Filmové tipy

Filmy roku 2014: Zaujalo mě

17. března 2015 v 11:30 | Julča
Filmy roku 2014: Doporučuji - článek zde
Před nějakou dobou jsem vám přinesla článek s filmy, které mě za minulý rok tak oslovily, že jsem je vám mohla doporučit (článek zde). A tento článek bude tentokrát s filmy, které mě zaujaly, ale ještě jsem je neviděla. Třeba jste některý z těchto filmů ale viděly vy, a tak mi můžete napsat svůj názor na tyto filmy. No a pokud vás nějaký film z tohoto článku zaujme natolik, že ho zhlédnete, tak mi taky potom nezapomeňte napsat, jak se vám líbil :)

Filmy roku 2014: Doporučuji

24. ledna 2015 v 16:18 | Julča

Článek na této téma jsem chtěla připravit už dávno, přesněji řečeno během vánočních prázdnin, ale během těch jsem si na to nenašla čas, takže to teď doháním :D Ale doufám, že vám toto zpoždění nevadí. V prvním článku se můžete inspirovat filmy, které jsem viděla a můžu je jen doporučit (+2 takové bonusy..). A během dalších.. asi 14 dní chystám pro vás další článek - Filmy roku 2014: Zaujalo mě, kde budou filmy, které jsem sice neviděla, ale ráda bych je zhlédla. Takže vzhůru do toho :)

Vánoční filmy; Christmas movies

14. prosince 2014 v 15:47 | Julča

Vím, že takovýchto článků můžete najít na různých blogách spoustu, ale zase jsem si řekla, proč to sem taky nedát? Přecejen se jedná o můj osobní výběr a bude se tedy možnáí i trochu lišit od těch ostatních seznamů vánočních filmů. Předem upozorňuji, že v tomto seznamu rozhodně nenajdete filmy Sám doma, protože k nim chovám určitou averzi - tu jsem převzala od mamky, ale jinak si myslím, že filmy dle mého výběru jsou docela dobré :)

FILMY

Láska nebeská
(Love Actually)
Láska nebeská, nová romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží o come-back za každou cenu; od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po ženu, které dělá starosti její manžel; od chlapce, který se zakoukal do nejkrásněší dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakokukal do Claudie Schiffer. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

Bez tohoto filmu si už Vánoce ani nedokážu představit. Pro mě tento film představuje každoroční Vánoční klasiku a není výjimkou, že si tento film ráda pustím i během roku. Samozřejmě i díky skvělým hercům mám tento film ráda a to nejenom díky úžasnému Hugh Grantovi, ale také díky méně známým hercům, kteří si v tomto filmu zahráli významné role. Z tohoto filmu také pochází píseň od Billy Macka - Christmas Is All Around Me, která se k Vánocům neodmyslitelně pojí.


Prázdniny
(The Holiday)
Co by měla dělat čerstvě opuštěná holka v depresích krátce před Vánocemi? Změnit prostředí. Prostě vypadnout někam, kde jí všechno nebude připomínat, že se její život nápadně podobá zápiskům z Deníku Bridget Jonesové. Úplně ideální by bylo, kdyby našla jinou opuštěnou holku v depresích (nejlépe na druhém konci zeměkoule) a vyměnila si s ní aspoň na vánoční prázdniny bydlení. Taková je výchozí situace příběhu úspěšné komediální autorky Nancy Meyers, který je zároveň stejně rozpustilý jako její hit Po čem ženy touží a stejně citlivý jako její předchozí režijní počin Lepší pozdě nežli později. Amanda (Cameron Diaz) je rozkošná a lehce snobská obyvatelka luxusní rezidence v Los Angeles. Ani to však nezabránilo jejímu dnes již expříteli, aby se vyspal s jinou. Iris (Kate Winslet) je stejně rozkošná ale lehce uzavřená obyvatelka "nejmenšího domku na světě", stojícího na samotě poblíž Londýna, která se zakoukala do šéfa, bohužel čerstvě zasnoubeného. Dvě ženy se stejným problémem, které od sebe dělí devět tisíc kilometrů, se rozhodnou pro razantní řešení. Po vzájemném ujištění, že v okolí ani jedné z nich není žádný chlap, který by jejich deprese ještě prohloubil, míří Amanda do sychravé Anglie a Iris do sluncem zalité Kalifornie, aby si bez chlapů v klidu užily vánoční prázdniny. Jenže Amandě nadělí Ježíšek Grahama (Jude Law), Irisina romanticky založeného bratra, a aby se to nepletlo, kolem Iris se začne motat Amandin přítel Miles (Jack Black), svérázný hudební skladatel. Přestože se obě snažily před chlapy utéct, zdá se, že z louže přešly přímo pod okap…

Tento film jsem viděla poprvé teprve minulý rok a hned jsem zapomněla jeho jméno. A pár týdnů zpět jsem na tento film opět narazila a tentokrát si jeho název hodlám zapamatovat. Velmi se mi líbí téma příběhu, tedy to, že si dvě ženy vymění domy na nějakou tu dobu a samozřejmě se setkávají s bývalými láskami a potkávají ty nové. I když jsem tento film viděla pouze jednou, vím, že to nebylo naposled a ráda bych se na tento film podívala i tento rok. Mimochodem ve filmu hraje Cameron Diaz a svoji postavu zahrála velmi dobře, ale nemyslete si, že bych Cameron nějak zvlášť vyhledávala, ale je to dobrá herečka.


Dárek z lásky
(Noel)
V New Yorku se náhodně na Štědrý den setkává 5 lidí. Jsou propojeni sérií nevysvětlitelných příhod a s malou vzájemnou pomocí si uvědomují nový smysl svých životů.

Tento film jsem dlouho neviděla a myslím, že jsem ho viděla pouze párkrát, ale přesto si pamatuji, že se mi líbil a ráda bych si ho tento rok osvěžila v paměti. Navíc tam hraje Penelope Cruz a Susan Sarandon, což je tak trochu záruka kvality. Uvidím, jestli se mi ten film bude vážně tak líbit, jak si myslím, že se mi líbil :D :)Filmy roku 2012!

29. prosince 2012 v 12:01 | Mary
Letošní rok byl podle mě opravdu ''nadupanej'' očekávanými filmy. Ať už to byli Avengers, Skyfall nebo Hobbit (záměrně jej však nedávám do ankety - bude mít brzy vlastní článek).
Chtěla bych vědět, jaké jsou vaše názory na letošní filmy, a tak si můžete pod článkem hlásnout, který se podle vás nejlépe povedl a který vás nadchl.
Nejsou zde ale samozdřejmě všechny filmy (to by bylo asi nadlouho a hledat se mi je nechce), takže pokud máte nějaký lepší letošní trhák, podělte se v komentech. Ráda si přečtu vaše názory a z ankety bych ráda vyvodila, na co se má cenu podívat, nebo by to byla jen stráta času - nemám totiž vše shlédnuto ;D

 
 

Reklama
Reklama