Říjen 2014

3 roky s Fantasy Maniakem!

24. října 2014 v 21:28 | Julča |  O blogu

Tento blog jsem zakládala s kamarádkou Máry přesně před 3 lety. Původně byl tento blog zaměřený jen na fantasy - to jde snadno poznat podle názvu :) Mohli jste zde najít všechno okolo fantasy.. Ale pak i to se trochu zvrtlo a bylo tu trochu módy, trochu random článků - trochu o ničem nebo plných blbostí.. Zkrátka chvilku to byl i takový ten blog o ničem - bez nějakého bližšího zaměření..

V listopadu 2013 jsem na blog přidala článek s tím, že končím, ale o měsíc později, tedy v prosinci, jsem zase napsala, že konec byla blbost - a to fakt byla, protože rozloučit se s blogem, který máte tak dlouho, není vůbec snadné. A na začátku roku 2014 jsem pomalu začala měnit zaměření blogu - hlavně na ty knihy, ale pořád tu zůstaly články o filmech a hudbě. Zkrátka knížky, filmy a hudba jsou to, o čem mě blogovat nejvíc baví, takže stále zůstávám u těchle tří témat..

Nadále chci blog zaměřovat především na ty knihy, ale dále se tu budou objevovat takové filmové recenze a nějaké ty hudební tipy. Také plánuji nový design blogu a s tím přijdou také nové typy článků a tak podobně. Nový design, ale plánuji asi až na zimu - nevím, kdy ho stihnu udělat a navíc ho chci fakt udělat podle svých představ, takže mi to asi zabere nějaký ten čas. A co se týče těch změn ohledně článků - asi úplně vynechám knižní meme, protože už v tom moc nevidím smysl a kvůli nim potom nejsou vidět články, u kterých bych byla ráda, abyste si je přečetli. Nadále budu přidávat nejvíce knižní a filmové recenze. Chci přidat rubriku seriály, kde bych jednotlivé seriály tak trochu recenzovala - samozřejmě jenom ty seriály, které jsem už celé viděla nebo u některých to jde udělat po sériích, takže můžete čekat různé seriálové tipy a hodnocení. Dále se budu snažit vytvářet různé žebříčky knih a filmů - takže můžete čekat nějaké moje tipy. Mám toho připraveného ještě více, ale nechci hned všechno překvapit, takže si počkejte :)

Celkem návštěv: 12 876
Počet článků na blogu: 227
(nedávno jsem články promazávala, takže se nedivte)
Nejkomentovanější články:

(nějaké ti tipy na články na závěr ;))


Moc Vám děkuji, že jste na můj blog zavítali a doufám, že tu nejste naposled :)
Snad příští rok budu moct opět napsat článek k dalším blogovým narozkám


Recenze: Cinder - Marissa Meyer

23. října 2014 v 14:30 | Julča |  Knižní recenze

Cinder

Měsíční kroniky

Marissa Meyer


Rok vydání: 2012 (originál 2012)
Překlad: Jana Zejmanová

Série: Měsíční kronikyŠestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je ,,pocta", kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a lékaři zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří Cinder proměnili v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotni zabíjet..

O knize jsem sice už před nějakou tou dobou slyšela, ale její přečtení jsem odkládala a to hlavně kvůli obálce (jak povrchní). Obálka Cinder se mi naprosto nelíbí - ta grafika a jak celý obal půdobí uměle, ne, to není můj styl. Ale když jsem uviděla původní obálku a českou obálku dalšího dílu, tak jsem se k tomu přecejen dokopala :) Ale kniha by mě svou obálkou nezaujala, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a tuhle drobnou vadu na kráse nechala za sebou..

