Leden 2015

Filmy, které chci vidět #01

28. ledna 2015 v 17:10 | Julča |  Filmy, které chci zhlédnout
Možná jste si všimli, že jse zavedla pravidelné články s názvem Knihy, které chci přečíst (první díl zde), takže je logické, že přijde i článek jako Filmy, které si chci přečíst. Myslím si, že tento typ článků bude vycházet 1x měsíčně, ale podle nálady a hlavně pod času to možná změním a občas přibude víc článků do této rubriky. V těchto článcích budou občas nové filmy, občas starší filmy, někdy zase filmy s určitým hercem, od určitého režiséra, zkrátka to, co zrovna budu chtít zhlédnout. Vždy půjde o tři filmy, které vám představím a je velmi pravděpodobné, že až je zhlédnu, tak na ně napíšu i recenze. Snad se vám tato série bude líbit, a pokud jste dané filmy viděli, tak budu ráda, když mi napíšete, jak se vám líbily, a jestli jste je neviděli, tak klidně napište, zda vás tyto filmy zaujaly :)

E.A. Poe: Podivný experiment

Žánr: Thriller
Původ: 2014, USA
Délka: 112 min.
Děj (oficiální text distributora): Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby "jedinečnost" každého pacienta respektovali: "Proč bychom se měli snažit udělat nešťastného člověka z naprosto šťastného koně?" Ovšem děsivá a hrůzu nahánějící "léčba", jíž byli na konci 19. století duševně nemocní běžně vystavováni, je přítomna i zde: věznění, spoutávání, proudy ledové vody a elektřiny. To vše je pevně vryto do historických zdí ústavu a Edward objevuje poměrně znepokojivou pravdu. Psychiatrický ústav ovládli pacienti, zatímco skutečný ředitel je se svým týmem uvězněn ve sklepení. A tady napínavý příběh plný zvratů a překvapení teprve začíná...
Něco navíc: Film je natočen na motivy povídky Předčasný pohřeb a Metoda doktora Téra a profesora Péra od E.A. Poe. Já osobně jeho povídky miluju a doma mám dvě knížky jeho povídek, ale přiznám se, že si nejsem moc jistá, zda jsem zrovna tuto povídku četla, takže se to pokusím, co nejdříve napravit. Za chvíli budou tento film u nás dávat v kině (u nás zítra a je to jediné promítání, takže si radši zkontrolujte, kolikrát to vůbec dávají u vás ve městě) a samozřejmě to v kině nemůžu propásnout. Už jsem velmi zvědavá na tento film.


Big Eyes

Žánr: Drama/Životopisný
Původ: 2014, USA
Délka: 106 min.
Děj (oficiální text distributora): Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovi práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci.
Něco navíc: Filmy Tima Burtona mám velmi ráda, a proto si nenechám ujít, ani jeho nejnovější film, který je tentokrát míň.. fantasy než jeho předchozí filmy, jelikož film se zakládá na skutečném příběhu. Vypráví příběh umělkyně Margaret Keane a jejím manželu, jejichž obrazy dětí s velkýma očima se v 50. a 60. letech 19. století staly skutečnou senzací. Zajímavostí je, že toto je jeden z mála filmů Tima Burtona, v němž nehraje Johnny Depp nebo Helena Bonham Carter.

S láskou, Rosie

Žánr: Komedie/Romantický
Původ: 2014, Velká Británie/USA
Délka: 102 min.
Děj (oficiální text distributora): Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu . . .no to by si asi nejradši nafackovala.
Něco navíc: Jako třetí film jsem vybrala opět další filmovou novinku, myslím, že je právě v kinech. A jedná se tentokrát o komedii, romantickou. Ráda se sem, tam podívám na nějakou oddychovou komedii a tahle mě zaujala, navíc na ni jsou vesměs pozitivní ohlasy, takže jsem na tento film velmi zvědavá.

A co byste v blízké době chtěli zhlédnout vy? A pokud jste viděli film S láskou, Rosie, tak jak se vám líbil?


