Právě v kinech: Únor 2015

1. února 2015 v 14:47 | Julča |  Právě v kinech


Premiéry v únoru
- Big Eyes
v ČR v kinech od: 5.2.2015
Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovi práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci.
Na tento film se těším za celý měsíc únor nejvíc. Film mě hodně zaujal a nejenom tím, že ho natočil právě Tim Burton. Také doporučuji si poslechnout dvě krásné písně, které k tomuto filmu nazpívala Lana Del Rey (zde).

- Jupiter vychází
v ČR v kinech od: 5.2.2015
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru.
Myslím, že hlavním tahačem tohoto filmu je to obsazení - Channing Tatum a Mila Kunis. Kdyby tam hrál někdo jiný, tak bych se na tento film nepodívala, ale jelikož tam hrají tito herci, tak jsem přecejen zvědavá a film zkouknu, i když do kina na to nepůjdu.

- Žena v černém 2: Anděl smrti
v ČR v kinech od: 12.2.2015
Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford. Jejich cílem je zchátralá rezidence Eel Marsh, která se nachází na ostrově, spojeném s pevninou pouze úzkým náspem zvaným Nine Lives Causeway a schůdným pouze za odlivu. Ve snaze ukrýt se tu před hrůzami války svou přítomností brzy znovu probudí k životu zlé síly, které tuto působivou osamělou budovu pronásledují po celá desetiletí. S tím, jak se po pozemcích na Eel Marsh znovu rozléhají dětské hlasy, se z temnoty vrací také pomstychtivý přízrak ženy v černém.
První díl se mi velmi líbil a byl to skvělý horor, navíc Daniel Radcliffe to zahrál skvěle. Četla jsem i první díl knížky, ten druhý už ne, ale slyšela jsem, že tam vlastně není nic nového, opět se opakující příběh. Ale i přesto jsem na film zvědavá, jelikož to filmové zpracování prvního fílu se mi velmi líbilo a ráda se podívám i na toto pokračování.

- Ghoul
v ČR v kinech od: 26.2.2015
Ghoul vypráví o trojici filmařů, která se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o místě, kde došlo za velmi podivných okolností ke kanibalismu. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem kanibala Andreje Čikatila a odhalují se zneklidňující skutečnosti. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrálo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se ale z filmařů a jejich doprovodu brzy stanou vězni. Ze záměru natočit dokument se stane děsivý boj o život - nikdo ale netuší, kdo je TAM VENKU...
Ještě jsem neslyšela o podobném filmu od českých filmařů, takže jsem na tento film velmi, velmi zvědavá, jelikož čeští filmaři, no, přiznejme si to, nejsou zvyklí dělat odlišné filmy, furt to samé, takže doufám, že mě tento film příjemně překvapí.

- Padesát odstínů šedi
v ČR v kinech od: 12.2.2015
Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná "šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii - své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach.
Určitě jste slyšeli o té slavné trilogii, kterou přečetly tisíce dívek, které byly zvědavá na erotiku v knize. No, já mezi ně nepatřím, jelikžo jsem byla do této knihy dost dobře odrazena a myslím si, že nemá příliš vysokou uměleckou hodnotu, ale jelikož přesně neznám ten příběh, tak se možná na tento film kouknu, ale do kina bych na to určitě nešla.

...více filmů v ceém článku


Premiéry v lednu
(zapomněla jsem na ně v minulém článku, omlouvám se)
- Kód enigmy
v ČR v kinech od: 29.1.2015
V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů.
Jakmile jsem viděla nějaké ukázky z tohoto filmu, věděla jsem, že tento film musím vidět - navíc to herecké obsazení.

- Mortdecai: Grandiózní případ
v ČR v kinech od: 29.1.2015
V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu . . . a pro peníze. Obraz by totiž měl být vodítkem k utajenému sejfu až k prasknutí naplněnému nacistickým zlatem. Vyzbrojen věrným komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. "Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka," říká ke svému stylu sám Mortdecai. Nonšalantní milovník umění, svůdce žen, občasný násilník a od přírody bonviván není až tak statečný, aby se dobrovolně pouštěl do nějakých pitomých dobrodružství. Přesto do nich docela často narazí a v tom filmovém neztvárňuje Mortdecaie nikdo menší než slovutný Johnny Depp.
Kvůli Deppovi se i na tento film časem podívám, ale nečekám od toho nic velkého. Jen jsem zvědavá na herecký výkon Johnyho Deppa.

- Sils Maria
v ČR v kinech od: 29.1.2015
Okouzlující a stále atraktivní čtyřicátnice Maria Enders je na vrcholu své herecké kariéry, kterou před dvaceti lety odstartovala ztvárněním provokativní a nezapomenutelné postavy Sigrid v oceňovaném lesbickém dramatu. Právě přijala nabídku zahrát si v současném remaku tohoto slavného filmu, avšak tentokrát se má zhostit role starší Heleny, kterou Sigrid svede a dožene až k sebevraždě. Maria se svou asistentkou odjíždí do Sils Marie, odlehlé oblasti švýcarských Alp, aby se nerušeně připravovala na svou náročnou roli. A role Sigrid na druhé straně připadla lehkovážné mladé hollywoodské hvězdičce, vyžívající se v alkoholových skandálech. Maria se tak na rozdíl od původního filmu nachází na druhé straně zrcadla, tváří v tvář okouzlující dívce, která je v podstatě znepokojujícím odrazem jí samotné.
Vím, že spoustu lidí zatracuje herečku Kristen Stewart kvůli tomu, že jakékoli emoce vyjádří tím samým obličejem, ale já si myslím, že teprve musí najít ten správný typ filmů, kde by mohla.. více zazářit. Jsem zvědavá, jak se poprala s rolí v tomto filmu a kvůli tomu se ráda podívám i na tento film.

- Birdman
v ČR v kinech od: 22.1.2015
Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí.
Film má dobré recenze a jsem si jistá, že se na něj spoustu lidí bude chtít podívat. Avšak mě samotnou tento film, až tak nezaujal.

- Velká šestka
v ČR v kinech od: 22.1.2015
Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda - robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu.
Námět této pohádky mi nepřipadá úplně špatný, myslím, že zajít na tento film s nějakými dětmi není špatný nápad. Mě osobně nejvíce zaujalo to, že k němu na zpívali písničku Fall Out Boy, jelikžo je to moje oblíbená kapela (písnička se jmenuje Immortals).

Další filmy, které jsou stále v kinech
- E.A. Poe: Podivný experiment
- Hobit: Bitva pěti armád
- Sedmý syn
- S láskou, Rosie
- Interstellar
- Hodinový manžel
- Chlapectví
- Okno do dvora
- SpongeBob ve filmu: Houba na suchu
- Tučňáci z Madagaskaru

Na které filmy se tento měsíc chystáte vy? A které filmy milerádi vynecháte a nepodíváte se na ně? Nebo jste už viděli některé filmy z tohoto přehledu? Tak tedy, jak se vám líbily?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mishell ♥ | Web | 1. února 2015 v 14:55 | Reagovat

Všetky dievčatá sa aj tak najviac tešia na FSOG :D :)

2 personnamednikol | Web | 1. února 2015 v 14:55 | Reagovat

chystám se na Jupitera a možná na Ženu v černém 2 a viděla jsem Interstellar a Hobbita:-) oba dva  bombové filmy:-) můžu jen doporučit:-)

3 Limeo | E-mail | Web | 1. února 2015 v 17:40 | Reagovat

Co se mě týče, tak se asi nejvíce těším na 12. února a 19. listopadu - 12. února vejde do kin Padesát odstínů šedi a v listopadu pak Hunger games třetí díl část druhá, tedy úplně poslední díl! :-D.
O Big eye jsem četla ale popravdě, moc mě to nezaujalo - nevím proč, prostě mi to připadá nudné ;-). Ale tady platí, že co člověk to názor ;-).
O zbytku filmů které se budou promítat jsem zatím neslyšela, děkuji za super informace, třeba se mi nějaký zalíbí a půjdu na něj do kina ;-).

PS: Při vypisování filmů, které právě v kinech běží si zapomněla na ten nejhorší - Babovřesky 3 :D :D. To je tak ukrutná ho*adina... :D.

4 Julča | E-mail | Web | 1. února 2015 v 17:46 | Reagovat

[3]:Já vím :D Já jsem ho přeskočila, tak trochu, naschvál :D

5 viscovim | E-mail | Web | 1. února 2015 v 18:14 | Reagovat

Na Big eyes jsem sice zvědav, do kina ale kvůli nim nepůjdu (promiň Time). Na Jupiter vychází mě moc to obsazení nezaujalo, spíš mi přijdou hlavním tahákem režiséři - režiséři Matrixu. A taky to, že pořádná space opera tu dlouho nebyla.
Na Ženu v černé (stejně jako na Jupitera) půjdu. Nedávno jsem dočetl knížku a strašně se mi líbila. Je to úplně jiné než první díl.
Na Ghoula jsem zvědav. Jestli na to půjdu se rozhodne podle recenzí, ale ten trailer... Ten byl teda něco.
Odstíny jsou pro mně nepřístupné... A navíc - ta knížka je o ničem :DD
Na první čtyři pod perexem nejdu určitě, až na Velkou šestku. Na tu se strašně moc těším. Už jen kvůli těm písničkám (Fall Out Boy - Immortals, Greek Fire - Top Of the World :3 ).

