Červenec 2014

Hudební novinky (21.7.-27.7.2014)

28. července 2014 v 11:57 | Julča |  Hudební novinky (chart)
Minulé týdny jsem psala, že hudebních novinek je méně, ale jak vidíte, tak tento týden vyšlo zase spoustu singlů a novinek, takže máte z čeho vybírat. Minulý týden to jasně vyhrála hitovka Really Don't Care od Demi a Cher. Tento týden mě zaujal nový klip od Bastille, dále novinka od OneRepublic a stále to u mě vyhrává singl z minulého týdne - Superheroes od The Script. Tak zase máte čas celý týden hlasovat pro vámi vybranou nejlepší hud. novinku :)

Novinky tohoto týdne:

Zůstávají z minulého týdne:

Shrnutí týdne: 21.7.-27.7.2014

27. července 2014 v 12:00 | Julča |  O blogu

Týdenní shrnutí

21.7.-27.7.2014

Nové články na blogu:
Hudební novinky - pravidelná hud. chart na blogu, ale nevím, kdy stihnu přidat nové, jelikož budu mimo město :(
Teaser Tuesday s knihou Hvězdy nám nepřály - pro mě byla tato menší zklamání :(
WWW Wednesday (Bleach, Hvězdy nám nepřály, Tell Me Something) - pravidelné středeční meme
Recenze: V podsvětí (Meagan Spooner) - omlouvám se, že není odkaz, ale tohle je přednastavený článek
Knižní výzva na rok 2014 - Cíl dosažen! - opět chybí odkaz, ale snad to nevadí

Aktualizované články:
Seriály a já - shlédla jsem opět pár dílů HIMYM a také Skins
Knihy, které si chci přečíst - přečetla jsem Hvězdy nám nepřály, která byla taky na seznamu
Filmy, které chci vidět - s kámoškou jsem shlédla film Žena v černém a možná bude i recenze, ale nevím, jak to budu stíhat :)
Knižní čtecí výzva 2014 - plno úkolů mám ještě nesplněno, ale poctivě aktualizuju :)
Cestovatelská knižní výzva - pžiznávám, že jsem přecenila své síly, ale cíl už nebudu upravovat

Poslední možnost si zasoutěžit:
Soutěž o knihu Eragon - ZDE

Kde mě můžete sledovat:
Facebook - poslední dobou jsem tam docela aktivní, takže se tam dozvíte i o aktualizacích a občas tam hodím nějakou tu fotku :)
Ask.fm - nelekněte se té jiné přezdívky :) můžete se na cokoli ptát

Vzkaz:
Do pátku jsem v Praze, takže nevím, jestli budu mít čas na blog - chci si to tam užít, takže tohle půjde trochu stranou :) Soutěž vyhodnotím snad v sobotu a napíšu vítězi o adresu a pošlu to, až za týden - zase budu pryč :) Jinak Hudební novinky možná přidám dvojité v jednom článku - ještě nevím, jak to udělám a jinak se tu toho tento a příští týden moc neobjeví - pravděpodobně :(

Písnička týdne:
Stojí za poslech <3
Knižní výzva na rok 2014 - Cíl dosažen!

25. července 2014 v 12:00 | Julča |  Projekty, výzvy, meme

Mým cílem bylo přečíst 30 knih za tento rok a to jsem krátce po půlroku stihla - podcenila jsem se :D Takže svůj cíl posouvám na 40, i když doufám, že jich dám víc, jak 40. Jinak kdo slyšíte o této výzvě poprvé, tak úvodní článek i s kompletním seznamem přečtených knih je zde.

Plníte i vy tuto výzvu? Kolik jste si naložili knížek a jak na tom jste?

Komplet přečteny tyto série:
- Vlci z Mercy Falls (Mrazení, shrnutí)
- Captain America - Zimní voják (#1)
- Loď mezi hvězdami (Loď mezi hvězdami, Milion sluncí)

Recenze: V podsvětí (Meagan Spooner)

24. července 2014 v 12:00 | Julča |  Knižní recenze

Meagan Spooner

V podsvětí


Nakladatelství: Albatros Media - CooBoo
Rok vydání: 2014 (originál: 2013)
Pův. název: Shadowlark
Překlad: Zuzana Halamíčková
Série: Ptačí zpěvLinda Ainsleyová byla nucená prchnout z domova, z města, které od okolní zpustošené krajiny odděluje energetická zeď, a od té doby touží po jediném - najít svého bratra Badyána. Už ji unavuje věčně utíkat a žít ve strachu a věří, že právě Badyán to může zastavit.
Pátrání po něm ji zavede do podzemního města Léthé. Města, které sužují obavy z jeho zakladatele, záhadného Prométhea, a místní pořádkové služby. Aby se Linda dozvěděla pravdu o tom, co se stalo s jejím bratrem, musí se Prométheovi postavit. Vypořádat se s vlastním strachem se už naučila, dokáže se ale vypořádat s pravdou, kterou chce znát?

Popravdě se mi obálka tohoto dílu moc nelíbí. Vévodí jí zelená barva, což by mi nevadilo nebýt těch kovových plátů v rozích - to mi tam moc nesedí. Oproti obálce prvního dílu tato hodně klesla. Teda k ději v knížce se hodí, ale na první pohled by mě nezaujala. Takže tak 3* z pěti.
Poté, co Linda zachrání Železný les, začíná si uvědomovat rozsah svých sil a toho, jak těžké je ovládat. Linda chce sama se Zinkou najít město, které se údajně snaží navrátit magickou sílu zpět do okolního světu. Další důvod, proč chce Linda toto město navštívit je, že se tam také vydal její bratr Badyán, kterého se Linda celou dobu snaží najít. I toto dobrodružství se neobejde bez Orena, stínových lidí a tajemství, co vlastně potkalo svět a takto ho znetvořilo.

Linda je stále hrdinkou, která se vám nezprotiví a nezačne vám lézt na nervy. Prožíváte s ní její bezradnost ohledně jejích sil a všechny chvíle, kdy je tak těžké se rozhodnout, jak se zachovat.
I v druhém díle byl mojí nejoblíbenější postavou Oren, kterému jsem držela pěsti za každé situace. Jeho situace v tomto díle nebyla vůbec snadná, ale přesto oceňuji to, jak klidně se dokázal chovat.

Oren. Chlapec, jenž mě naučil, jak tu přežít, kluk, který mi zachránil život a kterému jsem zachránila život já. Kluk, kerý mi řekl, že mě bude následovat, i kdyby se sebevíc snažil to nedělat.
(str.19)

Největší zklamání v této knize je jasné. Každý, kdo četl knihu, tak ví, o čem mluvím. Ale musím se přiznat, že mě tohle nečekané odhalení napadlo už během čtení předchozích kapitol, takže nakonec až tak nečekané nebylo.
Ale co mě dostalo úplně, tak to byl konec - Lindino rozhodnutí mě samotnou hodně překvapilo a zaskočilo, ale přesto ho toleruju a chápu.
Zatím se mi tato série naprosto líbí. Autorčin styl psaní je příjemný a čtivýa téma knihy je jedinečné. Kdo si zamiloval dystopii, tak by po téhle sérii měl rozhodně sáhnout, protože minimálně první dva díly ho nezklamou.
Ale pokud bych měla porovnat tento a předchozí díl, tak tento druhý díl byl poněkud slabší.

(Omlouvám se tato recenze je spíše takovým mým názorem než recenzí, takže u příští recenze se budu víc hlídat)

Zrovna u téhle knihy mě mrzelo, že nikde nebylo ani slůvko o autorce, a tak jsem si pár informací našla sama, protože myslím, že vědět něco o člověku, co napíše knihu, která vás zaujala, není špatné. Meagan Spooner již v dospívání trávila skoro každou chvilku čtením a právě také psaním, ale své budoucí kariéře snila jako archeoložka, mořská bioložka či astronautka. Ovšem v New Yorku vystudovala dramatiku a poté se svou rodinou procestovala velkou část světa. Právě žije ve Virginii, ale sama neví, jak dlouho tam zůstane, proože cestování jí stále oslovuje.
Recenze na předchozí díl: ZDE


WWW Wednesday (09) - 23.7.2014

23. července 2014 v 12:00 | Julča |  WWW Wednesday

Co jsi naposledy dočetla?
Naposledy jsem tedy dočetla ty Hvězdy nám nepřály a nejsem z toho až tak vytržená, ale taky to pro mě nebyl úplný propadák, ale čekala jsem trochu víc :D :) Recenze bude.. za nějaký ten čas

Co právě čteš?
Teď dočítám druhý díl Bleach - moje první manga, kterou čtu, ale nějak mě to vzalo :) (čtu to na doporučení kamarádky) a ráda bych si přečetla Death Note - to téma mě fakt láká.

Co dalšího budeš pravděpodobně číst?
No a nakonec budu pokračovat ve čtení Tell Me Something - skončila jsem skoro na začátku, takže mám, co dělat :)

Tak a co vy právě čtete nebo se chystáte číst?

Teaser Tuesdays (09) - Hvězdy nám nepřály

22. července 2014 v 12:00 | Julča |  Teaser Tuesdays

Hvězdy nám nepřály

John Green

Když jsme dojeli domů, Augustus Waters seděl na schodech. V ruce držel kytku oranžových, sotva polorozkvetlých tulipánů a na sobě flísku a pod ní dres Indiana Pacers, což bylo oblečení, které mi k němu vůbec nesedělo, ačkoli mu docela slušelo.
.............
Ano, už jsem se konečně dostala ke knize Hvězdy nám nepřály. Vlastně už jsem skoro na konci knihy, ale recenzi můžete čekat nanejvýš tak za dva týdny. Myslím, že tohle nebude moje njeoblíbenější kniha (teda rozhodně nebude) a vůbec nevím, jestli se k ní ještě někdy dostanu, možná jo. Sice je to dobrá kniha, ale mě neuchvátila natolik, abych ji všdue vychvalovala - to za mě udělají ty holky, co třeba ani moc nečtou, ale tahle knížka je dostala. No nic, víc si nechám až k recenzi a mrzí mě, že mě tahle knížka docela zklamala - zatím, ale třeba.. se to zlepší :)


Hudební novinky (14.7.-20.7.2014)

21. července 2014 v 17:07 | Julča |  Hudební novinky (chart)
O prázdninách moc těch novinek není, ale aspoň budete mít jednodušší výběr :) Doporučuji si poslechnout novinku od The Script. A také shlédněte nový klip od Train :) Opět hlasujte celý týden pro tu nejlepší hud. novinku!

Novinky tohoto týdne:

Zůstávají z minulého týdne:

Filmy, které chci vidět

20. července 2014 v 12:00 | Julča |  Filmy
Poté co jsem udělala seznam knížek, co si chci přečíst, tak mě napadlo udělat to samé s filmama, takže je to tu. Opět aktualizovaný článek. Filmy, které jsem ještě neviděla, jsou seřazeny od nejstarších po nejnovější a ty ze seznamu, které jsem už zhlédla, jsou seřazeny podle toho, kdy jsem je viděla - nahoře jsou ty, co jsem viděla nedávno. (Zvýrazněné jsou filmy, kterě chci vidět víc než ostatní, jsou výš na mém seznamu)


Filmy, které chci vidět:
- Zelená míle (1999, Drama)
- Pán prstenů 2,3 (2002-2003, Fantasy)
- Stormbreaker (2006, Akční)
- Sweeney Todd (2007, Horor)
- Vlastní pravidla (2007, Komedie)
- Neuvěřitelný Hulk (2008, Akční)
- Austrálie (2008, Drama)
- X-Men (2000-2009, Akční)
- Šéfe, jsem v tom! (2009, Komedie)
- Černá labuť (2010, Drama)
- Nezapomeň na mě (2010, Drama, Romantický)
- Cizinec (2010, Drama)
- Harry Potter v EN (2001-2011, Dobrodružný)
- Voda pro slony (2011, Drama, Romantický)
- Ocelová pěst (2011, Akční)
- 17 dívek (2011, Drama)
- Terapie láskou (2012, Komedie)
- The First Time (2012, Romantický)
- Miláček (2012, Drama, Romantický)
- Jak porodit a nezbláznit se (2012, Komedie)
- Mrtví a neklidní (2013, Komedie)
- Vlk z Wall Street (2013, Životopisný)
- Osamělý jezdec (2013, Western)
- Adult World (2013, Komedie)
- Nádherné bytosti (2013, Fantasy)
- Vedlejší účinky (2013, Drama)
- What If (2013, Komedie, Drama)
- Love song (2013, Komedie)
- Velký Gatsby (2013, Drama)
- Klub poslední naděje (2013, Drama)
- Koleje osudu (2013, Drama)
- Přežijí jen milenci (2013, Drama, Horor)
- Noe (2014, Dobrodružný)
- Transformers 3 (2014, Akční)
- Lucy (2014, Akční)
- Sils Maria (2014, Drama)
- Kouzlo měsíčního svitu (2014, Romantický)
- Dřív než půjdu spát (2014, Mysteriózní)
- Dlouhá cesta dolů (2014, Komedie, Drama)
- Pompeje (2014, Akční)
- 22 Jump Street (2014, Komedie)
- Transcendence (2014, Sci-fi)
- Jedna za všechny (2014, Komedie)
- Sousedi (2014, Komedie)
- Žena v černém 2: Anděl smrti (2014, Horor)
- Černý labuť (2014, Drama)
- Vejška (2014, Komedie)
- Zmizelá (2014, Drama)
- Soudce (2014, Drama)
- Hobit: Bitva pěti armád (2014, Fantasy)
- Tučňáci z Madagaskaru (2014, Animovaný)
- Dárce (2014, Sci-fi)
- Zmizelá (2014, Drama)
- Drákula: Neznámá legenda (2014, Fantasy)
- S láskou, Rosie (2014, Komedie)
- Jedna za všechny (2014, Komedie)
- Zůstaň se mnou (2014, Drama)
- S láskou, Rosie (2014, Komedie)
- Into the Woods (2014, Muzikál)
- Maleficent (2014, Fantasy)
- Sousedi (2014, Komedie)
- Všechny cesty vedou do hrobu (2014, Komedie)
- Transformers: Zánik (2014, Akční)
- Zůstaň se mnou (2014, Drama)
- Kód enigmy (2014, Válečný, Životopisný)
- Dárce (2014, Sci-fi)
- Samba (2014, Komedie, Drama)
- The Road Within (2014, Drama, Komedie)
- Birdman (2014, Komedie, Drama)
- Still Alice (2014, Drama)
- A Little Chaos (2014, Drama, Komedie, Romantický)
- Hunger Games (2012-2015, Dobrodružný)
- Kobry a užovky (2015, Drama)
- Mortdecai: Grandiózní případ (2015, Komedie)
- Ghoul (2015, Horor)
- Avengers: Age of Ultron (2015, Akční, Sci-fi)
- Jupiter vychází (2015, Sci-fi)
- Vzkříšení démona (2015, Horor)
- Crimson Peak (2015, Horor)
- The Age of Adaline (2015, Drama, Romantický)
- Mr. Holmes (2015, Krimi, Drama)
- The Lady in the Van (2015, Drama, Komedie)
- Victor Frankenstein (2015, Drama, Horor)
- Maggie (2015, Horor, Drama)
- X-Men: Apocalypse (2016, Akční)
- 23 Jump Street (2017, Komedie)

Filmy, které jsem ze seznamu už viděla:
-Jmenuji se Oliver Tate (2010, Komedie, Drama)
- Chlapectví (2014, Drama)
- It's Kind of a Funny Story (2010, Drama/Komedie)
- E.A. Poe: Podivný experiment (2014, Thriller) (RECENZE)
- Big Eyes (Drama, 2014) (RECENZE)
- Sex Tape (2014, Komedie)
- Žena v černém (2012, Horor)
- Friends with Benefits (2011, Komedie)
- Sherlock (2009, Akční)

Poslední aktualizace: 31.3.2015

on my wishlist (03)

19. července 2014 v 12:00 | Julča |  on my wishlist
Více o meme zde

Takže teď se tu objeví i jedna knížka z minula, ale potřebuju poradit!! Chci si koupit jednu z těchle knížek (nejradši bych si koupila všechny, ale znáte to :D). Nevím, kterou chci nejvíc (zatím), ale třeba se najde mezi vámi někdo, kdo četl některé tyto knihy a může říct, která stojí za koupi a která ne :)


Pište prosím do komentářů, kterou knížku mi doporučujete :)

Mými favority jsou Silo a Prvních 100

RC Review: Hunger Games - Síla vzdoru

17. července 2014 v 12:00 | Julča |  Knižní recenze

Suzanne Collins

Hunger Games:

Síla vzdoru


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011 (originál 2010)
Počet stran: 342
Překlad: Josef Dušek, Zdík Dušek
Jak už jsem psala v recenzích na minulé díly, tak provedení obálek tohoto vydání se mi velmi líbí. A jsem ráda, že mi Fragment jako recenzní výtisky posílal právě toto vydání, kterému vévodí pouze čené pozadí s logem reprodrozda, který krásně vyniká. Ale pokud bych měla napsat díl, jehož obálka se mi líbí nejvíc z celé série, tak by to byl právě tento díl. To, jak reprodrozd zabírá více místa na přední straně a kruh kolem něho je rozbitý, je prostě nádherné, takže hvězdiček opět pět - zaslouženě.Poté, co skončily Čtvrtohory, skoro veškerý děj knihy probíhá ve 13. kraji, což je vlastně kraj velící vzbouřencům. Katniss je na tom ze začátku hodně psychicky špatně, protože Peetu se vzbouřencům nepodařilo zachránit a nachází se v rukách Kapitolu. Když se Katniss jakžtakž vzpamatuje, tak začíná prahnout po jediném - po pomstě a tou je pro ni vražda prezidenta Snowa.

Katniss je stále reprodrozdem, v čele vzbouřenců, a jejím hlavním úkolem je natáčení proklam, které se promítají po celém Panemu pomocí šikovných vzbouřeců, kteří se dokáží nabourat do Kapitolského vysílání. Reprodrozdovi, ale samozřejmě tahle úloha nevyhovuje a nejradši by bojoval po boku vzbouřenců. Katniss má svoji hlavu a to, jak jí některé věci a neuposlechnutí rozkazů procházelo, mi připadalo trochu neskutečné. Takový člověk by mě jako velitele docela dost štval.

Co se týká jejích vztahů, tak ty byly v závěrečném díle hodně pomatené a jako vždy moc sama nevěděla, co chce. Samozřejmě Peeta byl ze začátku mimo její dosah, ale i pak to mezi nimi bylo hodně komplikované a zamotané. Ale nechápu Katnissinu reakci na jeho stav a na to, jak se to rozhodla řešit (nebo spíš neřešit?). Prostě tohle nechápu a rozhodně to není jediná věc, kterou v tomto díle nechápu.
A samozřejmě je tu ještě Hurikán, s kterým byla celou dobu ve 13. kraji, a i když mezi sebou měli pár roztržek, tak si celkem rozuměli a vycházeli spolu.
V tomto díle mě Katniss prostě vytáčela, přiváděla k šílenství a nevím, k čemu ještě. Jakokdyby najednou Katniss někdo vyměnil za bojující bytost s jediným cílem - zabít prezidenta Snowa. To se mi zdálo hodně uhozené a neuvěřitelné, i když je pravda, že Katniss si prošla hodně věcma a změnila se, to uznávám, ale myslela jsem, že ne, až takto moc.

Určitě jste si četli spoustu recenzí nebo komentářů o tom, jak je poslední díl nejhorší, ale já bych to tak úplně netvrdila. Pokud je knížka diskutovaná, nemůžu kvůli ní spát a vlastně i mé názory na ni jsou hodně rozporuplné, tak je to mnohdy dobrá knířka a to i v tomto případě. Dobře, konec mě hodně zaskočil, ale nakonec mi přišel správný, i když co se týče toho zabití Snowa, tak to mi přišlo trochu moc . I já jsem pochybovala o jistých věcech, ale neřešila bych to stejným způsobem jako Katniss.

