Prosinec 2014

Hudební novinky - R5, 5 Seconds of Summer

30. prosince 2014 v 20:08 | Julča |  Hudební novinky

Opět tu mám další hudební novinky, ale tentokrát takové víc.. popovější :D Tyhle dvě kapely, které můžete najít v dnešním článku nejsou moje nejoblíbenější, ale některé písničky od nich můžu. No a konkrétně tyhle dvě nové se mi opravdu líbí - a ty klipy také. Ale více se o tom rozepíšu u jednotlivých písniček :)

R5


R5 je americká poprocková kapela. Kapelu tvoří zpěvák a kytarista Ross Lynch, basista a vokalista Riker Lynch, vokalistka hrající na piano Rydel Lynch a vokalista a bubeník Ellington Ratliff. Kapelu vlastně tvoří tři bráchové a ségra a bubeník Ratliff. Tak trochu rodinná firma :D A název kapely, tedy R5, je odvozen od toho, že jména všech členů začínají na R, tedy krome Ellingtona, ale ten je stejně známý jako Ratliff a říká se mu tak. Jinak vydali jedno studiové album a tři "extended plays" - nevím, jak se tomu říká v češtině, ale každý tvoří, tak 4-5 songů. V Česku se dostali do povědomí lidí, až tento rok, kdy vydali jejich singl My Heart Made Up On You - tento singl zaujal i mě, a proto jsem na tuhle kapelu jen tak nezapomněla.

Už když vydali na youtube písničku Smile s klipem z live verze, tak jsem si tuto písničku oblíbila a rozhodně se těším na jejich další tvorbu. Jinak ten klip je opravdu skvělý a vážně mám nutkání se furt při tý písničce usmívat :D :)5 Seconds of Summer


O skupině 5SOS jste už možná slyšeli, ale pokud ne, tak tady máte taky takové menší info. 5 Seconds of Summer je australská pop rocková a pop punková kapela, která byla v roce 2011 založena v Sydney. Vlastně je to asi první australská kapela, kterou já osobně znám i poslouchám. A také se divím, že jejich úspěch nastal za tak krátkou dobu po založení kapely, ale tomu hlavně pomohlo to, že si je přizvali One Direction k jejich australské části Take Me Home Tour. Ale kapela předtím také vkládala svoje covery na známe písničky na youtube a díky tomu se na ně hlavně vůbec přišlo. Kapelu tvoří hlavní zpěvák a kytarista Luke Hemming, zpěvák a kytarista Michael Clifford, zpěvák a basista Calum Hood a bubeník a zpěvák Ashton Irwin. Začátkem roku 2014 vydali svůj debutový singl She Looks So Perfect a následně také jejich stejnojmenné první studiové album.

Píseň What I Like About You je vlastně cover verze původní písně od The Romantics. Musím říct, že jsem slyšela docela dost verzí této písně a tato se mi líbí nejvíc - má to takový správný rockový podtón a je to strašně chytlavé. No, paradoxně se mi od nich nejvíc líbí tato píseň, i když není jejich vlastní :D :)

Znáte některou z těchto kapel a jaký máte na ně názor? Popřípadě kterou písničku od nich máte nejraději?

Pokud chcete vědět o hud. novinkách, co nejdřív, tak dejte lajk na fb stránku blogu, kde pravidelně novinky přidávám - zde

Knihy roku 2014 (+ Jak jsem dopadla v knižních výzvách 2014)

27. prosince 2014 v 16:11 | Julča |  Přečteno v roce...
Je tu skoro konec roku 2014 a já přináším moje knižní shrnutí za uplynulý rok. Musím říct, že, co se týče knih, tak jsem se sebou spokojená, i když jsem toho mohla více přečíst ze seznamu k maturitě, ale jednodušší bylo sáhnout po nějaké fantasy či sci-fi knize a její čtení jsem si daleko více užila. Ale přesto bych se v tomto chtěla další rok trochu zlepšit.

Nejlepší knihy roku 2014

- Na větrné hůrce - Emily Bronte
Popravdě řečeno, od této knihy jsem toho mnoho nečekala, hlavně proto, že je na seznamu knih k maturitě, ale byla jsem příjemně překvapena a kniha se mi moc líbila.
- Ready Player One - Ernest Cline (recenze)
Jakmile se tato kniha objevila v Levných knihách, tak bylo napsáno mnoho recenzí na tuto knihu a to hodně kladných, takže když jsem se konečně v Levných knihách ocitla i já, musela jsem si ji koupit a byla jsem naprosto zaskočená, jak skvělá kniha to je.
- Loď mezi hvězdami - Beth Revis (recenze)
Moc ,,vesmírných" knih jsem nečetla, ale musím říct, že celá tato série mě nadchla a já jsem si ji velmi oblíbila. I ty obálky jsou naprosto nádherné.

Největší zklamání v roce 2014

- Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války (1.díl) - Jaroslav Hašek
Chtěla jsem si něco přečíst ze seznamu knih k maturitě a šáhla jsem po této knize. Sice jsem ji celou přečetla, ale trvalo mi to vážně, vážně hodně dlouho a tuto knihu rozhodně do svého seznamu nezařazuji. Jedna z nejhorších knih, co jsem kdy nečetla.
- Hvězdy nám nepřály - John Green (recenze)
Nechápu, co na této knize všichni vidí. Sice se dobře četla, ale jinak mě všechno v ní iritovalo a.. pokud jste četli mou recenzi, tak asi víte.

...více kategorií v celém článku...

Hudební novinky - Lana Del Rey (písně k filmu Tima Burtona)

26. prosince 2014 v 15:11 | Julča |  Hudební novinky
Tim Burton natočil nový film. Premiéru v Americe měl už 25.12., ale v Česku si musíme počkat až do 5.2. Film je natočen podle skutečných událostí a vypráví o umělkyni Margaret Keane, která maluje děti s velkými očima - je to její poznávací znamení. Ale dostane se do sporu se svým manželem, který si zásluhu za její díla přivlastnil..

Okamžitě, jak jsem se doslechla o novém filmu Tima Burtona, zjistila jsem si více. Navíc k tomuto filmu nazpívala soundtrack Lana Del Rey. Tomu prostě říkám skvělé spojení - Tim Burton a Lana Del Rey. Tak koho tento film taky zaujal? Já na něj rozhodně půjdu do kina..

Lana Del Rey - Big Eyes


Lana Del Rey - I Can FlySice to k tomu úplně nepatří, ale musím to sem napsat.. Média zahltila zpráva, že Tim Burton a Helen Bonham Carter se po 13tiletém vztahu rozešli, je mi to líto.. :/

Recenze: Saeculum - Ursula Poznanski (RC)

25. prosince 2014 v 19:29 | Julča |  Knižní recenze

Saeculum

Ursula Poznanski


Rok vydání: 2014 (originál: 2011)
Počet stran: 480
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Vladana Hallová

Bastian na první pohled vypadá jako klasický šprt, kterého nezajímá nic jiného než jeho studium. Ale když potká holku Sandru, která o něj projevila zájem, tak se jeho pohled na svět možná trošku změnil. Sandra patří do středověkého souboru Saeculum a ten se chystá na pěti denní výpravu mimo civilizaci. Vlastně jde o to, že si budou hrát na středověk a na pět dnů se vzdají takových vymožeností jako jsou mobil, hodinky apod. vynálezy, které ještě ve 14. stol. nebyly. Bastian se kvůli Sandře na tuto výpravu vydává a společně s ostatními účastníky zážívá mnohá dobrodružství. O místě, kam se chystají koluje pověst, velmi krvavá pověst a také se v ní tvrdí, že to místo je celé prokleté a nikdo se odtamtud nevrátí živý, ale co je na tom pravdy? Nikdo to nebere vážně. Až když během první noci z tábora zmizí první člověk a ostatní nachází v okolí pouze podivné vzkazy vyryté do kusů kůry, někteří začnou pochybovat o tom, že tam měli vůbec jezdit.. A stále více je začíná děsit, že tato pověst může být doopravdy pravdivá..