6 Peťul | Web | 3. února 2015 v 13:35 | Reagovat

S kamarádkou jsem si říkala, že bychom zašly na 50 shades of grey. Mám přečtené dva díly. Ten první se mi nijak zvlášť nelíbil, bylo to na mě až trochu moc, ale to, jak se kvůli ní změní, to mě donutilo přečíst si druhý díl.. Chystám se přečíst i třetí a těším se na to :)

7 Eliz | Web | 3. února 2015 v 17:46 | Reagovat

Nejvíc mě asi zaujaly první dva filmy (jejichž název je tak složitý, že se mi nechce psát :D), ale asi kvůli nim do kina nevyrazím, se svými penězmi mám jiné plány :D

8 Eliz | Web | 3. února 2015 v 17:47 | Reagovat

[7]: První dva z té druhé skupinky :D

9 Lucy Lillianne | E-mail | Web | 3. února 2015 v 19:16 | Reagovat

premyslim nad tim Jupiterem, snad to bude stát za to :-)

10 Barunka | E-mail | Web | 4. února 2015 v 19:17 | Reagovat

Osobně se nejvíce těším na Fifty shades of grey, protože knihy mě uchvátily. Samosebou je mi jasné, že knihy jsou lepší než film, ale stejně jsem nemohla odolat.
Také bych ráda viděla Ženu v černém 2, o které jsem se dozvěděla až tady u tebe. První díl byl docela dost zajímavý i přes to, že nejsem na hororové filmy. :-)

PS.: Pěkný článek! ;-)

11 Angelique. | Web | 6. února 2015 v 21:58 | Reagovat

Jsou filmy, na které se těším hodně... no jsou tu i takové, které nechápu, že někdo natočil :D Na Jupiter se vrací se hodlám kouknout, ale do kina na něj asi nepůjdu, nevím, nebudu mít s kým, jak bych tak tipla... ale vidět to chci, už kvůli Mile, Channingovi a Eddiemu Radmaynovi. Co se Big Eyes týče, docela ráda bych ten film viděla, ale trochu mě od toho odrazují recenze, které jsem četla, takže těžko říct.
Žena v černém je naopak něco, co myslím ráda vynechám... protože já horory vážně nesnáším, opravdu je nemám ráda... a tak nějak mám pocit, že druhý díl nemůže být nic moc nového v porovnání s tím prvním, ten byl sice prý dobrý, co jsem tak slyšela od různých lidí, včetně tedy tebe teď, ale moc nevím, proč točí dvojku (kromě toho, že kvůli penězům :D)...
O Ghoulovi jsem se nedávno dozvěděla ve Všechnopárty, ale vzhledem k tomu, že jde taky o horor, tak ten film zřejmě vynechám, to opravdu není můj oblíbený žánr. K Fifty shades se snad ani vyjadřovat nebudu, na to mě vážně nikdo nedostane ani z recese :D Tohle mě minulo hodně velkým obloukem...
V lednu ale přišlo do kin docela dost filmů, na které jsem se hodně dlouho hodně těšila. Kódem Enigmy počínaje a Birdmanem konče, Sils Maria jsem měla to štěstí už vidět a musím tedy říct, že se mi ten film neskutečně líbil :) To, co tu říkáš o Kristen, je podle mě přesné, přijde mi, že jí mají lidé příliš zaškatulkovanou v tom Twilight... ale v posledních třech filmech, které vyšly, včetně Sils Maria, ukázala, že je v ní opravdu velký potenciál a film rozhodně doporučuju :) Na Birdmana se chystám vyloženě hlavně kvůli Emmě Stone, i když mě zaujal ten koncept natáčení jakoby na jeden záběr, tak jsem na to docela zvědavá no, uvidíme, jak to dopadne, jestli se na něj dostanu a jestli se mi bude líbit. Mortdecai je prý dost kravina :D ale kvůli Johnnymu to myslím zkousnu... ale teda rozhodně nepůjdu do kina, taky nemůžu všechny peníze utratit za kino :D Velká šestka mě upřímně nijak zvlášť nezaujala, tak tu asi vynechám :/
Hobita, Chlapectví, S láskou, Rosie a Sedmého syna jsem viděla, Love Rosie dokonce včera, a ten musím říct, že se mi moc líbil :) Taková trochu slaďárna, ale tak to se dalo čekat. Co se Chlapectví přijde, je to hezký film a nemůžu říct, že by se mi nelíbil, ale upřímně mi přijde trochu přeceňovaný... ale to je jen můj názor no... Sedmý syn... to byla takové recese na to jít, bylo mi jasné, že to bude asi trochu padlé na hlavu, ale i přesto se mi to překvapivě líbilo, bylo fajn zase jednou utéct do nějakého nového fantazy světa :) no a.. Hobit, tak to je kapitola sama o sobě :D Líbil se mi, no jak co v něm, trochu rozpolcené dojmy, kdybych to tu měla všechno vypisovat, tak se ke konci tohohle komentáře asi nikdy nedoberu. Každopádně teda v únoru je ještě pár dalších filmů, na které se chystám, třeba Teorie všeho... nebo Whiplash, na to se hodně těším, doufám, že se na to dostanu :) A uvidím, co se ještě objeví, já jsem dost filmový maniak, takže já jdu do kina prakticky na cokoliv, co mě byť jen trochu zaujme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama