Listopad 2014

Bring Me The Horizon - Drown

28. listopadu 2014 v 15:30 | Julča |  Hudební novinky

BMTH - DrownNa tuto kapelu jsem narazila už před pár měsíci, ale nějak jsem neměla potřebu si od nich něco poslechnout. Moc nejsem na deathcore ani metalcore, prostě nic takového tvrdšího, co obsahuje screaming nebo growling. Ale musím se přiznat, že za poslední rok se můj hudební vkus výrazně změnil - začalo to 30STM, pak FOB, nedávno The Pretty Reckless a teď BMTH? Nemyslím si, že se stanou jednou z mojich nej kapel, u kterých poslouchám všechna alba, všechny písničky a tak, ale musím říct, že se mi jejich styl fakt líbí. Nemyslím teď jenom jejich novou písničku Drown, o které hodně lidí tvrdí: ,,Jsou moc popoví! Chceme zpátky jejich starý styl!" apod. Naopak některé ostatní písničky od nich se mi líbí více.. Ale musím uznat, že zpěvák Oli Sykes má vážně skvělej hlas, líbí se mi i jeho growling, screaming a to už je co říct :) Poslouchá někdo z vás Bring Me The Horizont? Nebo tohle jde úplně mimo vás?

Názor: Game of Thrones - 1. řada

24. listopadu 2014 v 16:38 | Julča

Game of Thrones / Hra o trůny

Season 1 / 1. série

Hra o trůny je seriál, o kterém snad většina z vás už slyšela. Možná jste četli knihy, podle kterých je seriál točen nebo ho také sledujete, stejně jako já. O knize mi říkala velmi dávno moje kamarádka, ale já jsem nebyla schopná se dokopat k tomu přečíst si ji. Nějak zvlášť mě to nezaujalo. Pak se rozmohl seriál, hodně lidí o něm básnilo a já o něm věděla akorát to, že jsou tam králové, bojuje se tam a hodně často se tam lidi svlíkaj. Říkala jsem: ,,No nevím, jestli tohle je seriál zrovna pro mě. Bavilo by mě to vůbec?" Dál jsem se nekoukala a seriál šel mimo mě. Potom o něm začly básnit další kamarádky, jak je to skvělé a úžasné atd. a tak jsem si řekla, proč ne, pár epizod přece zhlédnout může. Přiznejme si to, pilotní díl seriálu Hra o trůny nehodnotím jako ten nejlepší. Zhlédla jsem pilot a řekla jsem si, že je to celkem o ničem. Ale ono je docela těžké přiblížit všechny dějové linky tohoto seriálu v jedné hodinové epizodě, ale pilot ve mně nezanechal nejlepší pocit. Nuda. Po konzultaci s kamarádkou jsem byla ujištěna, že se to rozjede a začne mě to bavit. Asi polovinu 1. série jsem si pořád říkala, že mě to nějak nebere, pořádně jsem si ani nepamatovala jména postav, protože jich je tam opravdu hodně, ale byla jsem vytrvalá a sledovala dál. Ke konci 1. série jsem se do Game of Thrones opravdu ,,zažrala" a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Jsem si jistá, že v tomto seriálu si snad každý nějaké oblíbené postavy najde. Ze začátku, kdy jsem z GoT opravdu nebyla moc nadšená, jsem netušila, že o sérii dál budu tvrdit, že je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Opravdu, kdo by si to byl pomyslel. Opravdu se mi líbí, že je v seriálu tolik dějových linek, stále se něco děje a vy jste zvědaví, jak se to celé vyvrbí. Hodně se mi také líbí podoba zemí, hradů, zkrátka to grafické zpracování a také kostýmy jsou v seriálů skvělé. Když překonáte nudné epizody začátkem série, tak se do příběhu ponoříte a možná se stanete i závislými na tomto seriálu, stejně jako já. Ale nelituji toho :D Naopak jsem ráda, že jsem u tohoto seriálu vytrvala.
Moje hodnocení: 75 %

Průměrná délka epizody: cca 55 min.
Počet epizod v sérii: 10
Adaptace románu: Hra o trůny

Seriály

24. listopadu 2014 v 16:37 | Julča

Sleduju celkem dost seriálů a je to vlastně jeden z mých koníčků. Některé seriály jsem si opravdu zamilovala, některé více, některé méně, některé sleduju úplně od začátku, některé seriály teprve doháním, ale na každý seriál mám nějaký ten názor, takže bych ráda psala svoje názory na jednotlivé řady seriálů nebo rovnou na celý seriál (záleží na jednotlivých seriálech). Také vám sem dávám aktualizovaný seznam všech seriálů, které sleduji, sledovala jsem atd.


NÁZORY:

Game of Thrones

How I Met Your Mother
- celý seriál (připravuje se)

Recenze: Běh o život (R. Bachman p.)

22. listopadu 2014 v 19:35 | Julča |  Knižní recenze

Běh o život

Richard Bachman

(pseudonym Stephena Kinga)

Překlad: Ivan Němeček
Nakladatelství: Beta-Dobrovský
Rok vydání: 2011 (originál: 1982)


Oproti ostatních obálkám, které jsou v Česku použity u Kingových knih, se mi líbí, ale jinak nevím - k samotné knize se moc nehodí, je až moc taková.. čistá a nevím, koho by ten chlápek na přebalu měl zobrazovat, protože hlavního hrdinu určitě ne. Ale obálka ujde.

Ben Richards je chlápek žijící v budoucnosti, kde není lehké sehnat peníze, ani na uspokojení těch nejzákladnějších potřeb, natož aby mohl zaplatit své nemocné dceři dobrého doktora. Jedinou zábavu všem do života přináší televizní kanál VéVé, který vysílá zvrácené a drsné reality show. Lidé se tam hlásí kvůli vidině velkých peněz, ale ty největší peníze lze získat jen v Běhu o život - v té nejnebezpečnější reality show vůbec. Přesně do téhle soutěže je vybrán Ben a zachází opravdu daleko, aby pro svou rodinu získal, co největší finance.

Kniha je docela tenká - ani ne 200 stran, ale přesto se mi příběh popsaný na tak málo stránkách líbil a vtáhl mě do děje. Né vždy znamená, že když je kniha tenká, tak se i rychle čte, ale to není tento případ, kniha se četla opravdu dobře i rychle. I když mě příběh bavil, tak musím přiznat, že námět reality show, kde jde o život, není úplně nejoriginálnější, ale těžko říct - Stephen King tuto knihu vydal už v roce 1982 a možná to byl právě on, co všechny ostatní inspiroval, ale pro mě už zkrátka toto téma není nic nového. Ale jak říkám, i přesto se mi příběh líbil.
Nejvíc mě v knize bavil hlavní hrdina, který je naprosto jiný než velká většina, s kterou jsem se zatím setkala. Ben je tak trochu rebel, ale jeho charakter je naprosto osobitý a věřím, že si ho nemálo z vás zamiluje (jako postavu, nemyslím tím, že byste se do něj zamilovali jako do nějakého teen hl. hrdiny, doufám, že jste mě pochopili).
V reality show Běh o život Bena a ostatní soutěžící honili Lovci, kterří měli za úkol ho zlikvidovat, ale to vlastně mohl provést kdokoli - občané celého světa byli do této show opravdu zapáleni. Úžasné bylo, že soutěžící nebyli nijak omezeni, k dispozici měli nějaký ten finanční obnos a mohli cestovat kamkoli, na jakýkoli kontinent. A zákony pro ně už neplatili, takže měli volnou ruku v zabíjení lidí (zabití policistů je odměněno finančním obnosem pro rodinu).
Tyto podmínky zajistily mnoho nečekaných zvratů v ději a nakonec i velmi nečekaný konec, který mě samotnou nadchl.
I když tady tuto knížku opěvuji, tak ji řadím spíš k průměrnějším knihám. Asi si ji už nepřečtu, ale její čtení mě bavilo.


Recenze: Labyrint - Útěk (James Dashner)

15. listopadu 2014 v 17:56 | Julča |  Knižní recenze

Labyrint: Útěk

James Dashner


Překlad: Petr Kotrle
Rok vydání: 2014 (originál: 2012)Když se Thomas probudí ve výtahu, nepamatuje si nic než své křestní jméno. Nemá žádné vzpomínky na rodiře ani na domov a netuší, jak se dostal tam, kde je. Jeho paměť je prázdná.
Není však sám. Když se výtah otevře, Thomas zjistí, že má kolem sebe chlapce, kteří ho vítají na Place, širokém prostranství uzavřeném vysokými kamennými zdmi.
Placeři,jak si jeho obyvatelé říkají, nevědí, proč nebo jak se tam ocitli. Kam jejich paměť sahá, vědí jen to, že každý den se otevřou kamenné brány do labyrintu, jenž je obklopuje. A stejně tak se každou noc pevně zavřou. Jednou za měsíc přiveze výtah nového chlapce. A nikdo nechce v labyrintu zůstat po setmění.
Thomasův příchod Placeři očekávali. Ale další den se objeví dívka - vůbec první, která na Plac dorazila. A ještě překvapivější je zpráva, kterou jim doručí. Placeři byli vždy přesvědčení, že když se jim podaří bludiště kolem Placu vyřešit, najdou cestu domů... ať je to kdekoli. Ale čím dál víc se zdá, že labyrint řešení nemá.
Po příchodu dívky si Thomas najednou začne připadat jiný. Něco mu říká, že by mohl znát některé odpovědi - kdyby našel způsob, jak se dostat k tajemstvím uzamčeným v jeho mysli.

Pod filmovým přebalem se skrývá obálka podobná té originální, teda až na český název.
Mně osobně se obálka velmi líbí, jak ta filmová, tak ta originální. Obě jsou spíš takové
temnější, ale jednoduché, což já oceňuji.
Určitě jste slyšeli i o stejnojmenném filmu - recenze zde

Jako první musím všechny upozornit, že pokud jste viděli film, tak vám to moc nepomůže. Já jsem jako první viděla film (bohužel), ale přesto jsem znala pouze hlavní dějovou linku - to znamená asi zhruba začátek a konec, věděla jsem akorát, jak to dopadne. Všechno ostatní je poněkud jiné.
Bohužel jsem se první půlku knihy docela nudila a nemohla jsem se začíst. Ale jelikož jen málokdy odkládám nedočtenou knihu, tak jsem to přelouskala, až do druhé poloviny, kdy už to začíná být zajímavější a také napínavější.
James Dashner píše hezky, ale v první části knihy chyběla akce a vlastně se tam nic moc nedělo, prostě nuda, ale jakmile se tam začalo něco dít, tak se kniha stala velmi čtivou a skoro v tom nejlepším skončila.
Velmi se mi líbí hlavně námět samotné knihy, protože nápad labyrintu je dost originální a také bylo skvělé, že jsme byli my, jako čtenáři, v té stejné situaci jako Thomas - taky jsme nic nevěděli a pravdu poodkrývali po kouscích, i když myslím, že v dalších dílech nás toho ještě hodně čeká, hodně překvapení, dle mého názoru.
Dost mě mrzí, že jsem si knihu nestačila přečíst ještě před filmem, jelikož díky tomu jsem dostala na postavy dost odlišný pohled a bylo těžké si zvykat na jejich dost jiné charaktery v knize. Ale i přesto se mi kniha líbila, vlastně to je jenom moje chyba.
Ale možná by knize neuškodilo rozvinutí dalších postav o trochu více a také ten labyrint - mohl tam být více zapojen a trochu blíže popsán.
Omlouvám se za to, že je tahle recenze tak zmatená, ale já sama jsem zmatená tím filmem a teď knihou. Vlastně je škoda, že se filmová verze tolik liší od té knižní podoby a přitom myslím, že tolik věcí tam měnit nebylo ani nutné. Jsem zvědavá, jak dál to budou točit ten film, protože tam pár docela velkých věcí vynechali.
Ale i přesto všechno se mi kniha líbila a těším se, že si další díl série přečtu ještě předtím než vyjde další film.


Knižní protiklady (TAG)

12. listopadu 2014 v 16:34 | Julča |  Knižní TAGy

Po delší době je tu opět TAG. Ráda zkouším nějaké nové TAGy, které třeba mezi knižními blogery v česku nejsou tolik rozšířeny (i když i TAG Čtecí návyky mě dost zaujal, ale zdálo se mi to moc mainstream :/). Takže jsem si vybrala Opposites Book Tag, trochu jsem nevěděla, jak ten název převést do češtiny, takže jsem to vyřešila závorkou :D :) Na TAG jsem narazila tady (v popisku u jejího videa máte původní otázky, to víte, můj krkolomný překlad :D), u jedné youtuberky a musím říct, že jak jsem hledala vhodný TAG (ano, to slovo jsem tu použila mockrát, už přestanu), tak jsem našla mnoho dalších, které si šetřím na později, na vhodnou příležitost. Ale teď tady k tomuto (TAGu :D)..

1. První kniha ve tvé sbírce / Poslední, kterou sis koupila
Tak úplně první knížkou v mé knihovničce je určitě nějaká pohádka. Ale před rokem jsme se stěhovali, takže hodně knížek jsme tam nechali (věřte mi, že nejraději bych si je všechny nacpala k nám do bytu..). Takže nakonec nejstarší knížka v mé nové knihovničce jsou Staré řeské báje a pověsti a to je navíc zdědená knížka, takže i vypadá dost staře :D :) Jinak mám i Medvídka Púa, ale toho jsem nikdy celého nečetla.
A poslední? Naposled mi přibyla Kořist, ale to je recenzní výtisk, takže poslední kniha, kterou jsem si vážně koupila je Železný král a to jsem tu knížku ještě ani neotevřela :D :)

2. Nejlevnější knížka / Nejdražší knížka
Tak nejlevnější je 24 holek za 7 dní, sehnala jsem ji zadarmo v antikvariátu, který zrovna rušili :D Ale zase, pokud budu počítat jen ty, za které jsem fakt platila :D Tak je to knížka Přebyteční, kterou jsem sehnala náhodou v Levných knihách a jak moc si této knihy vážím. Doprovázela mě celé moje dospívání (vlastně asi stále doprovází :D).
A nejdražší? Já doma nemám takovéty skvosty nebo série za tisícovku, takže nejdražší moje knížka je Silo a vlastně tuhle knížku mám teprve docela krátkou dobu.

3. Kniha s mužským protagonistou / ženskou protagonistkou
Já mám teda radši ty mužské hlavní postavy, ale mám pocit, že takových knížek poslední dobou moc nepřibývá. A za mě rozhodně vítězí Eragon - první díl mám sice jenom v angličtině, a dosud jsem to nepřečetla, ale chystám se na to. Každopádně Eragona mám ráda, i když se taky někdy choval jako malé děcko :D
A s ženskou hlavní postavou? Tak to asi Hunger Games, i když Katniss jsem měla nejradši v prvním díle, pak to s ní šlo z kopce, ale i tak - mám ji ráda :)

...další odpovědi v celém článku

Knihy k maturitě

10. listopadu 2014 v 17:01 | Julča |  Školní četba

Rozbíhám novou rubriku Školní četba a jelikož jsem teď na střední, tak se to bude týkat knih k maturitě.
Prvně sem přidám seznam všech knih, z kterých máme možnost vybírat, poté můj vlastní seznam knížek, které se mi zalíbily a já bych si je k maturitě chtěla vybrat a nakonec po každé přečtené knize tu přibude článek s obsahem knihy, mým názorem a zkrátka takové shrnutí. Tyto články hlavně pomůžou i mně, až se za nějaké ty dva roky budu k jednotlivým knihám vracet. Ti, co máte před maturitou, tak jako já, tak vás třeba nějaká ta knížka z mého seznamu zaujme a rozhodnete si ji také přečíst. Pište všechno do komentářů - knížky, které jste si vybrali vy a doporučujete je, jak se vám líbily knihy, které jsem četla i já apod.
Už nebudu dál zdržovat a vrhnu se na popsání našeho seznamu vytvořeném školou.

Recenze: The Hunger Games - Catching Fire

9. listopadu 2014 v 16:04 | Julča |  Filmové recenze

The Hunger Games: Catching Fire

Hunger Games: Vražedná pomsta


Podle stejnojmenné knižní předlohy - recenze zde


Katniss, jakožto vítězka předchozích hladových her, má jet turné během kterého se zastaví v každém kraji a nakonec také v Kapitolu. Samozřejmě cesta probíhá společně s Peetou, protože tentokrát měly hladové hry vítěze dva. Ale to se ne každému líbí, prezident Snow se bojí hrozící revoluce nebo vzpoury, která si za příklad vzala Katniss a jako její znak reprodrozda. Další rok je tu a s ním další hladové hry, ale tentokrát už 75., což nejsou jen tak ledajaké hry, ale přímo čtvrtohry. Čtvrtohry jsou zvláštní tím, že splátci z krajů jsou losováni jiným způsobem než obvykle a tentokrát to dopadne tak, že se Katniss bude muset vrátit do arény a bojovat o svůj život, ale budou ji ohrožovat nejenom ostatní splátci, ale odstranit z cesty jich chce i prezident Snow a jemu podobní lidé...

Zanedlouho máme v kinech další díl Hunger Games a já se tedy konečně dostala k zhlédnutí 2. dílu, tedy Catching Fire neboli Vražedná pomsta. Musím uznat, že zfilmování Hunger Games se mi velmi líbí a to musím říct, že v tomhle jsem docela náročná, protože jakmile je něco natočeno podle knihy, tak já to musím srovnávat a smaozřejmě kniha je u mě na prvním místě. Ale tady se to tvůrcům opravdu povedlo.
Stačí se podívat na herečku, kterou obsadili do hlavní role, tedy Jennifer Lawrence, a o to víc se budete těšit na samotný film, protože Jennifer je opravdu skvělá herečka. Samozřejmě postava Katniss se v knihách i ve filmu nějakým způsobem vyvíjí, ale zároveň je pořád dost zmatená ohledně svých citů a musím říct, že tohle bylo perfektně zachyceno i na plátně - hlavně to, jak si Katniss není jistá, co ke komu cítí a jak se má projevovat k druhým lidem.
Dále je tu zpracování krajů, Kapitolu a samozřejmě arény. Líbí se mi zpracování 12. kraje a jaký dojem ve mě vyvolává, to se jim opravdu povedlo, dále samozřejmě Kapitol - ohromné a především oslňující město, které zastiňuje ostatní kraje, bohužel z tohoto města jsme neměli tu čest toho vidět příliš, takže nevím, ale třeba soukromý večírek u prezidenta Snowa byl podařeně udělaný - hlavně ta pompéznost, načančanost, prostě to jsou Kapitolani. A nakonec si nechávám to nejlepší - triky použité v aréně se mi velmi líbily - ať už šlo o zásahy přírodních jevů nebo zvířat, ale bylo to po grafické stránce velmi dobře provedené. Vlastně grafika použitá v tomto filmu se mi zamlouvala - přesně to vykreslovalo celý ten jejich svět, ale zároveň to nebylo příliš digitalizované, až nepřirozené (jako například u Hobita 2). Jediné, co se mi moc po této stránce nelíbilo (a je to opravdu maličkost), je ten umělý oheň na šatech, když Katniss s Peetou vjíždí do Kapitolu, ale to je opravdu taková drobnost. A vlastně teď jsem si vzpomněla ještě na další takový prvek - když je to elektromagnetické pole, představovala jsem si ho normálně průhledné, netvořené ničím hmotným, ale poté se tam objevují ve filmu nějaké kovové pláty a to mi moc nešlo na rozum. Ale jinak
Opravdu nevím, co tomuto filmu vytknout, protože se mi opravdu velmi líbilo grafické zpracování, obsazení a to jak se tvůrci drželi knižní předlohy, až teda na těch pár drobností se mi film vážně líbil.


Knižní recenze podle názvu

8. listopadu 2014 v 17:54 | Julča

A

B

C

Č

D

E

F

G

H

CH

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

U

V

Z

RC Review: Kořist - Andrew Fukuda

7. listopadu 2014 v 12:52 | Julča |  Knižní recenze
Andrew Fukuda
Kořist

Překlad: Jakub Kalina
Série: Hon (2.)
Rok vydání: 2014 (originál: 2013)

Gen s dalšími přeživšími glupany zpod kupole je na útěku před lidmi. Poté co našli Vědcův deník, který je má zavést do ráje, kde je lidi již nebudou moci ohrožovat, hledají další vodítka, které jim Vědec zanechal. Vysoko v horách za vodopády najde Gen i s otatními lidskou komunitu (však Gen a uprchlíci jsou ale lidé, ne?), o které si myslí, že by mohla být oním rájem. Až na pár drobností, které jim nesedí. Co se vlastně děje a jsou opravdu poslední přeživší? Gen, Sisy a kluci, co s nimi uprchli, musí zjistit pravdu, aby vůbec přežili...

Nebojím se říct, že české obálky jsou jedny z nejpodařenějších u této série. Tentokrát byla obálka do modra a mně se líbila o něco více než ta červená u prvního dílu (už se těším na obálku třetího dílu, to bude teprve bomba).

První díl se mi líbil, ale nebyla jsem z něho úplně odvázaná, že bych ho všem doporučovala a podobně. Jak to bude s jeho pokračováním, Kořist?

Ze začátku jsem byla z knížky dost zklamaná, protože pár prvních kapitol mě moc nebavilo, ale rozhodně čtěte dál a neodkládejte knížku hned na začátku. Takže jsem se přesvědčila, že u knížek se radši nemá dávat na první pohled (nebo na první počtení??).

Co se týče světa upírů a lidí (tedy lidí a glupanů), tak o tom jsme se dost dozvěděli již v prním díle, takže to tady už není až tak rozebráno. Vše se točí kolem Gena, jelikož je tedy hlavní postavou, ale obvykle se v každé kapitole objeví i jeho kamarádka Sisy, kterou vysvobodil zpod kopule. Postavu Sisy jsme tedy mohli poznat opravdu dobře, ale další uprchlíky z kopule jako například Epap, Jacob a další, o těch jsme v knize zaslechli zejména na začátku, a jak se příběh vyvíjel, tak tyhle, tak trochu, vedlejší postavy zmizely a autor se o nich nezmiňoval (opět až v závěru knihy se objevily).