Ze začátku jsem si vůbec nebyla jistá, co si mám o knize myslet. Považovala jsem ji spíš za četbu pro mladší čtenáře, ale myslím, že ji nakonec musím zařadit do kategorie, kde se nacházím i já - je mi 16, takže asi nějak pro ty teenagery.
Nezaujalo vás téma středověk a hraní si na něj? Nenechte se odradit, tohle téma ze začátku nezaujalo ani mě, ale poznáte, že časem tam půjde o úplně něco jiného než jen o středověk. Vůbec jsem nečekala, že bych mohla být do čtení této knihy tak zažraná, ale opravdu tomu bylo tak. Zkrátka kniha vás udržuje v takovém napětí a zároveň také ve strachu, že to skoro nejde vydržet, dokud prostě knihu nedočtete. Nemyslela jsem si, že kniha by mohla být strašidelná, tak jsem ji v klidu četla v noci (dejme tomu, že až skoro do ranních hodin - to jsem prostě celá já), a potom jsem se nemohla divit, že jsem se i bála.
Kniha se mi líbila, to je pravda, ale přesto z ní nejsem úplně ,,na větvi". Ale na jedno to přečtení je to opravdu dobrá kniha a rozhodně bych si ji přečetla znovu, ale už ne víckrát. (Doufám, že jsem to napsala aspoň trochu pochopitelně :D)
Přesto si nedokážu nerýpnout do takové autorovy.. nepřesnoti. Bastian nosí brýle, prý má 2 dioptrie na každém oku, ale jelikož si hrají na středověk, tak se takové vymoženosti jako jsou brýle, musí vzdát. Ale co si nepřečtu o pár dál stránek dál... Já, jelikož nosím čočky, tak trochu vím, jaké to je a najednou si tam čtu, že Bastian se rozhlédl po táboře a tam vidí to, to a to - např. rýč, kotlík a podobné menší věci z větší vzdálenosti a tohle se mi zdálo hodně nepravděpodobné. Přišlo mi, že když si na to zrovna autor vzpomněl, tak byl Bastian skoro slepejš, ale když na to autor na pár kapitol zase zapomněl, tak Bastian rozlišoval vše ve svém okolí vážně dobře.
Já vím, tohle bylo opravdu takovéto rejpání, které jsem si mohla odpustit, ale musela jsem to sem napsat, i když do mého hodnocení to zahrnuju spíš tak okrajově.
Jinak příběh a námět se mi velmi líbil, i když rozjezd byl trochu pomalejší, zato spád příběhu mě nadchl. Skoro celou dobu jsem měla v hlavě svoje vlastní teorie o tom, co se tam ve skutečnosti děje, ale i koncem jsem nakonec byla dost překvapená, i když něco jsem tušila už před koncem příběhu.
Celkově tedy Saeculum hodnotím kladně, ale vzhledem k ostatním knihám, nempůžu dát více, jak 8 hvězdiček.


Nakladatelství Fragment děkuji za poskytnutí recenzního výtisku

A nemyslete si, že jsem úplně zazdila Vánoce, to ne, ale nechci sem dávat článek typu - Krásné Vánoce a blablabla.. Samozřejmě, že je Vám přeju, ale tady na blogu nechci překážet takovýma článkama, ale už jsem vám přála na facebooku, kde jsem v tomhletom ohledu docela dost aktivní, takže kdo tam nejste, tak šup tam → zde

Hudební novinky - The Pretty Reckless, Fall Out Boy

22. prosince 2014 v 21:07 | Julča |  Hudební novinky
Nově budu přidávat vždy jednou za čas více hud. novinek s menším infem, jak o interpretovi, tak i o samotné písni. Myslím, že takovýto článek tu budu přibližně 1x týdně, ale záleží to samozřejmě na tom, kolik novinek vyjde a hlavně kolik mě jich zaujme. Většinou v jednom článku budou 3 novinky.
Jinak průběžně přidávám novinky také na facebook a tam většinou hned ten den, kdy daná novinka vyjde - facebook zde.