Filmy roku 2014: Doporučuji

24. ledna 2015 v 16:18 | Julča |  Filmové tipy

Článek na této téma jsem chtěla připravit už dávno, přesněji řečeno během vánočních prázdnin, ale během těch jsem si na to nenašla čas, takže to teď doháním :D Ale doufám, že vám toto zpoždění nevadí. V prvním článku se můžete inspirovat filmy, které jsem viděla a můžu je jen doporučit (+2 takové bonusy..). A během dalších.. asi 14 dní chystám pro vás další článek - Filmy roku 2014: Zaujalo mě, kde budou filmy, které jsem sice neviděla, ale ráda bych je zhlédla. Takže vzhůru do toho :)

Hudební novinky - Imagine Dragons, The Script

21. ledna 2015 v 16:13 | Julča |  Hudební novinky
Tak po trošku delší době jsou tu opět další hud. novinky. V samostatném článku jich mám ještě hodně, ale snažím se vždy dát interprety podobného stylu do jednoho článku, takže se v následujících hud novinkách budou objevovat i trochu.. starší novinky :D Pokud chcete o hud. novinkách vědět, co nejdřív, tak vše hned sdílím na facebooku (zde).
Jako první tu mám hodně čerstvou novinku, od Imagine Dragons. Klip k písni Gold vyšel dneska, takže vás tu informuji velmi rychle s touhle písní :D Tady je oficiální youtube kanál kapely a tady jejich facebooková stránka.
Gold. Klip k písničce je opravdu jednoduchý, jde vlastně jenom o hru se světly, nečekejte žádný příběh. Velmi se mi líbí text písně. Jedná se vlastně už o 2. singl z jejich nadcházející desky Smoke+Mirrors.
I Bet My Life. Videoklip k tomuto singlu vyšel již v říjnu roku 2014, takže tady můžete vidět, jaký mám skluz v tom zveřejňování hud. novinek, ale pokusím se to napravit v nejbližší době a všechno to pěkně dohnat. Každopádně, tento klip je i s příběhem, určitě ho celý zkoukněte, mně se moc líbil. Jedná se tedy o 1. singl z jejich alba Smoke+Mirrors (cover alba zde). Musím říct, že na jejich nové album se již velmi těším, jak písnička I Bet My Life, tak i písnička Gold, si mě naprosto získaly.
Další hud. novinka je od kapely The Script. Tato novinka je vyšla v listopadu 2014 a je to již 2. singl z jejich 4. studiového alba No Sound Without Silence. Singl s názvem No Good In Goodbye.

Knihy, které si chci přečíst #01

17. ledna 2015 v 11:00 | Julča |  Knihy, které si chci přečíst
Kompletní seznam všech knih, které si chci přečíst, najdete zde
Řekla jsem si, že by nemuselo být špatné, každý měsíc zveřejnit článek s pár knížkama, které si chci přečíst, plus malé info o knížce, proč si ji chci přečíst apod. Třeba najdete inspiraci, a nebo jste danou knihu již četli a můžete mi říct, zda to stojí za to, přečíst si ji. Každopádně doufám, že se tu tento nový formát článků chytne a vás bude bavit :)

Autor: Stephen King
Název: To (Orig. název: It)
Počet stran: 1052
Žánr: Horor
Vítejte v Derry, Maine, v malém městě, místě tak nevyhnutelně známém jako vaše vlastní rodné město. Až na to, že v Derry je nevyhnutelnost skutečností... Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Nyní už jsou dospělými muži a ženou. Rozprchli se do velkého světa, aby v něm dosáhli úspěchů a štěstí. Ale nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky do Derry, aby stanuli tváří v tvář noční může bez konce a zlu beze jména...
Zatím jsem četla od Stephena Kinga pouze jednu knihu a to Běh o život (recenze zde), kterou navíc napsal pod pseudonymem. Moc hororů jsem nečetla a ráda bych to napravila a slyšela jsem, že tato kniha je opravdovým hororem, navíc je to pěkně dlouhá kniha, takže strach mě při jejím čtení bude doprovázet trochu déle. Strašně se těším, až se na tuto knížku vrhnu a chtěla bych ji začít číst, tak do měsíce, ale nejdřív musím dočíst rozečtené knihy, a až potom si vyhradit čas na toto delší hororové počtení. Už se těším, až se budu moct bát...