Po přečtení anotace jsem si nebyla jistá, co od knihy čekat. Kyborg? Jako předělávka popelky? Možná se budete divit, ale ano, jde to a autorce se spojení těchle témat povedlo skvěle. S kyborgami jsem se doposud v žádné knize nesetkala, ale hlavní hrdinka Cinder, která je sama kyborgem, mě zaujala a to především tím, co jako kyborg dokáže, a jak vlastně její rozhraní funguje. Cinder mi jako hlavní hrdinka byla sympatická a oblíbila jsem si ji, i když se nestala mojí nejoblíbenější hl. hrdinkou vůbec. Ale v téhle knize jsem ji měla ráda. A co se týče této knihy jako předělávky klasické popelky. Prvně se mi společné prvky s popelkou hledaly těžko, až na macechu, ale když jsem knihu dočetla, tak jsem si uvědomila, kolik toho tyto dva příběhy mají společného.
Autorčin styl psaní mi vyhovoval a kniha se četla velmi, velmi rychle. Na konci knížky je dále ukázka z druhého dílu, což je Scarlet - předělávka červené karkulky a před přečtením této ukázky jsem netušila, že hlavní hrdinkou v dalším díle bude někdo jiný, ale je to logické a já se těším na novou postavu, kterou snad poznám, tak dobře jako Cinder.
Celý příběh se mi opravdu líbil a já se těším, až si přečtu další díly, ale sama knížka mě nedokázala zaujmout - spíše ty reakce čtenářů, což je škoda si myslím. Dále je tu obálka, která se mi vůbec, ale vůbec nelíbí. Je sice pravda, že se mi knížka líbila, ale přesto znám daleko lepší knížky a série, které mě připoutaly k jejich příběhu více.
Cinder si ode mě zaslouží krásných 8 hvězdiček :)


WWW Wednesday (15) - 22.10.2014

22. října 2014 v 13:30 | Julča |  WWW Wednesday

Co jsi naposledy dočetla?
Divergence
Veronica Roth
Divergenci jsem doteď nečetla a musím říct, že se četla skvěle a až neuvěřitelně rychle! Na tuhle knížku určitě bude recenze a určitě si taky přečtu další díly.

Co právě čteš?
Scarlet - Měsíční kroniky
Marissa Meyer
Do té obálky Scarlet jsem se zamilovala a jsem velmi zvědavá, jak se kniha bude vyvíjet, protože jsem teprve na začátku

Co dalšího budeš pravděpodobně číst?
Cress - Měsíční kroniky
Marissa Meyer
No, a aby byla série kompletní, tak se chystám přečíst i závěrečný díl Měsíčních kronik :) Četli jste Měsíční kroniky? A líbily se vám??

A co čtete vy? Nebo co zajímavého jste naposledy dočetli? :)
Více o meme v celém článku ↓

Teaser Tuesday (14) - Divergence (Veronica Roth)

21. října 2014 v 14:00 | Julča |  Teaser Tuesdays

Jak padám dolů, rozhodím ruce a zalapám po vzduchu. Podpaždím se zarazím o zábradlí.
(Divergence, str. 198)


Rymez x James Arthur - Kryptonite

20. října 2014 v 13:28 | Julča |  Hudební novinky

Zbrusu nový song od Jamese Arthura - Kryptonite. Lyrics jsem zatím nenašla, natož překlad, takže ten snad dodám později.
Miluju hudbu Jamese Arthura - celé jeho minulé album, jeho covery, záznamy z live vystoupení a moc se těším na jeho novou tvorbu. Rozhodně o sobě dá ještě vědět. A tento song je prostě nádherný, ten jeho hlas.. No, lituju, že jsem propásla oba jeho koncerty v Praze, ale snad sem ještě závítá..


Všechny novinky ohledně blogu sleduj na facebookové stránce blogu (zde)

Don't Forget This Song (01)

17. října 2014 v 14:30 | Julča |  Don't forget this song
Úvodní článek → ZDE
Teď o víkendu tu nebudu a nestihla jsem přednastavit žádné články, takže nový článek bude nejdřív v pondělí.. Snad to nevadí :) A jelikož tohle je taky narychlo sesmolený článek, tak sem hodím jen teda tu písničku, kterou mám ráda a myslím, že by se na ni nemělo zapomenout (nečekejte asi žádný z roku raz dva, spíš i nějaký ty nedávný) a text a překlad a zajímavosti o interpretovi nechám na jindy, protože tohle bych fakt nestihla (za 2 hoďky mám taneční, tak se musím cyhstat :D). Tak tady je ta píseň :) ↓

24.5.2012
(Jak jsem psala, nebudu sem přidávat až tak starý písničky, ale třeba nechci, aby tyto písničky zapadly a už se neposlouchaly..)