The Pretty Reckless - House On A Hill


The Pretty Reckless je americká rocková kapela založena v roce 2008. Frontmankou kapely je Taylor Momsen, která zpívá, skládá texty a hraje na kytaru. Dále kapelu tvoří baskytarista Mark Damon, bubeník Jamie Perkins a kytarista Ben Phillips. Vydali 2 studiová alba - Light Me Up (2010) a Going To Hell (2014). Z jejich posledního alba Going To Hell vydaného začátkem tohoto roku pochází také píseň House On A Hill, která se stala 4. singlem z tohoto alba.

Fall Out Boy - American Beauty/American Psycho


Fall Out Boy je americká rocková skupina založená v roce 2001. Kapelu tvoří zpěvák a kytarista Patrick Stump, hlavní kytarista Joe Trohman, basista Pete Wentz a bubeník Andrew Hurley. Kapela se v roce 2010 rozpadla, ale v roce 2013 se dala znovu dohromady a vydala nové album Save Rock And Roll, ke každé písni na tomto album také natočili videoklip a tyto videoklipy dohromady tvoří takový menší film, celek (ke shlédnutí zde). Song American Beauty/American Psycho (zkráceně AB/AP) je 2. singlem z jejich nadcházející, již 6. desky.

Fall Out Boy - The Kid's Aren't Alright


Tato píseň také pochází z jejich nadcházející desky AB/AP a je již 3. songem, který kapela zveřejnila na svém youtube kanálu. Na desce se bude nacházet jako 4. v pořadí.

Fall Out Boy i The Pretty Reckless patří mezi mé oblíbené kapely, přičemž The Pretty reckless jsem objevila teprve nedávno. Na nové album Fall Out Boy se už velmi těším a zatím mě nejvíce zaujal singl Centuries, který vydali jako první (zde). A co vy? Posloucháte některou z těchto kapel? Popřípadě, které písně od nich máte nejraději?

Recenze: Nové povídky - Zdeněk Svěrák (RC)

21. prosince 2014 v 13:08 | Julča |  Knižní recenze

Nové povídky

Zdeněk Svěrák

Pár slov Svěráka o knize
Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo. Zdeněk Svěrák

Spoustu lidí zná Zdeňka Svěráka jako herce, ale věděli jste, že také píše povídky? Sbírkou těchto povídek jsem byla velmi příjemně překvapená, přestože jsem vůbec nevěděla, co od knihy čekat. Povídky jsou opravdu krátké a mají kolem tří nebo čtyř stránek většinou. Povídky jsou z běžného života, ale zároveň na něj pohlíží, tak trochu jinak a neobvykle. Co třeba takový spisovně mluvící taxikář, potkali jste snad někdy takového? Svěrákovy povídky nejdou popsat jiným slovem než ,,milé". Po dočtení ve vás zůstané příjemný pocit a mně povídky opravdu okouzlily. Přiznávám, že to stále není moje nej mezi knihami, zkrátka dávám přednost jiným žánrům, ale opravdu jsem byla mile překvapena touto knihou.
Vánoční filmy; Christmas movies

14. prosince 2014 v 15:47 | Julča |  Filmové tipy

Vím, že takovýchto článků můžete najít na různých blogách spoustu, ale zase jsem si řekla, proč to sem taky nedát? Přecejen se jedná o můj osobní výběr a bude se tedy možnáí i trochu lišit od těch ostatních seznamů vánočních filmů. Předem upozorňuji, že v tomto seznamu rozhodně nenajdete filmy Sám doma, protože k nim chovám určitou averzi - tu jsem převzala od mamky, ale jinak si myslím, že filmy dle mého výběru jsou docela dobré :)

FILMY

Láska nebeská
(Love Actually)
Láska nebeská, nová romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží o come-back za každou cenu; od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po ženu, které dělá starosti její manžel; od chlapce, který se zakoukal do nejkrásněší dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakokukal do Claudie Schiffer. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

Bez tohoto filmu si už Vánoce ani nedokážu představit. Pro mě tento film představuje každoroční Vánoční klasiku a není výjimkou, že si tento film ráda pustím i během roku. Samozřejmě i díky skvělým hercům mám tento film ráda a to nejenom díky úžasnému Hugh Grantovi, ale také díky méně známým hercům, kteří si v tomto filmu zahráli významné role. Z tohoto filmu také pochází píseň od Billy Macka - Christmas Is All Around Me, která se k Vánocům neodmyslitelně pojí.


Prázdniny
(The Holiday)
Co by měla dělat čerstvě opuštěná holka v depresích krátce před Vánocemi? Změnit prostředí. Prostě vypadnout někam, kde jí všechno nebude připomínat, že se její život nápadně podobá zápiskům z Deníku Bridget Jonesové. Úplně ideální by bylo, kdyby našla jinou opuštěnou holku v depresích (nejlépe na druhém konci zeměkoule) a vyměnila si s ní aspoň na vánoční prázdniny bydlení. Taková je výchozí situace příběhu úspěšné komediální autorky Nancy Meyers, který je zároveň stejně rozpustilý jako její hit Po čem ženy touží a stejně citlivý jako její předchozí režijní počin Lepší pozdě nežli později. Amanda (Cameron Diaz) je rozkošná a lehce snobská obyvatelka luxusní rezidence v Los Angeles. Ani to však nezabránilo jejímu dnes již expříteli, aby se vyspal s jinou. Iris (Kate Winslet) je stejně rozkošná ale lehce uzavřená obyvatelka "nejmenšího domku na světě", stojícího na samotě poblíž Londýna, která se zakoukala do šéfa, bohužel čerstvě zasnoubeného. Dvě ženy se stejným problémem, které od sebe dělí devět tisíc kilometrů, se rozhodnou pro razantní řešení. Po vzájemném ujištění, že v okolí ani jedné z nich není žádný chlap, který by jejich deprese ještě prohloubil, míří Amanda do sychravé Anglie a Iris do sluncem zalité Kalifornie, aby si bez chlapů v klidu užily vánoční prázdniny. Jenže Amandě nadělí Ježíšek Grahama (Jude Law), Irisina romanticky založeného bratra, a aby se to nepletlo, kolem Iris se začne motat Amandin přítel Miles (Jack Black), svérázný hudební skladatel. Přestože se obě snažily před chlapy utéct, zdá se, že z louže přešly přímo pod okap…

Tento film jsem viděla poprvé teprve minulý rok a hned jsem zapomněla jeho jméno. A pár týdnů zpět jsem na tento film opět narazila a tentokrát si jeho název hodlám zapamatovat. Velmi se mi líbí téma příběhu, tedy to, že si dvě ženy vymění domy na nějakou tu dobu a samozřejmě se setkávají s bývalými láskami a potkávají ty nové. I když jsem tento film viděla pouze jednou, vím, že to nebylo naposled a ráda bych se na tento film podívala i tento rok. Mimochodem ve filmu hraje Cameron Diaz a svoji postavu zahrála velmi dobře, ale nemyslete si, že bych Cameron nějak zvlášť vyhledávala, ale je to dobrá herečka.


Dárek z lásky
(Noel)
V New Yorku se náhodně na Štědrý den setkává 5 lidí. Jsou propojeni sérií nevysvětlitelných příhod a s malou vzájemnou pomocí si uvědomují nový smysl svých životů.

Tento film jsem dlouho neviděla a myslím, že jsem ho viděla pouze párkrát, ale přesto si pamatuji, že se mi líbil a ráda bych si ho tento rok osvěžila v paměti. Navíc tam hraje Penelope Cruz a Susan Sarandon, což je tak trochu záruka kvality. Uvidím, jestli se mi ten film bude vážně tak líbit, jak si myslím, že se mi líbil :D :)
Zima s knihou v ruce

9. prosince 2014 v 13:15 | Julča |  Knižní tipy

Možná, že není zima vaším nejoblíbenějším obdobím, mým také ne. Proto vám doporučuji si zimu zpříjemnit tak, abyste se na ni těšívali.

Venku je zima a bez pořádného kabátu se tam už neobejdete. A komu by se vůbec chtělo venku mrznout? Není lepší si udělat horkou čokoládu (popřípadě kafe nebo čaj), zachumlat se do peřin či do deky a otevřít si knížku? Já si myslím, že určitě. Další variantou je vzít si knížku do tašky a vyrazit do vaší oblíbené kavárny, kde si můžete nerušeně číst (pokud vám tedy nevadí takový ten šum rozhovorů). Ať tak či tak, lepší je číst s pocitem, že po dočtení knížky bude následovat uspokojivý pocit. Zkrátka, pokud si chcete přečíst knížku, která si získala alespoň mou oblibu, tak tady je pár tipů. Samozřejmě, pokud se chystáte někomu darovat na Vánoce právě knížku, tak tady v tomhle článku možná taky pochytíte trochu inspirace.

Knihy, které se atmosférou hodí k zimě

VLCI Z MERCY FALLS
Jako první tu mám sérii Vlci z Mercy Falls, což je série, kterou jsem četla teprve tento rok, ale atmosféra této série se mi hodí, jak na podzim, tak na zimu. Recenze na první díl zde.
Děj: Romance mezi vlkodlaky. Něžný milostný příběh prodchnutý působivou melancholií a tragikou. V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk.

POVÍDKY od Poea
Edgar Allan Poe a jeho povídky, na ukázku jsem sem dala krásné vydání, které ilustroval Luis Scafati. Jeho ilustrace v knize krásně dotvářejí atmosféru (i když to sám Poea zvládá bravurně). Každopádně, ať už si vybere jakékoliv vydání Poeových povídek, myslím, že jeho čtení si užijete. Sice jeho povídky nemají nic spoelčného se zimou či Vánoci, ale krásně vytváří atmosféru a to se mi k zimě hodí. Pokud jste ještě nečetli žádnou jeho povídku, tak to rychle napravte..

NA VĚTRNÉ HŮRCE
Kniha, kterou jsem si přečetla jenom proto, že je na seznamu knih k maturitě, ale tato kniha mě určitě příjemně překvapila, i když obvykle na tento žánr nejsem. Opět kniha, která vytváří krásnou atmosféru a díky tomu si ji přiřazuji právě k zimě.
Děj: Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, aby nečekaně prožil strašidelné noční dobrodružství a začal pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Objevuje příběh, na jehož počátku stojí nenaplněná láska, cit, jenž jako zhoubný oheň spálil duši a zanechal v ní jenom pustošivou nenávist a celoživotní touhu po pomstě. Heathcliffova neukojitelná krutost po léta ničí životy lidí z usedlosti, pak ale láska, kterou nelze řídit rozumem, znovu zasáhne do osudů hlavních hrdinů.