2015 Reading Challenge

14. ledna 2015 v 19:41 | Julča |  Výzvy
Na tuto výzvu jsem narazila na internetu a dost mě zaujala, proto jsem se rozhodla se do ní zapojit :) Pravidlo je jediné (nevím, jestli ho všichni v téhle výzvě dodržují, ale já bych ho ráda dodržela) a to, že za každou knihu si můžete odškrtnout pouze za jeden úkol, nemůžete třeba jednu knihu napsat k více úkolům. Nejsem si jistá, zda tolik knih vůbec přečtu, ale aspoň se o to pokusím a doufám, že si budu moct odškrtnout, co nejvíce úkolů. Samozřejmě tento článek budu aktualizovat a jakmile něco splním, tak to nezapomenu zaznamenat do samotného obrázku :) Budu ráda, když se zapojí i někdo další.. Dejte vědět do komentářů, zda se chcete zúčastnit této výzvy, ráda se sem tam mrknu, jak si vedete :)


Recenze: Hlas nože - Patrick Ness

12. ledna 2015 v 17:44 | Julča |  Knižní recenze

Chaos

Hlas nože

Patrick Ness


Pův. název: The Knife of Never Letting Go
Série: Chaos (1.)
Rok vydání: 2011 (originál: 2008)
Překlad: Jan Kozák
Toddovi bude za necelý měsíc 13 let a to v Novém světě znamená, že se z něj stane muž. Sám pořádně neví, co to znamená, ale jako poslední mladý kluk ve městě se na to těší. Všichni muži vysílají tzv. Hluk - slyšíš a můžeš dokonce i vidět, co si myslí. Neexistuje nic jako opravdové ticho, vždycky uslyšíš něčí Hluk - ať už je to tvůj vlastní Hluk, Hluk zvířat nebo Hluk blízkého města. I Todd si myslel, že žádné místo bez Hluku neexistuje, ale náhodou v bažině za městem jednu takovou ,,díru" v Hluku najde. A to, co objevil mu způsobí jisté potíže. Takové potíže, že je donucen opustit město s batohem na zádech a se svým psem Mancheem utíkat, jak nejrychleji dokáže...

I když je Toddovi v knize ani ne 13 let, mnohdy půdobí starší a nechová se jako malé dítě. Kniha je psána velmi specifickým stylem, řekla bych, zkrátka máte pocit jakoby vám příběh vyprávěl sám Todd osobně. Působí dojmem podobným jako kdyby vám ho vyprávěl starý známý a do příběhu se jde o to líp vžít.
V knize se setkáváme nejenom s Toddem, tedy s hlavním hrdinou, ale spoustou vedlejších postav, které při svém útěku potkává, některé máme možnost poznat trochu blíže, některé jenom okrajově, ale i přesto se mi líbí, kolik postav v knížce poznáme a máme tak šanci porovnat více postav - ať už těch dobrých nebo těch méně dobrých.
Nenarazila jsem na žádné nudné pasáže, žádné úseky, které by mě nudily, kniha se rychle odvíjí, má spád a mě akorát mrzelo, že tak rychle skončila. Také se mi velmi líbí členění samotné knihy, která je rozdělena na několik menších částí.
Nový svět v knize je skvěle popsaný a nic nepůsobí nelogicky, vše krásně navazuje a vzájemně se doplňuje. Patrick Ness mi dokázal vytvořit celistvou představu o světě, v němž Todd i se svým mluvícím psem Mancheem žije.
Je těžké hodnotit tuto knihu, aniž bych cokoli vyzradila, protože každá maličkost v tomto příběhu hraje svoji roli. Kniha je opravdu dobře propracovaná, velmi čtivá, rychle ubíhající,... Nevím, co jí vytknout.


Pokud vás kniha zaujala, tak se podívejte do Levných knih, kde by ji měli mít, jak v měkké, tak i v pevné vazbě.

A na závěr takové malé varování: Nečtěte si obsah knihy na databázi knih - všimla jsem si, že je to tam dost vyspoilerovaný a myslím, že by vás to mohlo mrzet, když byste si to přečetli. Já jsem si ho před přečtením na databázi naštěstí nepřečetla a jsem za to vážně ráda. Jinak - proč to tam vůbec je ten spoiler?? :o
Knihy, které jsem za rok 2014 přečetla

9. ledna 2015 v 13:50 | Julča |  Přečteno v roce...
Stejně jako minulý rok jsem se rozhodla zveřejnit seznam knih, které jsem za uplynulý rok přečetla, v samostatném článku. Takže tady to je a budu ráda za každý komentář - třeba jestli jste četli něco z tohoto seznamu nebo budu ráda, když mi doporučíte nějakou knížku, která si vás minulý rok získala :)

Knihy, které opravdu doporučuji, jsou zvýrazněny. Pokud se jedná o sérii, která se mi líbila, tak je zvýrazněn pouze název 1. dílu :)

 • Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - 1. díl (Jaroslav Hašek)
 • Škola noci 10 - Skrytá (Kristin Cast, Phyllis C. Cast)
 • Lenobiin slib (Kristin Cast, Phyllis C. Cast) recenze
 • Na větrné hůrce (Emily Brontë)
 • Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky (Roald Dahl)
 • Mrazení (Maggie Stiefvater) recenze
 • Roztomilé malé lhářky - Nevinné (Sara Shepard)
 • Váhání (Maggie Stiefvater) recenze celé série
 • Captain America #1 - Zimní voják (Ed Brubaker, Steve Epting) recenze
 • Captain America #2 (Ed Brubaker, Steve Epting)
 • Captain America #3 - Smrt (Ed Brubaker, Steve Epting)
 • Počátek (Jessica Khoury) recenze
 • Loď mezi hvězdami (Beth Revis) recenze
 • Ve znamení Štíra (Maggie Stiefvater) recenze
 • Hon (Andrew Fukuda) recenze
 • Médeia (Eurípidés) názor
 • Splynutí (Maggie Stiefvater) recenze celé série
 • Milion sluncí (Beth Revis) recenze
 • Všechny barvy Země (Beth Revis)
 • Hunger Games - Aréna smrti (Suzanne Collins) recenze
 • Narozen o půlnoci (Lucie Fidlerová) recenze
 • Volání netvora (Patrick Ness)
 • Frankenstein (krátká verze v AJ)
 • Hunger Games - Vražedná pomsta (Suzanne Collins) recenze
 • Ptačí zpěv (Meagan Spooner) recenze
 • V podsvětí (Meagan Spooner) recenze
 • Hunger Games - Sílá vzdoru (Suzanne Collins) recenze
 • Bleach #1 (Tite Kubo)
 • Hvězdy nám nepřály (John Green) recenze
 • Bleach #2 (Tite Kubo)
 • Lovkyně snů - Procitnutí (Lisa McMann) recenze
 • Ready Player One (Ernest Cline) recenze
 • Deklarace smrti (Gemma Malley) recenze
 • Výkřik do tmy (Manuela Martini) recenze
 • Silo (Hugh Howey) recenze
 • Harry and The Philosopher's Stone (J.K. Rowling) HP v angličtině
 • Cinder (Marissa Meyer) recenze
 • Divergence (Veronica Roth) recenze
 • Labyrint: Útěk (James Dashner) recenze
 • Scarlet (Marissa Meyer) recenze
 • Kořist (Andrew Fukuda) recenze
 • Běh o život (Stephen King) recenze
 • Kytice (K.J. Erben)
 • Delirium (Lauren Oliver)
 • Chaos - Hlas nože (Patrick Ness) recenze se připravuje
 • Máj (K.H. Mácha)

 • dohromady 46 knih

Hudební novinky - Jakub Děkan, ATMO Music, Paulie Garand X Kenny Rough

5. ledna 2015 v 20:00 | Julča |  Hudební novinky
Opět vám přináším další hud. novinky, tentokrát z české scény. Vím, že některé z těchto novinek jsou už skoro měsíc staré, ale snažím se vždycky písničky podobného stylu dát do jednoho článku. Takže tentokrát jsou to písně od interpretů z tzv. "libereckého klanu".

Jakub Děkan - ŘidičákŘidičák je první sólový singl Jakuba Děkana, který patří na nadcházející desku, která by měla vyjít někdy začátkem tohoto roku. Jakuba Děkan spolupracoval s ATMO Music, Paulie Garandem a dalšími interprety, vždy se postaral o skvěle zazpívaný a chytlavý refrén. Na jeho sólovou desku jsem již velmi zvědavá a tento singl si mě naprosto získal :)

ATMO Music - Máma


Píseň Máma je posledním singlem z desky Andělé x Démoni, kterou vydali ATMO Music začátkem roku 2014. Z této desky pochází také singly Fáma (ft. Jakub Děkan), Andělé (Jakub Děkan), Démoni (ft. Lipo, Chris & Jakub Děkan) a Polety (ft. Sebastian).

Paulie Garand X Kenny Rough - Kvílení


Singl Kvílení pochází z desky Molo, která vyšla v březnu 2014. Klip je opravdu mrazivý, jedná se již o 6. singl z desky Molo, kterou vydali pod labelem Ty Nikdy. V listopadu 2015 by měla vyjít jejich další společná deska.

Posloucháte tento styl hudby? Jaké jsou vaše oblíbené písničky od těchle interpretů?
Pro více hud. novinek běž na facebookovou stránku blogu

Knižní výzva na rok 2015

4. ledna 2015 v 17:47 | Julča |  Výzvy

Stejně jako minulý se účastním knižní výzvy, kterou pořádá Ells. Tento rok si dávám za cíl přečíst 60 knih a doufám, že to zvládnu. Pokud se taky účastníte této výzvy, tak budu ráda, když na píšete do komentářů kolik knížek se chystáte přečíst vy. A nebo pokud víte o nějaké další zajímavé knižní výzvě, tak se o ní taky můžete zmínit :)

Právě v kinech: Leden 2015

3. ledna 2015 v 19:34 | Julča |  Právě v kinech

Jedna z nových rubrik, které zavedu tento rok, je rubrika Právě v kinech. Každý měsíc vyjde článek s filmy, které právě dávají v kinech - ty, které mají premiéru až v daný měsíc, ale také ty, které jste už měli možnost v kině vidět, ale třeba vás dosud daný film nenalákal, což v některých případech může být škoda. Ovšem nečekejte celý výčet premiér a naprosto všech filmů, které jsou v kinech k vidění, jedná se pouze o filmy, které mě samotnou zaujaly a ráda bych na ně do kina šla. Doufám, že se vám tato rubrika bude líbit a třeba vás na nějaký ten film navnadí :)

Premiéry v lednu

E.A. Poe: Podivný experiment

(premiéra v ČR: 22.1.2015)

Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby "jedinečnost" každého pacienta respektovali: "Proč bychom se měli snažit udělat nešťastného člověka z naprosto šťastného koně?" Ovšem děsivá a hrůzu nahánějící "léčba", jíž byli na konci 19. století duševně nemocní běžně vystavováni, je přítomna i zde: věznění, spoutávání, proudy ledové vody a elektřiny. To vše je pevně vryto do historických zdí ústavu a Edward objevuje poměrně znepokojivou pravdu. Psychiatrický ústav ovládli pacienti, zatímco skutečný ředitel je se svým týmem uvězněn ve sklepení. A tady napínavý příběh plný zvratů a překvapení teprve začíná...