Hodně featuringů Gym Glass Heroes mám ráda a tohle je jeden z nich - navíc s frontmanem kapely One Republic. Úžasná písnička. Myslím, že nějaká další písnička od Gym Glass se ještě v tomto meme objeví - ale až za nějaký ten čas, aby se tu pořád neopakovali ti samí interpreti, i když někteří asi budou.. Tak co - vzpomínáte si na tuto písničku ještě?

Harry Potter v angličtině

16. října 2014 v 13:30 | Julča |  Knižní recenze

Harry Potter v angličtině

Asi jste si všimli, že jsem naposled dočetla Harryho Pottera a to v angličtině. Předtím jsem v angličtině četla akorát Frankensteina, ale v upravené verzi pro odpovídající úroveň angličtiny. Takže k čtení HP jsem přistupovala s menší nervozitou.
Předem musím napsat, že Harryho Pottera a Kámen mudrců jsem četla v češtině snad 10x a také film jsem hodněkrát zhlédla. A vím, že tohle mi přečtení hodně, opravdu hodně pomohlo.
Ze začátku jsem ke knize přistupovala vždy se slovníkem v mobilu a některé výrazy a slovíčka, co jsem neznala, si překládala. Ale asi ve čtvrtině jsem to vzdala, protože takových slovíček tam bylo celkem dost. Ale zase - spoustu se toho dalo domyslet, a když se potom některá slovíčka opakovala, tak jsem si je už pamatovala.
Také mně velmi mile překvapilo, že styl psaní přímo autorky je stejný jako ten, co známe v českém překladu. Jednoduchý, čtivý.
Nejlepší pocit na čtení té knihy v aj byl samozřejmě ten, že jsem věděla, že každé z těchtom dlov napsala přímo J.K.Rowling.
Jo a rozhodně se chystám i na další díly v aangličtině, protože mě čtení HP v aj i v češtině bavilo stejně - tedy jsem byla zažraná do knížky, naprosto.
Myslím, že ten z vás, kdo uvažuje o tom, si přečíst HP v angličtině, tak ať to klidně zkusí - podle mě je to lehká angličtina a čte se to skoro samo, po chvilce si zvyknete na to, že čtete v aj a už vám to tak ani nepřijde (skvělý pocit!).

WWW Wednesday (14) - 15.10.2014

15. října 2014 v 14:00 | Julča |  WWW Wednesday


Co jsi naposledy dočetla?
Harry Potter and the Philosopher's Stone
J.K.Rowling
Naposledy jsem teda přečetla Harryho Pottera 1. díl a pozor - opravdu v angličtině. Jsem na sebe strašně pyšná, že jsem to dala a jelikož první díl jsem si na zkoušku půjčila z knihovny, tak další díly už bych chtěla mít vlastní :) No, uvidíme.. Chystám článek na téma, jak se mi v angličtině četlo, protože tohle je moje první knížka v aj, kterou jsem přečetla (nepočítám takovéty zkrácené a upravené verze).

Co právě čteš?
Cinder - Měsíční kroniky
Marissa Meyer
Když jsem tuto knížku v knihovně náhodou záhledla, tak jsem ji hned popadla - taková náhoda, že zrovna nebyla půjčená. No, z té anotace jsem nebyla úplně odvařená, ale jakmile jsem začla číst, tak mě knížka pohltila - jsem v polovině a zatím se mi hodně líbí.

Co dalšího budeš pravděpodobně číst?
Kořist
Andrew Fukuda
Hon jsem recenzovala před nějakou tou dobou (zde) a teď v říjnu vyšel další díl s názvem Kořist. Mně ještě recenzí výtisk nepřišel, ale každou chvilkou by měl, takže jsem celkem zvědavá. Sice od toho nic moc nečekám, ale Hon se mi líbil jako taková oddychovka.