Oproti prvnímu dílu mě tenhle bavil rozhodně víc, protože byl originálnější, přinesl i pár nových nápadů, o kterých jsme třeba v mnoha knihách nečetli, ale hlavně tento díl byl mnohem napínavější a málo předvídatelný. Opravdu, v této knize jsem stejně jako hlavní hrdinové přemýšlela nad tím, co se vlastně v jejich světě doopravdy odehrává a větší část knihy jsem absolutně netušila, jak to může být. Takže za tohle má autor u mě velké plus, ale... Ano, má to nějaké to ale, protože sice děj byl nepředvítelný, ale některé úseky mi přišly v tomhle až moc.. divné (nevím, jaké slovo bych mohla použít) - zkrátka v jednu chvíli se dozvíte nějakou novou informaci, už o ní přemýšlíte, přemýšlíte, jak by mohla zapadnout do toho všeho a najednou vám zas tu informaci vyvrátí, zkrátka, už tomu autorovi moc nevěřím to, co napíše, protože podle tohoto to může v další chvíli popřít. Nevím, jestli to bylo jím zamýšleno, ale mě se tahle strategie, až tak moc nezamlouvá.

Další mínus, které tu mám a nad kterým se musím pořád pozastavovat. Prosím, pro vaše vlastní dobro, radši tu knihu a vlastně tu sérii moc nepitvejte, protože to není kniha, která by byla stoprocentně uvěřitelná, vykreslená do nejmenších detailů a tak dále, ale to jsem samozřejmě čekala. Tím, co mi v knize, až tak nesedí je vykreslení postav zpod kupole - né, že by mi vadily, naopak třeba Sisy jsem si celkem oblíbila, ale to jak jsou oni sami neuvěřitelní. Představte si, že se narodíte pod kupolí, nemáte žádný kontakt s širším okolním světem a jediné, co znáte jsou lidé, co vás chtějí sežrat a poté jeden glupan Vědec. Neříkejte mi, že ten Vědec jim ten svět okolo popsal, tak dokonale, že už se ničemu nediví. Já bych se na jejich místě divila i nad zdánlivě obyčejnou řekou, lesy, okolní krajinou, ale ne - oni to berou jako normálku. Samozřejmě tohle je jenom jeden z případů, kdy se mi to zdá nepochopitelné, ale oni jakoby vyrůstali normálně ve světě a všechno znali. Ale jak jsem psala, nemůžu tento příběh příliš rozpitvávat, takže nad tímhle jsem opravdu hodně přimhouřila při hodnocení obě dvě oči.

Celkově se mi tato kniha líbila, byla čtivá, napínavá, zábavná a zajímavější než předchozí díl. Také tento díl skončil velmi zajímavě a samozřejmě zase napínavě, takže přečtení dalšího dílu už beru jako samozřejmost. Pokud jste četli předchozí díl a aspoň trochu se vám líbil, tak si určitě přečtěte i tento, protože tento je lepší a napínavější.


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství FragmentDesign Version #14

5. listopadu 2014 v 20:42 | Julča |  Designy blogu
Design #14 | by me | Náhled | Spokojenost: 95% | 5. listopad 14 - 3. prosinec 14

Tak, jak jste si mohli všimnout, tak je tu nový design, po delší době - víc jak čtvrt roku tu vydržel ten předchozí, wow. Každopádně napište, jak se vám líbí tento, působí sice letně, ale nechtěla jsem mít na blogu zase nějaký příliš tmavý nebo ponurý layout, chtělo to tu rozzářit. Hlasujte v anketě pod článkem, jak se vám líbí. Jo a novinkou na blogu jsou také rozcestníky k jednotlivým kategoriích - články jsem promazala, uspořádala do rubrik, podrubrik a všechno jsem (snad) zpřehlednila. Dalo mi to celkem zabrat, takže snad to není až takový propadák :) Kdyžtak, jestli se vám moje designy líbí, tak tady je můj grafický blog → zde. (PS: Možná ještě akorát poupravím barvy písem, ale jinak snad sedí všechno tak, jak má)

Knihy

5. listopadu 2014 v 19:00 | Julča

Filmy

5. listopadu 2014 v 18:54 | JulčaHudba

5. listopadu 2014 v 18:49 | Julča

O blogu

5. listopadu 2014 v 18:48 | Julča