Myslím, že půjde o poněkud drsnější film, který je natočen podle knihy od E.A. Poe. Na tento film jsem velmi zvědavá a rozhodně ho chci vidět, i když nevím, jestli zrovna v kině. Ale rozhodně jsem se tu zde o něm musela zmínit. Jelikož v USA měl film premiéru již v listopadu, tak na čsfd je možné vidět hodnocení uživatelů a musím říct, že 70% je poměrně vysoké hodnocení, takže o to víc se na film těším.

Sedmý syn

(premiéra v ČR: 8.1.2015)
Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná.

Opět je možné na čsfd vidět hodnocení uživatelů a to je 74%, což je dost vysoké, ale zatím tento film hodnotilo málo uživatelů, protože ho bylo možné vidět zatím jen na předpremiéře v CineStaru. Jsem zvědavá na tento film, jelikož se jedná o fantasy, ale radši bych od toho nic velkého nečekala.

Okno do dvora

(premiéra v ČR: 22.1.2015)
Fotograf J. B. Jeff Jeffries (James Stewart) je kvůli zlomené noze odkázán na kolečkové křeslo. Jeho společníkem se v dlouhých chvílích stane okno vedoucí přímo do dvora, odkud má Jeff výhled do bytů svých sousedů. Sledování osudů nájemníků z protějšího domu ho pohltí natolik, že začne podezřívat jednoho z nich z vraždy své manželky. Jeffries se spolu se svou elegantní přítelkyní (Grace Kelly) pustí do odhalování zapeklitě složitého řetězce událostí... Událostí vedoucích k senzačnímu a strhujícímu konci.

Ano, vidíte správně, tento film je už trochu staršího data, vyšel již roku 1954, ale tento měsíc je nachystaná jeho obnovená premiéra. Uvidím, v kterých kinech se dočkáme tohoto filmu, ale musím říct, že jsem o něm nikdy dřív neslyšela, ale podle anotace mě zaujal. Myslím, že by byla škoda ho nevidět.


...další filmy v celém článku...

Filmy viděné v roce 2014

1. ledna 2015 v 18:17 | Julča |  Viděno v roce...
Stejně jako minulý rok (zde) jsem si zapisovala filmy, které jsem během roku viděla a tady vám je přináším. Tyto filmy můžete brát jako takovou inspiraci, i když zde neuvádím, jestli se mi dané filmy líbily nebo ne, ale u filmů, které jsem zrecenzovala máte odkaz, a pokud vás zajímá můj názor na některý z těchto filmů, tak mi klidně napište do komentářů a já vám odpovím :)

viděla jsem poprvé / viděla jsem už poněkolikáte / viděla jsem v kině

 • Banzaj
 • Láska je láska (český film)
 • Smrt černého krále
 • Oběti: Přepadení
 • Nenávist (recenze)
 • Harry Potter a Kámen mudrců (nejlepší scény)
 • Harry Potter a Tajemná komnata
 • Prava blondinka
 • Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
 • Harry Potter a Ohnivý pohár
 • Ten, kdo stojí v koutě (recenze)
 • Velký táta
 • Julie a Julia
 • 12 let v řetězech (recenze)
 • Shrek
 • Captain America: Winter Soldier (recenze)
 • Rozpuštěný a vypuštěný
 • Cesta do lesa
 • X-Men: First Class
 • Perfect Days: I ženy mají své dny
 • X-Men: Days of Future Past (recenze)
 • Nezapomenutelné prázdniny
 • Klikař Charlie
 • 21 Jump Street
 • Let's Dance
 • Žena v černém
 • We're The Millers
 • Díra u Hanušovic
 • Sherlock Holmes: A Game of Shadows
 • Švadlenka
 • Za plotom
 • Lovecká sezóna 2
 • The Hunger Games
 • Horns (recenze)
 • The Maze Runner (recenze)
 • The Hunger Games: Catching Fire (recenze)
 • Simpsonovi ve filmu
 • Pařba ve Vegas
 • Vlk
 • Společnost mrtvých básníků
 • Anděl páně
 • Frozen
 • Notting Hill
 • Grinch

A co za filmy jste minulý rok viděli vy? A je nějaký film, který jste si opravdu zamilovali a nedáte na něj dopustit?