A co čtete vy? Nebo co zajímavého jste naposledy dočetli? :)
Více o meme v celém článku ↓

Recenze: Horns

14. října 2014 v 13:35 | Julča |  Filmové recenze

Horns
Žánr: Drama / Thriller / Fantasy / Horor
USA, Kanada, 2013
Režie: Alexandre Aje
Předloha: Joe Hill (kniha)

Ig Perrish (Daniel Radcliffe) si žije poklidným životem, má vše.. Jeho rodina je bohatá, takže má peníze a také získal dívku svých snů - krásnou rudovlasou Merrin (Juno Temple). Jenže poté se vše pokazilo - Merrin byla za nevyjasněných okolností znásilněna a zavražděna a jediným podezřelým je Ig. Co na tom, že Ig tento čin nespáchal, lidé ho už odsoudili. Hlavní hrdina je častěji opilý než střízlivý a když se po jedné z propitých nocí probudí u sebe v bytě, zjistí, že mu na hlavě vyrostly zvláštní rohy. Také je dost zvláštní, že od této chvíle mu lidé začnou vyjevovat jejich nejtajnější a nejzvrhlejší tužby. Ig chce tuto novou schopnost využít v tom, aby našel Merrininého vraha...

Na tento film jsem narazila díky jeho hlavnímu představiteli - Danielu Radcliffovi. Musím říct, že jeho herecké výkony mě vždycky naprosto ohromí - už dávno to není klučina z Harryho Pottera, i když i tam, jak se jeho postava vyvíjela, tak on mohl více podat ve svých hereckých výkonech, dále je tu Žena v černém, kde hraje osamělého právníka a nakonec tedy Horns, kde hraje zase opět úplně odlišnou roli. Ig přijde o svou milovanou a začne se nabízet alkohol.. Ale když Igovi vyrostou, z nevysvětlitelných důvodů, rohy, tak začne sám pátrat po vrahovi jeho milé a jeho postava je čím dál víc temnější, čím víc touží po pomstě.

Knihu jsem nečetla, takže nemám s čím srovnat, takže berte v potaz to, že tohle je hodnocení nečtenáře této stejnojmenné knihy. Sám příběh mě mile překvapil, protože ani my nevíme, kdo tím vrahem je a společně s Igem poznáváme další a další skutečnosti, které nás k tomu vrahovi dovedou. I když je u filmu uvedeno, že se jedná o horor, tak já bych to tak moc k tomu žánru neřadila - byla tam jedna scéna, u které jsem se trošku lekla, ale že bych se bála? To ne.. Ale zato jsem se párkrát u filmu zasmála - ale bacha, jedná se spíš o černý humor, takže kdo ho nemáte rádi, nevím jestli vás to ve filmu potěší. Film má takovou ponurou atmosféru a celkově působil dost pochmurně, ale tím dobrým způsobem, protože k ději se to hodilo.

Dále, co film doprovázelo byla nádherná hudba, bohužel jsem našla na internetu zatím jen takovou kratší ukázku soundtracku, ale i tu si doporučuju poslechnout - zde. No, film má v Americe premiéru o Halloweenu 2014, což ještě nebylo, ale film už je natočen od roku 2013 a moc se neorientuju v tom, jestli už někde byl vysílán, protože na internetu jsem našla kvalitní videa. Já jsem se na film dívala jen s anglickými titulkami, ale k dispozici jsou už i ty české.

Jediná věc, co se mi na celém filmu nelíbila, byl trochu přeplácaný konec. Nemyslím teď příběhově, to ne, ale spíše efektově. No, teď trochu nemůžu napsat, jaké ty efekty mi tam vadily, protože nemůžu spoilerovat, ale myslím, že jestli jste film viděli, tak víte, co myslím. Ale zase aby bylo jasno - vadily mi pouze efekty použité na postavy, zato mi nevadily efekty použité na takovou jednu morbidní závěrečnou scénu. Pochopíte, až uvidíte.

