Červen 2014

Hudební novinky (23.6.-29.6.2014) + Novinky na blogu

30. června 2014 v 17:54 | Julča |  Hudební novinky (chart)
Pokud jste tuhle úžasnou zprávu nezaznamenali, tak zpěvák Gerard Way se po docela nedávném rozpadu kapely My Chemical Romance vrhnul na sólovou dráhu a my si už můžeme dokola pouštět jeho první oficiálně vypuštěnou píseň Action Cat - musím přiznat, že MCR mi to nenahradí, ale je dobře, že jde Gerard do něčeho nového a hudební průmysl neopustil :) Takový odstavec jenom o MCR - ale když to je prostě bomba, že aspoň Gerard v hudbě pokračuje :o Další písnička vypuštěná minulý týden je od 5SOS - Voodoo Doll a doporučuji to video zhlédnout :D A pokud jste příznivci Fall Out Boy (tak jako já :D), tak na Youtube hodili celou verzi Young Blood Chronicles, což mě velmi potěšilo, protože například klip Young Volcanoes je samostatně mládeži nepřípustný :( Ale tohle video jede v pohodě :) Jo a asi jste si všimli, že poslední písničku z minulého týdne, co zůstává, jsem dala jako Tip Adminky, protože ta písnička je úžasná, ta kapela taky a myslím, že ještě pár hlasů sežene.

Novinky tohoto týdne:

Zůstávají z minulého týdne:
  • American Authors - Believer (On Youtube)
  • Enrique Iglesias - Bailando - Portuguese Version (On Youtube)
  • One Republic - Love Runs Out (On Youtube)
  • Arctic Monkeys - Snap Out Of It (On Youtube) - Tip Adminky ;)

Hlasujte pro nej hudební novinku v anketě pod článkem↓↓↓

+ Co se bude dít na blogu?
  • Nový design
  • Letní soutěž o knihu - za 10 000 návštěv
  • Letní režim - konečně více času na blog, pravidelné články, meme, snad více recenzí,...
  • Větší aktivita na blogu
  • Zapojení se do nějakých letních projektů

Hudební novinky (16.6.-22.6.2014)

23. června 2014 v 15:50 | Julča |  Hudební novinky (chart)
Kapela American Authors vydala po úspěšném singlu Best Day Of My Life další s názvem Believer a já věřím, že i tento klip sklidí úspěch - já z jejich tvorby doporučuji song Heart of Stone a Hit It. Také Maroon 5 se po delší době ozývají s novou písní Maps, i když ta mě až tak nenadchla. A největší wow tohoto týdne (alespoň pro mě) - Arctic Monkeys vydali další klip a to k písni Snap Out Of It, kterou jsem si zamilovala již dlouho předtím než se stala singlem :) A také Ed Sheeran se stále činí a stále věší na yt další a další songy z jeho nového alba - jeho tvorba se poněkud liší od toho, na co jsme u něho zvyklí, ale některé nové písně se mi líbí. A jsem velmi ráda, že One Republic se stále drží a stále psotupují :) (Skvělá píseň!)

Novinky tohoto týdne:
Zůstává z minulého týdne:

Knižní výhra :3

19. června 2014 v 14:30 | Julča |  Vzkazy
Ahojte, často se účastním různým knižních i neknižních soutěží - spíš giveaway a tentokrát jsem i vyhrála (Jednou jsem teda vyhrála knihu Kajínek už, ale tohle je poprvé, co je to výhra, kterou jen někomu nedaruju, ale taky ji budu číst:D) :) Vyhrála jsem u Táňy (její blog najdete zde). Do poslední chvíle jsem nevěděla, co za knížky mi přijde, ale po roztrhnutí balíčku jsem byla příjemně překvapena :)


Ani o jedníé knížce jsem neslyšela - absolutně nevím, jaké to je, ale o to víc se těším :)
První knížka je v angličtině, takže to bude menší předpříprava na Eragona, tkerého se v aj také chystám číst a druhá knížka je fantasy, takže není, co řešit :)
A drobnosti - záložky a mini manga v celém článku :)
Taky jste někdy nějakou knížku vyhráli? Jakou?

