Srpen 2014

Hudební novinky (3.8.-16.8.2014)

16. srpna 2014 v 17:41 | Julča |  Hudební novinky (chart)
Tak tu máme dvojité novinky, protože tento týden toho moc nebylo a navíc - minulý týden jste moc nehlasovali, bude to asi tím, že jsem tu nebyla a nepostrkovala k tomu :D Takže hlasujte pro nejlepší hud. novinku posledních dvou týdnů!

Novinky tohoto týdne:

+ Novinky minulého týdne

Recenze: Hvězdy nám nepřály - John Green

14. srpna 2014 v 12:00 | Julča |  Knižní recenze

John Green

Hvězdy nám nepřály


Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2013 (originál: 2012)
Pův. název: The Fault in Our Stars
Překlad: Veronika VolhejnováJá jsem četla knihu v původní pevné vazbě, né že by na tom záleželo, která je na ukázku v záhlaví. Obálka je hezky a vkusně vyvedená, ale já moc nejsem na takovouto nebeskou modrou, a když k tomu přidám ještě ten žlutý proužek nahoře - ten to zabil. Jinak filmová obálka knihy se mi v tomto případě (snad poprvé) líbí více než ta původní (vidět ji můžete zde). Takže za mě nakonec 3* za tuto modrou obálku.

Hazel je mladá dívka, která se léčí z rakoviny, a když odešla ze školy, nenašla si mnoho jiných zájmů. Její hlavní opečovatelka, její maminka, je u ní ve dne v noci a ve všem jí pomáhá. Hazel má rakovinu plic a špatně se jí dýchá, proto s sebou musí stále nosit kyslíkovou bombu, která jí s dýcháním pomáhá. Možná jediná činnost, které se Hazel pravidelně zúčastňuje, je sezení s dalšími lidmi, kteří mají rakovinu. Jednou se tam ukáže kluk, který ji zaujme. Je vyléčený z rakoviny a na sezení je jenom kvůli podpoře kamaráda. Tento kluk, jmenuje se Gus, se s Hazel skamarádí, a tak se Hazelin nudný stereotyp mění...

Sama od sebe bych si takovýto typ knížky nepřečetla, ale podlehla jsem momentální popularitě této knihy a dala jí šanci. Příběh je samozřejmě dojemný, romantický a pro někoho možná taky plný slz. Obrnila jsem se před hrou na city, kterou tam samozřejmě autor nezapomněl zapojit a začetla jsem se. Knížka byla sice hezky a čtivě napsaná,ale to, jak očividně se autor snažil o strášně romantický příběh mě štvalo. Nebo Gus, kluk, kterého byste nenašli - ty jeho metafory a chytrý kecy (s prominutím), co pořád měl, mě začaly zanedlouho iritovat a nechápu, jak se do něj některé čtenářky mohly zamilovat. Hazel byla po celou dobu příjemná a milá hlavní hrdinka, takže se aspoň někdo takový v knize našel, i když ani Hazel nebyla to pravé pro mé čtenářské já, byla to taková hlavní hrdinka, která se sveze a vlastně nic neudělá sama nebo podle sebe - bez ohledu na nemoc. Docela jsem se těšila, že si u knihy pobrečím a to mi můžete věřit, že u knížek brečím celkem často,ale docela mě zarazilo, že při čtení zrovná téhle knížky mi neukápla ani jedna slza. Podle mě, ty smutné části knihy byly dost odbyté a vyzněly normálně, skoro až naprázdno.
Celá kniha mě pěkně zklamala a s jistotou můžu říct, že už si ji nikdy nepřečtu. Šanci dám možná ještě filmu, který u někoho skončil lépe,ale pak se s tímhle příběhem mileráda rozloučím. Pro mě jedno velké zklamání.


Ode mě dostává tato kniha pouhé 4 hvězdičky..

WWW Wednesday (10) - 13.8.2014

13. srpna 2014 v 12:00 | Julča |  WWW Wednesday

Co jsi naposledy dočetla?
Deklarace smrti - Gemma Malley
Zkrátka opět Přebyteční, ale v novém vydání - akorát mi přijde vtipné, že je to knížka od 15ti let a já ji čtu po 15ti poprvé - poprvé jsem ji četla asi v 5. nebo 6. třídě a naprosto jsem si ji zamilovala. Recenze určitě bude na všechny tři knížky, které vidíte v koláži.