Takže nakonec takové shrnutí - nádherná hudba, která doprovázela celý film, úžasný herecký výkon v podání Daniela Radcliffa (i další postavy i herci hráli skvěle, ale hlavní postavu musím vyzdvihnout), děj, který mě v žádným bodě nenudil a stále jsem byla napnutá a zvědavá, kdo vlastně tím vrahem je, dále ponurá atmosféra, která se mi k filmu hodila, no a nakonec to jediné mínus a to je ten trochu přemrštěný konec - trochu bych ubrala u těch efektů. Ale celkově? Úžasný film, který se mi líbil a budu ho doporučovat dál.Trailer:

v celém článku je také pár fotek z filmu

5 Seconds of Summer - Good Girls

13. října 2014 v 12:30 | Julča |  Hudební novinky
Všechny novinky ohledně blogu sledujte na facebooku → zde

Interpret: 5 Seconds to Summer
Název: Good Girls
Z alba: 5 Seconds of Summer


5 Seconds of Summer
5SOS je australská pop punková a pop rocková kapela, která vznikla roku 2011 v Sydney. Kapelu tvoří Luke Hemmings (zpěv, kytara), Michael Clifford (kytara, zpěv), Calum Hood (basová kytara, zpěv) a Ashton Irwin (bicí, zpěv). Své covery známých písní začali přidávat na youtube, kde některé měly až několik set tisíc shlédnutí. Ale nejvíce se proslavili díky kapele One Direction, která je proslavila, když je přizvala jako předkapelu na turné Take Me Home. V únoru 2014 vydali svůj debutový singl She Looks So Perfect, který se v několika státech dostal na první příčky hudebních žebříčků. V červnu roku 2014 také vydali svoje debutové album 5 Seconds of Summer.

text a překlad písně v celém článku:

Posuď knihu podle obalu (05) - Selekce (celá série)

12. října 2014 v 11:30 | Julča |  Posuď knihu podle obalu
Po meme on my wishlist je tohle další obnovené meme na blogu. Mým cílem je totiž dát na blog aspoň jeden článek denně a myslím, že nějaké ty meme to tu trochu zpestří. Takže jde o to vybrat si jakoukoli knižní obálku a zhodnotit ji - více o meme na konci článku.


Tato série je teď všude - vidím o ní skoro na každém blogu. A i když jsem si četla nějaké ty kladné recenze, tak mě ten příběh příliš neoslovil, ale sama jsem tuto knihu nečetla a ani číst nebudu. Avšak k obálkám bych se ráda vyjádřila :) Obálka prvního dílu je podle mě nejvydařenější - líbí se mi póza té dívky a hlavně krásné odstíny modré, které byly na obálku použity. Další dva díly mají obálky podobné akorát póza a barvy se stále mění, ale líbí se mi, že je celá série hezky jednotná, co se týče obálek a zkrátka k sobě patří (no jo, tak je to u každé série, ale tahle má fakt hezké obálky). Ale nevím která se mi líbí víc, jestli obálka druhého nebo třetího dílu :D Ale první díl to u mě vyhrál. Celé sérii za obálky tak dám nějaké ty hvězdičky..


on my wishlist (04) - Labyrint: Útěk

11. října 2014 v 14:21 | Julča |  on my wishlist
Po dlouhé době jsem se rozhodla opět přispívat do rubriky on my wishlist - jedná se tedy o sobotní meme, které asi spoustu vás zná, pokud ne, tak se jedná o to, představit knížky, které si přejeme mít.. Více o meme v celém článku a teď rovnou k obsahu ↓

Labyrint: Útěk - určitě jste o této knize či filmu už slyšeli. Teď probíhají dvě soutěže o tuto knížku a já se samozřejmě účastním (zde a zde). Viděla jsem film, který se mi celkem líbil (recenze zde), ale prostě to chci porovnat s knížkou a také si chci potom přečíst další díly předtím než půjdou další film do kin. Zatím jsem četla o této knize samé dobré věci, takže bych chtěla sama posoudit :)
PS: Ta obálka, jak knižní, tak ta pod přebalem, je úžasná <3Don't Forget This Song - Úvod

10. října 2014 v 14:00 | Julča |  Don't forget this song
Tento článek je docela speciální, protože vám představí nové meme na tomto blogu, meme, které jsem sama vytvořila (i když nejde o nic převratného a určitě něco podbného je..) a tentokrát se bude jednat o hudební meme.
Budu ráda, když se také zapojíte do tohoto meme, a pokud tak učiníte, tak budu ráda, když uvedete odkaz na můj blog :)