Pokud bych se opravdu musela rozhodnout pro nejslabší díl této série, tak by to byl tento díl, ale jenom o málo, protože není to závěrečný díl, o kterém bych tvrdila - je to hrůza, nedalo se to číst, v podstatě se mi líbil. Ale protože to přecijen musím srovnat s ostatními díly, tak dávám hvězdiček pouze 9 - a to jenom kvůli tomu, jak se Katniss změnila a toužila jenom po pomstě.

Něco málo o autorce :) Suzanne Collins se narodila roku 1962 a Hunger Games není její jedinou sérií. Předtím již vydala sérii The Underworld Chronicles, taktéž bestseller, ale pokud byste po ní pátrali v českých knihkupectvích, tak marně - tato série vyšla pouze v zahraničí. Autorka vystudovala obor dramatického psaní na New York University a dnes žije v Connecticutu se svou rodinou.
ZA RECENZNÍ VÝTISK DĚKUJI NAKLADATELSTVÍ FRAGMENT

V celém článku je můj názor na konec série (se spoustou spoilerů):

WWW Wednesday (08) - 16.7.2014

16. července 2014 v 12:00 | Julča |  WWW Wednesday

Co jsi naposledy dočetla?
Naposled jsem dočetla Hunger Games - Síla vzdoru a už brzy se můžete těšit na recenzi :) Ve čtvrtek tu bude - i s takovým mini dodatkem, jak se mi líbil konec knihy, můj názor.

Co právě čteš?
No, právě čtu Tell Me Something, což je knížka, co jsem vyhrála a jelikož je tento článek přednastavený, tak k tomu zatím nemůžu nic napsat :( (I když v menu už mám tuto knížku dýl, ale začala jsem ji číst až tento týden :D)

Co dalšího budeš pravděpodobně číst?
Nevím, jestli hned po téhle knížce - podle toho, jestli mi nepřijde nějaká rezervace do knihovny, ale chci si přečíst Eragona v angličtině, který mi leží asi půl roku v knihovničce, ale já jsem si ho šetřila na letní prázdniny :) Pak určitě bude.. no, recenze asi ne, ale spíš takové shrnutí, jak se mi vůbec Eragon v angličtině četl a něco okolo té angličtiny :)

A co čtete vy? Nebo co budete číst?

Prázdniny jsou v plném proudu, tak doufám, že si aspoň chvilku na nějakou tu pěknou knížku i přesto najdete :)


Hudební novinky (7.6.-13.6.2014)

14. července 2014 v 11:30 | Julča |  Hudební novinky (chart)
Tenhle týden je na hudební novinky dost slabý, ale co :) Osobně se mi z těchto novinek žádná písnička extra nezamlouvá a hlasovala bych pro Action Cat od Gerarda - prostě jeho hlas zbožňuju. A komu dáte svůj hlas vy? Hlasujte v anketě pod článkem ↓↓↓

Novinky tohoto týdne:
Zůstávají z minulého týdne:
Jinak příští týden přidám Hudební novinky o něco později, protože se budu vracet z prázdnin a přijedu až v pondělí, takže nevím, jestli stihnu anketu dát na blog už v pondělí nebo v úterý - budu muset projít novinky a dát to do článku :) No, zatím budete moct hlasovat stále v této anketě :)

on my wishlist (02)

12. července 2014 v 14:30 | Julča |  on my wishlist
Více o meme zde

Rozhodla jsem se, že bych opět mohla přidávat články k tomuto meme, ale uvidím, jak mi to bude vycházet, jak to budu stíhat. Třeba tenhle článek je přednastavený, protože jsem u babičky, kde není internet a myslím, že bude o prázdninách víc těchto přednastavených článků :) Takže pro dnešek jsem se rozhodla zveřejnit 5 knížek, které ještě nemám doma v mé knihovničce, ale chtěla bych - schválně, jestli se shodneme :)