Co právě čteš?
Silo - Hugh Howey
Zkrátka knížka, na kterou jsem moc zvědavá - zatím jsem asi u 4. kapitoly, takže nemůžu soudit, ale čte se to pěkně :)

Co dalšího budeš pravděpodobně číst?
Výkřik do tmy - Manuela Martini
Z této edice jsem zatím četla Mrazivé léto a Motýlí křídla a obojí se mě líbilo. Zatím jsem tuto edici četla jenom během léta a v tomto hodlám pokračovat, tyto knížky mám prostě spojené s létem. A naprosto musím pochválit obálky - ty si mě naprosto získaly.. :o


A co vy právě čtete?? :)

Hudební novinky (3.8.-12.8.2014)

12. srpna 2014 v 14:44 | Julča |  Hudební novinky (chart)
Vyberte nejlepší píseň - z těchto se mojí oblíbenou stala píseň Superheroes od The Script

Alespoň hud. novinky tentokrát přidávám včas. Kapela Of Monsters and Men vydává mnoho krásných lyrics videoklipů, takže ty doporučuju shlédnout, i když ani já jsem je ještě neviděla všechny. The Script vydali i krásný videoklip k písni Superheroes a ta píseň je vážná - skvělá a ze všech novinek jsem si ji zamilovala nejvíce. A nevím jestli víte o novém projektu Franka Iera z kapely My Chemical Romance, která se rozpadla minulý rok, ale vydal novou píseň pod názvem Weighted a pod kapelou frnkiero and the cellabration.
edit: Teď jsem si všimla, že je úterý :D Takže se omlouvám za zpoždění :D :)

Hlasujte pro tu nejlepší novinku a zanechte komentář.

Novinky tohoto týdne:
Zůstávají z minulého týdne:
  • Of Monsters and Men - Dirty Paws (On Youtube)
  • Sam Tsui - Wildfire (On Youtube)
  • 5 Seconds of Summer - Amnesia (On Youtube)
  • Lana Del Rey - Ultraviolence (On Youtube) + postup od Adminky
  • Demi Lovato ft. Cher Lloyd - Really Don't Care (On Youtube) - s touto písní se loučíme

Knižní červenec 2014

9. srpna 2014 v 13:26 | Julča |  Knižní měsíce
Už podruhé je tu knižní měsíc a tentokrát z července. Přírůstky do mé knihovničky, přečtené knížky a další..

PŘEČTENO ZA ČERVEN
Hunger Games - Síla vzdoru (Suzanne Collins)
Bleach #1 (Tite Kubo)
Bleach #2 (Tite Kubo)
Hvězdy nám nepřály (John Green)
Ready Player One (Ernest Cline)
Lovkyně snů - Procitnutí (Lisa McMann)

Dohromady přečteno 1693 stránek

RECENZE

KNIŽNÍ PŘÍRŮSTKY

Všechny knihy pohromadě

Knihy, z kterých mám největší radost

Po delší době opět v Levných knihách - až na Silo jsou všechny knihy odtamtud. Ready Player One - o téhle knize jsem toho opravdu hodně slyšela, tak jsem si chtěla udělat vlastní názor a jsem velmi ráda, že jsem si tuto knihu pořídila. Dále mě zaujala série Chaos, kterou neznám. Lovkyně snů jako oddychovka. Raddleyovi jsem četla pře pár lety. A Past neznám, ale časem bych si ji chtěla přečíst. No a nakonec Silo! Prostě u mě hodně očekávaná novinka, který mi v knihovničce nesmí chybět!

Jinak se omlouvám, že to přidávám, až takhle pozdě, ale to víte - prázdniny :)

Hudební novinky (28.7.-2.8.2014)

3. srpna 2014 v 1:22 | Julča |  Hudební novinky (chart)
Opět přidávám další hudební novinky - nic jiného nestíhám, teď budu na brigádě, ale pak vám to vynahradím :) Tento týden přibylo opravdu hodně novinek a je těžké si z nich vybrat jenom jednu.. Lana Del Rey, 5SOS,... a další dokonce vydali i videoklipy, takže ty stojí určitě za shlédnutí :) Můžete napsat do komentářů, pro koho jste hlasovali nebo tip na na novinku, kterou jsem nějak nezaregistrovala :)

Novinky tohoto týdne:
Zůstávají z minulého týdne:

Vyhodnocení soutěže za 10 000 návštěv!

2. srpna 2014 v 16:40 | Julča |  Soutěže

VYHODNOCENÍ


...jméno vítěze se dozvíte v celém článku...