Hudební novinky (9.6.-15.6.2014)

16. června 2014 v 18:33 | Julča |  Hudební novinky (chart)

HUDEBNÍ NOVINKY

❤️

Po dlouhé době Ewa Farna vydala také českou píseň, která mě osobně oslovila mnohem míň než její polské - například Znak. Linkin Park se také činí a taktéž Ed Sheeran, který vydává nové songy, které se liší od jeho předchozí tvorby a je tam zapojeno mnohem víc nástrojů. A z minulého týdne zůstává více písní - bylo to nerozhodně, ale s předhledem vedli One Republic - jen tak dál :)
Hlasujte pro nejlepší hudební novinku v anketě pod článkem ↓↓↓

Novinky tohoto týdne:

Zůstávají z minulého týdne:

A nezapomeňte do komentářů napsat, pro koho jste hlasovali :) Taky ráda navštívím váš blog :)

RC Review: Hunger Games - Vražedná pomsta

11. června 2014 v 18:10 | Julča |  Knižní recenze
HUNGER GAMES
Vražedná posmta

Autor: Suzanne Collinsová
Překlad: Zdík Dušek
Nakladatelství: Fragment
Rok: 2009
Počet stran: 336
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Anotace:
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Obálka:
Opět jednoduchá obálka se symbolem reprodrozda na jinak černé obálce. Akorát červený štítek Young Adults mě na obálce trochu ruší, ale alespoň to ladí :) Takže i přesto..

Děj:
Katniss by jako normální vítězku Hladových her mělo čekat turné vítězů a poté už jenom klidný život ve Vesnici vítězů - a každoroční trénování nových splátců. Ale tento rok je všechno jinak. Katniss pobouřila prezidenta Snowa natolik, že ten jí udává už jenom pouze podmínky a tresty, které ji čekají, pokud je nesplní.

Hodnocení:
Po skvělém prvním díle jsem samozřejmě čekalo něco skvělého a musím říct, že ani druhý díl nezklamal a držel mě v napětí po celou dobu. Myslím, že jsem udělala dobře, když jsem dala na radu kamarádek, aneb - ,,Tohle si musíš přečíst!" Ano, musela jsem a na třetí díl se naprosto těším, ale jako u každého posledního dílu série si říkám - ráda bych s tou sérií zůstala déle. Katniss mi jako hrdinka je naprosto příjemná, sympatická a její nerozhodnost, co se týče vztahů - občas mě to docela zklamalo, protože jsem si říkala - ,,Teď je ta pravá chvíle, tak to udělej!" A já jako zastánkyně Hurikána jsem velice nerada, že turné vítězů jela samotná s Peetou a Hurikána potkává až opět na konci knihy. Takže se dostáváme ke konci knihy - strhující, možná trochu nečekaný, ale rozhodně byl příjemným překvapením. Hladové hry a jejich průběh jsem si jako čtenářka velice užila - skvěle promyšlené, děj, zvraty, vztahy, vše skvělé. Nemám, co bych knize vytknula - možná jedině to, že byla až moc krátká. Ten kdo ještě nezačal číst Hunger Games, tak by to měl rozhodně změnit a začíst se do prvního dílu (recenze zde), který vás pěkně naldaí na čtení druhého dílu. Za mě zatím naprosto úžasná série a druhý díl nezklamal a své čtenáře si udržel. Včetně mě.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment

Hudební novinky (2.6.-8.6.2014)

9. června 2014 v 14:49 | Julča |  Hudební novinky (chart)

One Republic vydali klip k písni Love Runs Out - ta písnička je prostě dokonalá a zamilovala jsem se do ní už před několika týdny, takže rozhodně doporučuju si ji poslechnout. A další skvělá novinka - Lana Del Rey se poslední dobou činila a to díky svému novému albu - takže v tomhle týdnu dvě novinky od ní. A také česká kapela Memphis příjemně překvapila s písní Such a Fool. Poslechněte si nové písničky, které nám youtube nabízí a hlasujte pro tu nejlepší novinku :)

Novinky tohoto týdne:

Zůstávají z minulého týdne:

WWW Wednesday (06) - 4.června 2014

4. června 2014 v 16:42 | Julča |  WWW Wednesday
Meme z tohoto blogu.
Mým úkolem je odpovědět na tyto otázky:
Co právě čteš?
Co jsi naposledy dočetla?
Co dalšího budeš pravděpodobně číst?

Co právě čteš?

Čtu další díl HG a jsem do toho dost zažraná :)
Ukázka TADY

Co jsi naposledy dočetla?

Stále je to Volání netvora, protože Frankensteina jsem nedočetla :(

Co dalšího budeš pravděpodobně číst?
??? Nejsem si moc jistá, ale možná Darwinovy hodinky od Terry Pratcheta :)

Teaser Tuesdays (06) - Hunger Games - Vražedná pomsta

3. června 2014 v 11:30 | Julča |  Teaser Tuesdays
meme pořádá http://shouldbereading.wordpress.com/
popadni knížku, kterou právě čteš
otevři ji na náhodné stránce
vyber dvě věty z této stránky
věty nesmí obsahovat spoilery!
napište autora a z kterého díla věty jsou, aby si ostatní tuto knihu popřípadě mohli přečíst také


(str. 9)

Kdyby záleželo na mně, snažila bych se na celé Hladové hry zapomenout. Nikdy o nich nemluvit.


Jak jste si možná někteří všimly na fb stránce (ZDE), tak čtení Frankensteina jsem vzdala - v půlce! Už mě to moc nebavilo a nebyla jsem schopná přečíst víc, jak kapitolu denně - jo, bylo by to na dlouho. Takže jsem to vzdala a pustila se do čtení HG, které mě zase pohltily :) Měli jste také nějakou knížku, u které jste její čtení museli vzdát?

Hudební novinky (26.5.-1.6.2014)

2. června 2014 v 11:30 | Julča |  Hudební novinky (chart)
Tento týden byl opět plný hudebních novinek - člověk by nevěřil, kolik jich může stále vycháze :o Hned začátkem týdne byl vypuštěn nový song Lany Del Rey - Shade of Cool, který vřele doporučuji, kdo má rád Lanu, tak si tuhle písničku zamiluje (stejně jako já). Dále Lucy Hale, která právě vydává své debutové album vydává další song - opět country. Ariana Grande a Iggy Azalea, jak jistě víte, nedávno vydali lyrics video k písni Problem a už tu máme videoklip k této písni - mně se mnohem více líbí lyric verze videa, ale to záleží na vkusu :) Shakira vydala verzi písně La La La, která je určena jako song na FIFU 2014 a song je to velmi chytlavý a k pohybům vybízející. A poslední novinka, která mě v neděli velmi příjemně překvapila - Wastelands od Linkin Park, na této písni jsem se okamžitě stala závislá a musím ji vynachválit až do nebe - skvělá pecka! A která je podle tebe ta nejlepší novinka tohoto týdne? Hlasuj dole v anketě!

Novinky tohoto týdne:

Zůstávají z minulého týdne:
Jinak jsem neskutečně ráda, že postoupil singl od Fall Out Boy, protože ta kapela je prostě skvělá a jejich Young Blood Chronicles stojí za zhlédnutí!

X-Men: Days of Future Past (Videa)

1. června 2014 v 20:50 | Julča |  Filmy
Jak jste si mohli všimnout, tak na tenhle film jsem už psala recenzi a to ZDE. A film mě naprosto dostal a na youtube jsem našla videa, která stojí za zhlédnutí - obsahují spoilery, takže se na ně dívejte jen na vlastní nebezpečí :) Mimochodem, kdo z vás viděl nové X-Meny, a jak se vám líbili?

Začátek filmu

Erik a Charles Xavier - letadlo

Behind the scenes


Quicksilver

..trailer o Quicksilverovi a tajemství egypťanů v celém článku..