Proč se na film chci podívat? Už nevím kdo, ale myslím, že ho některý ze zahraničních youtuberů označil za svůj oblíbený film, tak jsem si řekla, proč se na něj taky nepodívat. Tak snad se k tomu dostanu. Nečekám od toho filmu nic jiného, ale jako oddychovka to snad neuškodí. Navíc budu mít šanci vidět Dylana O'Briena v jiné roli než v roli Thomase v Labyrintu.

Filmy, které chci vidět #01

28. ledna 2015 v 17:10 | Julča
Možná jste si všimli, že jse zavedla pravidelné články s názvem Knihy, které chci přečíst (první díl zde), takže je logické, že přijde i článek jako Filmy, které si chci přečíst. Myslím si, že tento typ článků bude vycházet 1x měsíčně, ale podle nálady a hlavně pod času to možná změním a občas přibude víc článků do této rubriky. V těchto článcích budou občas nové filmy, občas starší filmy, někdy zase filmy s určitým hercem, od určitého režiséra, zkrátka to, co zrovna budu chtít zhlédnout. Vždy půjde o tři filmy, které vám představím a je velmi pravděpodobné, že až je zhlédnu, tak na ně napíšu i recenze. Snad se vám tato série bude líbit, a pokud jste dané filmy viděli, tak budu ráda, když mi napíšete, jak se vám líbily, a jestli jste je neviděli, tak klidně napište, zda vás tyto filmy zaujaly :)

E.A. Poe: Podivný experiment

Žánr: Thriller
Původ: 2014, USA
Délka: 112 min.
Děj (oficiální text distributora): Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby "jedinečnost" každého pacienta respektovali: "Proč bychom se měli snažit udělat nešťastného člověka z naprosto šťastného koně?" Ovšem děsivá a hrůzu nahánějící "léčba", jíž byli na konci 19. století duševně nemocní běžně vystavováni, je přítomna i zde: věznění, spoutávání, proudy ledové vody a elektřiny. To vše je pevně vryto do historických zdí ústavu a Edward objevuje poměrně znepokojivou pravdu. Psychiatrický ústav ovládli pacienti, zatímco skutečný ředitel je se svým týmem uvězněn ve sklepení. A tady napínavý příběh plný zvratů a překvapení teprve začíná...
Něco navíc: Film je natočen na motivy povídky Předčasný pohřeb a Metoda doktora Téra a profesora Péra od E.A. Poe. Já osobně jeho povídky miluju a doma mám dvě knížky jeho povídek, ale přiznám se, že si nejsem moc jistá, zda jsem zrovna tuto povídku četla, takže se to pokusím, co nejdříve napravit. Za chvíli budou tento film u nás dávat v kině (u nás zítra a je to jediné promítání, takže si radši zkontrolujte, kolikrát to vůbec dávají u vás ve městě) a samozřejmě to v kině nemůžu propásnout. Už jsem velmi zvědavá na tento film.


Big Eyes

Žánr: Drama/Životopisný
Původ: 2014, USA
Délka: 106 min.
Děj (oficiální text distributora): Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovi práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci.
Něco navíc: Filmy Tima Burtona mám velmi ráda, a proto si nenechám ujít, ani jeho nejnovější film, který je tentokrát míň.. fantasy než jeho předchozí filmy, jelikož film se zakládá na skutečném příběhu. Vypráví příběh umělkyně Margaret Keane a jejím manželu, jejichž obrazy dětí s velkýma očima se v 50. a 60. letech 19. století staly skutečnou senzací. Zajímavostí je, že toto je jeden z mála filmů Tima Burtona, v němž nehraje Johnny Depp nebo Helena Bonham Carter.

S láskou, Rosie

Žánr: Komedie/Romantický
Původ: 2014, Velká Británie/USA
Délka: 102 min.
Děj (oficiální text distributora): Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu . . .no to by si asi nejradši nafackovala.
Něco navíc: Jako třetí film jsem vybrala opět další filmovou novinku, myslím, že je právě v kinech. A jedná se tentokrát o komedii, romantickou. Ráda se sem, tam podívám na nějakou oddychovou komedii a tahle mě zaujala, navíc na ni jsou vesměs pozitivní ohlasy, takže jsem na tento film velmi zvědavá.

A co byste v blízké době chtěli zhlédnout vy? A pokud jste viděli film S láskou, Rosie, tak jak se vám líbil?

 
 

Reklama