Recenze: Ptačí zpěv - Meagan Spooner

10. července 2014 v 16:30 | Julča |  Knižní recenze

Meagan Spooner

Ptačí zpěv


Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Rok vydání: 2013 (originál 2011)
Počet stran: 322
Překlad: Zuzana HalamíčováLinda Ainsleyová je patnáctiletá dívka žijící v městě, které žije uzavřené ve vlastní bublině od té doby, co okolní svět pohltila válka Obnovitelných, kteří svojí kouzelnou mocí sežehli okolní krajinu. Každého v Městě čeká kouzlobraní a Linda na něj čeká už patnáct let - ostatní děti se jí kvůli tomu mnohdy posmívají a Linda se už těší, až bude k tomuto procesu předvolána. Po odebrání kouzelné síly dostane každé dítě zaměstnání v perfektním systému Města - zkrátka každý má svoji úlohu a vše běží tak, jak má. Ale Linda netuší, že když si ji k tomuto procesu z Ústavu skutečně zavolají, nečeká ji obyčejné kouzlobraní, ale zásobování celého Města svou vlastní energií. Poté se Linda musí rozhodnout, jestli žít navždy uvnitř Ústavu a nechat si odebírat energii z těla nebo utéct do nebezpečné krajiny tam venku, odkud už nebude návratu.

Obálka se neliší od původního vydání, což oceňuji, protože tohle je opět obálka, která se mi zalíbila. Samotná kniha má na první pohled takovou temnější atmosféru, což potvrzuje právě obálka, kde vévodí tmavé odstíny modré a fialové. Takže tuto část knihy nemůžu hodnotit jinak než kladně - sice znám i lepší, ale minimálně 4 hvězdičky z 5ti by si zasloužila.


str. 60
,,Je čas na kouzlobraní," řekla ta žena. Její tvář mi byla hrozně povědomá, ale nemohla jsem si vzpomenout, odkud ji znám. Představila se jako Emila. ,,Nedělej si starosti, klidně můžeš jít v tom, co máš na sobě."
,,Ale já už jsem u kouzlobraní byla," namítla jsem, slova ze mě lezla jako z chlupaté deky. ,,Teď mi máte přidělit práci. Mám jít domů."
,,Že už jsi tam byla?" Emila vypadala překvapeně. ,,To ne, to bychom určitě neudělali. Kouzlobraní se vždycky odehrává při odchodu." Táhla mě na chodbu.
,,Ale já si vzpomínám..."
,,Na co si vzpomínáš, Lindo?"


Samotná kniha je ještě rozdělena do několika částí, a pak také do jednotlivých kapitol. Přehlednost se této knize rozhodně vytknout nedá. Po prvních pár stránkách jsem poznala, že se od této knihy nedokážu odtrhnout a ten den, kdy jsem ji četla se mnou nebyla kloudná řeč. Je to přesně ta kniha, kdy po dočtení musíte přemýšlet, jak to bude dál pokračovat, proč hlavní hrdinka udělala to, co udělala, a jestli něco nemohla udělat lépe. Však to znáte - rozmýšlení nad hrdinami vás teda neopomene ani u této knihy. A když už jsem zmínila hlavní hrdinku, což je patnáctiletá dívka z Města Linda Ainsleyová, tak musím říct, že ze začátku mi přišla trochu usedlejší, ale jakmile opustila Město a začala žít v divočině, tak se mi zamlouvala čím dál víc a ke konci knihy jsem si ji už naprosto oblíbila. Samozřejmě, v divočině to není jen tak a čeká ji mnoho nebezpečí, ale na své pouti potká dva přátele - mechanickou potvůrku podobnou vose z jejího Města, která ji měla původně sledovat, a potom je tu kluk z Divočiny jménem Oren, kterého jsem si zamilovala okamžitě - je to moje nejoblíbenější postava z celé knihy i navzdory skutečnostem, které se během knihy dozvíte. Knize nechybí dynamičnost a zvraty, které jsou neočekávatelné - zkrátka nic prvoplánovaného. Po konci prvního dílu jsem se okamžitě musela vrhnout na další díl, protože napětí, ve kterém vás knížka nechá je prostě.. velké.


str. 67
Oněměla jsem hrůzou a zírala jsem do zdi. O tom, co leží za ní, se toho povídalo hodně. Příšery, duchové, pustina a to, co zbylo z válčících obnovitelných.