Knižní listopad 2014

6. prosince 2014 v 12:42 | Julča |  Knižní měsíce

PŘEČTENO ZA OBDOBÍ LISTOPAD
Co se týče počtu přečtených knížek, tak jde, podle mě, o průměrný měsíc. I když se za tento miniseznam docela stydím, měla bych to vylepšit, prostě si na čtení udělat více času. Tak snad v prosinci to bude lepší - myslím, že to můžu skoro tvrdit, protože, co jiného o vánočních prázdninách dělat než číst, cpát se cukrovím a u toho upíjet nějaký moc dobrý čaj nebo horkou čokoládu.. :)

Labyrint: Útěk - James Dashner
Kořist - Andrew Fukuda
Běh o život - Stephen King (pod ps. R. Bachman)
Kytice - K.J. Erben

Přečteno 1034 stránek


ZVEŘEJNĚNÉ RECENZE
Sama sobě jsem si tak nějak slíbila, že na blog přidám recenzi min. jednou za týden a to se mi tenhle měsíc rozhodně povedlo. Takže v tomhle ohledu jsem rozhodně spokojená :) I když teď se pozastavuju, proč jsem dala knize Kořist 8*, což je stejně jako Labyrint: Útěk nebo Divergence a přitom se to s těmihle knihy nedá měřit, příště se budu muset dívat vzhledem k ostatním knihám, abych dala přiměřený počet hěvzdiček. Kořist je psíš průměrnější a to vlastně celá tahle série, ale na čtení příjemná.


KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY
Tento měsíc jsem si sama nic nepořídila - přecejen jsem už trošku msuela myslet na Vánoce, pomalu šetřit peníze na dárky, dokonce některé už shánět a myslím, že v období po Vánocích si tohle vynahradím :)
Ale přesto, nějaké ty recenzní výtisky jsem si z Fragmentu nechala poslat - Serafína: Příběh draků (R. Hartman), Saeculum (U. Poznanski) a Nové povídky (Zdeněk Svěrák). Tyhle knihy musím stihnout přečíst a především zrecenzovat do měsíce, ale myslím, že to zvládnu - nejsou to žádné bichle.

Která z přečtených a zrecenzovaných knih měla nejhezčí obálku? Nejlepšího hl. hrdinu? Vše v celém článku...

Design Version #15

3. prosince 2014 v 15:50 | Julča |  Designy blogu
Design #15 | by me | Náhled| Spokojenost: 98% | 3. prosinec 14 - 14. únor 15

Opět nový design.. Tamten byl opravdu moc letní a jak na mě padla vánoční nálada, tak jsem si řekla, že bych blog mohla obléct do zimního kabátku. Opět tmavé barvy, ale já mám tmavší layouty na blogu radši a myslím si, že tentokrát to není nijak přehnané. Také na předešlý design (podle ankety) byly docela rozporuplné reakce, i když naštěstí to nebyl úplnej propadák. Tento design tu snad bude po celou zimu, pokud mě neomrzí (nebojte nápis Christmas is coming.. se obmění).
Hlavně chci znát, ale váš názor, takže pište, jak se vám líbí nový design a opět můžete hlasovat v anketě pod článkem.

Vánoční playlist

1. prosince 2014 v 15:40 | Julča |  Playlisty

Vánoce už jsou skoro tady a k vánoční atmosféře je nejlepší si pustit také písničky s touto tématikou. Tak tady je můj vánoční playlist, který mi doma hraje pořád dokola :) Přiznávám, že některé songy z tohoto seznamu jsou děsné vypalovačky, ale tomu se asi o Vánocích neubráním :) A co vy? Posloucháte taky něco z tohoto playlistu? Které písně patří do toho vašeho?


Prvně něco z klasických vánočních písní..

Bebby Helms - Jingle Bell Rock


Kdo by neznal Jingle Bell Rock? Jedna z nejlepších vánočních písní <3

Dean Martin - Let It SnowDalší osvědčená klasika, která v mém vánočním playlistu nemůže chybět

John Lennon - Happy Christmas


Happy Christmas od Lenonna také řadím ke klasikám, protože je to starší píseň a už je opravdu zažitá :)

Wham! - Last Christmas


Možná se vám toto zdá hodně mimo, ale já tu písničku mám fakt ráda a Vánoce bez ní si už ani nedokážu představit (dokonce si ji i často zpívám, pokud se tomu teda zpěv dá říkat :D)

A něco z novějších vánočních písní/coverů.. (v celém článku)