A o co se vlastně jedná? Každý pátek zveřejním píseň, která se mi líbí, a na kterou by se dle mého názoru nemělo zapomenout. Takže den tohoto meme je pátek a stačí když zveřejníte nějakou písničku, co se vám líbí - plus tedy prosím uveďte odkaz na můj blog. Pokud se někdo chcete zapojit, tak hurá do toho a napište mi komentář dolů - ráda budu sledovat, co posloucháte :)

Plus takový dodatek - mohli jste si všimnout, že vždy když zveřejním nějakou tu hudební novinku, tak k ní připojím ještě nějaké informace - mini info o interpretovi, o písni a také text a překlad songu a to samé bych chtěla dělat v tomto pátečním meme - ale to je ode mě navíc a vy to dělat nemusíte :)

No, snad jste pochopili, o co v tomhle meme půjde anebo si počkejte od příštího pátku a snad pochopíte :)
Jinak co říkáte tomuhle nápadu? Už jste na nějakém jiném blogu něco podobného viděli? :)

Recenze: Lovkyně snů - Procitnutí (Lisa McMann)

9. října 2014 v 14:30 | Julča |  Knižní recenze

Lovkyně snů

Procitnutí

Lisa McMann


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011 (originál 2008)
Překlad: Čeněk Matocha
Série: Lovkyně snů
Není to obálka, která by mě přímo nadchla, ale rozhodně mě na první pohled zaujala. Ale přesto je to takový průměr.

Děj:
Janie je sedmnáctiletá středoškolačka, která nevyrůstá zrovna ve skvělém prostředí. Je jedináček a vyrůstá s matkou, která se nedokáže postarat ani sama o sebe. Janie bydlí v té ,,špatné části města", a tak to ani ve škole nemá zrovna lehké. A ještě musí procházet tímhle - proti své vůli se propadá ostatním lidem do snů, nejhorší jsou samozřejmě noční můry, ale vidět nahé a erotické sny spolužáků taky není zrovna příjemné. Nejhorší je, že ji občas ti lidé ve snech požádají o pomoc, ale jak jim Janie může pomoct?

Hodnocení:
Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na to, že je celá kniha psaná v er-formě. Příběh je psán hodně jednodušše, ale aspoň srozumitelně. Kniha má jenom pár rozsáhlých kapitol, které jsou rozdělený na jednotlivé časové úseky - jako jsou hodiny nebo dny. Nápad se sny se mi velmi líbí, ale autorka by potenciálu příběhu mohla využít daleko víc. Musím přiznat, že když si chcete odpočinout, tak sáhnutí po téhle knize je dobrý nápad. Lovkyně snů se mi líbila, ale řadím ji k průměrným knihám. Pokud si ji nepřečtete, o nic nepřijdete.

Kniha je skrz naskrz průměrná, ale za dobrý nápad pro příběh a to, že se mi kniha celkem líbila, jí dávám víc než 5 hvězdiček.


(Tohle je jen taková rychlá recenze na knihu čtenou v létě :))

WWW Wednesday (13) - 8.10.2014

8. října 2014 v 14:30 | Julča |  WWW Wednesday
Co jsi naposledy dočetla?
(stejné jako minule)
Silo - Hugh Howey
Naposledy jsem dočetla Silo, které jsem si koupila přes prázdniny a celkově se mi líbilo a těším se na další díly. No, více bude v recenzi, kterou dám na blog snad ve čtvrtek, kdyžtak v pátek.

Co právě čteš?
(stejné jako minule)
Harry Potter and the Philosopher's Stone - J.K.Rowling
Čtu moji první opravdovou knížku v aj a pro začátek jsem si vybrala HP, kterého jsem četla snad stokrát, takže si lehce domyslím věty, slovíčka,... Miluju ten pocit, že čtu přesně ty slova, která napsala Rowlingová :3


Co dalšího budeš pravděpodobně číst?
Takže, jelikož nevím, kdy mi přijde recenzní výtisk Kořist, tak mezitím začnu číst Cinder - Měsíční kroniky - prostě taková náhoda, zrovna to měli v knihovně, tak jsem si to musela rychle půjčit, aby mi to nikdo nesebral :D


A co čtete vy? Nebo co zajímavého jste naposledy dočetli? :)