Celkově bych knihu doporučila všem, co mají rádi dystopii. Knížka se velmi rychle a snadno čte, takže je to spíš odpočinková četba - nemusíte namáhat buňky při nějakých krkolomných formulacích, ale zase na druhou stranu vám knížka pravděpodobně nedá spát a budete si lámat hlavu nad tím, jak to bude pokračovat dál. Řekla bych, že knížka je určena už mládeži asi od 8. třídy, ale samozřejmě to záleží na jednotlivých čtenářích - mně je 16 let a kniha mě velmi bavila a upoutala, takže myslím, že středoškoláky by to taktéž bavit mohlo.


str. 198
Upalovala jsem k černému vchodu jsem k černému vchodu do boudy, chybělo mi jen pár metrů.
Už jsem ji měla skoro na dosah, když se z krajiny vylouply stíny. Vynořily se zpoza skal a stromů, vystoupily ze samotné temnoty. Byli tak blízko, že jsem rozeznávala jejich obličeje osvětlené měsícem, upéřené bílé oči, čelisti otevřené dokořán, špičaté zuby a odporné, vyhladovělé úšklebky.


Jelikož tato recenze je velmi kladná a já opravdu nevím, co vytknout, tak této knize musím dát plný počet hvězdiček, tedy 10 - kniha na mě udělala velmi dobrý dojem a rozhodně si přečtu všechny díly, které v této sérii ještě vyjdou.


Zrovna u téhle knihy mě mrzelo, že nikde nebylo ani slůvko o autorce, a tak jsem si pár informací našla sama, protože myslím, že vědět něco o člověku, co napíše knihu, která vás zaujala, není špatné. Meagan Spooner již v dospívání trávila skoro každou chvilku čtením a právě také psaním, ale své budoucí kariéře snila jako archeoložka, mořská bioložka či astronautka. Ovšem v New Yorku vystudovala dramatiku a poté se svou rodinou procestovala velkou část světa. Právě žije ve Virginii, ale sama neví, jak dlouho tam zůstane, proože cestování jí stále oslovuje.
Pětistovka je jen číslo - Letní výzva

9. července 2014 v 1:18 | Julča |  Projekty, výzvy, meme
Na tuhle výzvu jsem narazila náhodou a rozmýšlela jsem si, jestli se do výzvy zapojit nebo ne, protože sama jsem si na léto uložila úkol - přečíst Eragona v angličtině, což mě asi zaneprázdní na hodně dlouhou dobu.

Ale nakonec jsem si řekla, proč do toho nejít, vždyť o nic nejde - a tak tu máte článek s výzvou :) Tuhle letní výzvu pořádá Laurdes a tohle je první rok, co se do ní zapojuji i já. Jde vlastně o to přečíst alespoň pár knížek, které mají více, jak 500 stran - přesný počet knih si zvolíte sami.

Tady jsou knihy, které mají nad 500 stran a zaujaly mě, ale né - všechny opravdu nepřečtu :D

Hra o trůny: George Raymond Richard Martin
Terror: Dan Simmons
Čistý: Julianna Baggott
Zmizelá: Gillian Flynn
Bohové Olympu - Proroctví: Rick Riordan
Prázdné místo: Joanne Rowling
Zlodějka knih: Markus Zusak

Jinak - ani jednu z knížek nemám, takže to jistí knihovna :) Akorát že Hra o trůny a Zmizelá je asi tak stokrát rezervovaná, takže nevím, jestli to stihnu. No, uvidím, jestli vůbec nějakou tu knížku o pětistech stránkách zvládnu přečíst :) Jinak kdo jste nečetli Hostitele, tak si ho do téhle výzvy určitě přidejte :)

Doufám, že dám aspoň 3 knížky z tohoto seznamu :)

Seznam přečtených pětistovek:
1. Ready Player One - Ernest Cline

KONEC VÝZVY

Takže co všechno jsem nesplnila?? :D
Výzvu vůbec - přečetla jsem jen jednu pětistovku a teď teprv čtu Silo a třetí by se asi nenašla..
A ani Eragona v AJ jsem nestihla přečíst - jak se ukázalo, tak o prázdninách nakonec tolik času na čtení nebylo :(
No, v týhle výzvě jsem bohužel dost zklamala - hlavně samu sebe.. Ale Hru o trůny a Čistý si chci rozhodně přečíst, časem.