Shrnutí: Vlci z Mercy Falls

16. května 2014 v 20:14 | Julča |  Knižní recenze

Rozhodla jsem se, že by bylo zajímavé udělat shrnutí celé série (můžete se těšit i na jiné série), kde bych napsala vše o jednotlivých knížkách, přidala bych odkazy na recenze a napsala oblíbený díl, postavu a další. Pokud by vás zajímaly nějaké další otázky ohledně této trilogie, tak pište do komentářů :)

Oblíbený díl: Váhání
Oblíbená postava: Cole - jednoznačně, je sám sebou, tak trochu nedbá na ostatní, prostě to je rebel :)
Oblíbené scény: Každý rozhovor Colea a Isabely mě naprosto bavil a překvapoval. Později se mi také líbily scény, když
Proč jsem tuto sérii četla? Jak už jsem psala v recenzi k Mrazení, tak mě zaujala tato série svými nádhernými obálkami a až potom jsem zjistila, že ten příběh by taky nemusel být špatný.. :)
Mini bannery:
(*pokud o vytvoření bannerů)

Celkové hodnocení celé série:

8/10


Mrazení, Váhání, Splynutí

Autorka: Maggie Stiefvaterová
Přeložila: Dominika Křesťanová
Nakladatelství: Argo
Vydáno mezi roky: 2010 - 2011
Obálky: Christopher Stengel
Celkem stran: 1066

Mrazení

Počet stran: 342
Anotace:
Romance mezi vlkodlaky. Něžný milostný příběh prodchnutý působivou melancholií a tragikou.
V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.
Obálka:
Vlastně jsem se už hodněkrát koukala po této knížce a to hlavně kvůli tomu úžasnému obalu, který mě hodně nalákal. Když jsem si knížku půjčovala vůbec jsem netušila, o čem je, ale hlavně, že měla hezkou obálku :)
Hodnocení:
Popravdě řečeno jsem čekala něco na způsob Twilight ságy, ale musím vás vyvést z omylu - tohle nejou vlkodlaci známé ze Stmívání, ani z dalších knižních sérií. Autorka si vytvořila vlastní přestavu o vlkodlacích, kteří žijí ve smečce, mění se podle teploty atd. Vyobrazení vlkodlaků mě na knize nejvíce zaujalo - jsou to noví vlkodlaci, kteří se mi zalíbili. No, dále hlavní hrdinka Grace - někdy s ní souhlasím, ale potom udělá nebo řekne něco, čemu úplně nerozumím, ale je mi docela sympatická a soucítím s ní - v některých situacích. No a Sam, zástupce mužského pohlaví, jako vlk se mi líbí mnohem více než jako člověk, je takový nejistý a vůbec ne mužný, i když je milý a taky mně sympatický, i když nestal se mým knižním idolem :) Ale celkově knihu hodnotím velice kladně, představení nových vlkodlaků hodnotím nejlépe z celé knihy, hlavní hrdinově nejsou špatní, zápletka je chytlavá, napínavá.

7/10

Celá recenze ZDE

..více v celém článku (Váhání+Splynutí)


Váhání

Počet stran: 324
Anotace:
Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony a už navždy chce zůstat ve vlčí kůži. Sam si naopak stále nemůže zvyknout na svou lidskou podobu. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štěstí připravit... Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme?
Obálka:
Opět dokonalý přebal knihy, kde tentokrát v dáli můžeme vidět dívčí postavu. Líbí se mi odstín zelené, který byl na obálku použit i celá atmosféra, která z obálky vyzařuje. Opět dokonalost.
Hodnocení:
Tento díl mě naprosto nadchnul, protože se zde více odehrává děj okolo Colea, Isabely a hodně se řeší, proč vůbec byli přivedeni další vlci. Děj je tentokrát mnohem zajímavější než u prvního dílu a hodně převažují zápletky a trocha té akce. Líbí se zapojení více postav a také vracení se Colea do minulosti. Pro mě skvělý díl.

9/10


Splynutí

Počet stran: 400
Anotace:
Závěrečný díl romantické fantasy trilogie. V prvním dílu, který česky vyšel pod názvem Mrazení, oba hlavní hrdinové, Grace a Sam, našli jeden druhého, ve Váhání bojovali za to, aby mohli zůstat spolu. Ve Splynutí je situace ještě vyhrocenější, na vlky jsou pořádány štvanice a životy obou protagonistů se ocitají v ohrožení. Jak se smrt víc a víc blíží, je stále obtížnější neztratit lásku.
Obálka:
Tato obálka se mi z celé série líbí nejméně, i když i tato je skvělá, ale na mě je tam moc červené a vlk v pozadí vypadá trochu divně, ale přesto se mi tato obálka líbí.
Hodnocení:
V tomto díle bylo opravdu hodně napětí, akce a také zmatených citů mezi všemi postavami v knize. Sam mi připadal chvílemi, až moc mimo a myslící jen na Grace, Grace se zdála být jako ta nejlepší ze všech na světě, Cole si jel po svém, Isabel byla od každého trochu. No, Grace jsem si v tomto díle opravdu neoblíbila, ale zato Cole mi byl čím dál víc bližší. A konec, tkerý byl nedovyřčený mě zmátl, ani ne zklamal, ale.. musela jsem nad knihou poté přemýšlet a to je rozhodně dobře, ale ne moc autorů to v dnešní době po svých čtenářích stále chce. Rozhodně se tento díl hodil jako zakončení celé série a hodně, ale opravdu hodně rychle se četl.

7/10 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita | E-mail | Web | 16. května 2014 v 20:44 | Reagovat

Doufám, že se k ní brzy dostanu, ráda bych si udělala na sérii vlastní názor, protože čtu hodně rozporuplných recenzí - od průměru k super hodnocení. Pěkné shrnutí, děkuji;)

2 Tessie | Web | 17. května 2014 v 13:41 | Reagovat

Prosím, nedávej mi na blog žádný odkazy ať se týkají čehokoliv, nepřeji si to. Děkuji!

3 Julča | Web | 17. května 2014 v 13:50 | Reagovat

[2]:Promiň :)

4 Casion | Web | 17. května 2014 v 18:25 | Reagovat

Z tejto série som sa zatiaľ dostala iba k prvému dielu, druhý si z knižnice nikdy nestihnem uchmatnúť :D A vyzerá to, že je dosť dobrý :-) Mne sa jednotka páčila, je dobre napísaná a ten nápad s vlkmi je celkom originálny :-)

5 veznamenistira | E-mail | Web | 17. května 2014 v 19:36 | Reagovat

To vypadá opravdu zajímavě ;) Kdybych neměla tak strašně namačkanej seznam knih, co chi přečíst, jistě bych zařadila ;))

6 christine | Web | 28. května 2014 v 15:22 | Reagovat

Tudle knížku si plánuju pučit.. Zní to hodně zajímavě...

7 Eliška | 2. července 2014 v 10:10 | Reagovat

Moc se mi tvé recenze líbí :)) Ráda si je vždy přečtu..Na tyto knihy se určitě časem podívám :)

8 Barbora | E-mail | Web | 4. července 2014 v 20:45 | Reagovat

Úžasná séria :D Z väčšinou úplne súhlasím :D ...Páči a mi ten typ Recenzií celej série

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama