Květen 2014

Názor na MÉDEIU

30. května 2014 v 11:30 | Julča |  Knižní recenze
Médeia - svazek 67

Euripidés

Počet stran: 67
Nakladatelství: Artur
Přeložil: Ferdinand Stiebitz

Děj:
(obsahuje spoilery)
Médeia se zamiluje do Iásona a pomůže mu a jeho výpravě získat zlaté rouno, kvůli kterému zradí svoji rodinu i vlast a spolu s Iásonem uteče do Korintu. Mají spolu děti a žijí spokojeným životem. Dokud není Iásonovi nabídnuta, králem Kreontem, ruka dcery krále. Iáson souhlasí - však je to mladá, krásná dívka a on by se snadno dostal k moci. Když se Médeia o manželově nevěře dozví, je zsamozřejmě velmi rozzlobená a nechápe, proč ona, která kvůli němu zradila svou vlast a rodinu, je jím teď sama zrazena. Iáson ji marně přesvědčuje, že to udělal pouze pro dobro jejich dětí, které by byli vychováváni v královském prostředí a nádherně by se jim žilo. Médeia, ale předstírala, že chápe, proč Iáson jí tyhle věci provedl a na usmířenou nevěstě poslala šaty. Tento dar byl ovšem napuštený jedem, který mladou nevěstu skoro okamžitě zabil a Iáson to zanedlouho zjistil. Médeia zašla až tak daleko, že vlastníma rukama zavraždila své dva syny, aby Iáson ještě více trpěl ve svém smutku.

Můj názor na knihu:
Knihu jsem začala číst kvůli škole, kde nám doporučili její přečtení. Vůbec toho nelituju, spíše naopak, kniha mě příjemně překvapila, byla srozumitelná a i přesto, že je to hra, tak se četla velmi dobře a rychle. Médeia byla po ´dle mě šílená a touha po pomstě jí naprosto zaslepila, až byla schopná něčeho takového jako je vražda vlastních dětí. Ale už na začátku knihy se ukázalo, že byla schopná zabít i svého bratra, i když zradila vlast a on ji chtěl zadržet. Ale neříkám, že chápu Iásona, to naprosto ne. Zkrátka musím řecké tragédie brát jako samostatný žánr, kdy není možné soucítit s jakoukoli postavou a nebo se samotného příběhu vžít. Samozřejmě tuto knihu nemohu hodnotit nějakými hvězdičkami, protože je to dílo, o kterém se učí na všech školách a nelze ho jen tak zhodnotit. Ale pokud nevíte, co si přečíst z knih k maturitě, tak tuto knihu rozhodně doporučuji.

X-Men: Days of Future Past

29. května 2014 v 10:30 | Julča |  Filmové recenze

X-Men: Days of Future Past

USA, 2014, 132 min.
Žánr: Akční, Fantasy, Sci-fi, Dobrodružný
Režie: Bryan Singer
Hudba: John Ottman
Hrají: Hugh Jackman (Wolverine), Michael Flassbender (Erik, mladý Magneto), James McAvoy (Charles Xavier, mladý Profesor X), Ian McKellen (Magneto), Jennifer Lawrence (Mystique), Patrick Stewart (Profesor X), Nicholas Hoult (Beast), Ellen Page (Kitty), Peter Dinklage (Trask), Evan Peters (Peter)

Oficiální anotace:
Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce "hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James MacAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti.

Moje hodnocení filmu:
Bála jsem se, že bude více nesrozumitelný přechod mezi minulostí do budoucnosti a co, proč apod., ale scénáristé to krásně popsali, vysvětlili. Akce bylo na mě ve filmu tak akorát, přesně ve chívlích, kdy jsem si to dokázala užít a hudba, která celý film doprovázela, byla jako vždy famózní - jako u všech Marvelovských filmů. Osobně jsem se na tento film velmi těšil, protože tam byli, jak staří X-Menu (jakoby ti mladí), tak Wolverine, který byl v podání Hugh Jackmana famózní. Také vtip u těchto filmů se pořád zlepšuje a není to takový ten trapný vtip, kdy víte, že byste se měli smát a scénáristé vás k tomu přímo vybízejí, ale naopak u tohohle filmu vás překvapí smích ihned, jak někdo řeknu onu skvělou repliku. Osobně jsem se velmi těšila na roli Evana Peterse a musím říct, že zrovna u jeho postavy jsem se nasmála dost, protože nepostrádá vtip. Nebojím se říct, že toto je jeden z nejlepších filmů, které Marvel stvořil - nic nepřebývá, nic nechybí, akce, hudba a kamera je skvělá a já prostě nemám, co vytknout - ano, přijde mi to trochu blbé, ale vážně nevím. A nezapomeňte čekat do konce titulků, protože se dozvíte velké tajemství Egypťanů - aspoň je konečně jasné, jak to doopravdy bylo :D
Takže kolik hvězdiček myslíte, že asi tak dám :)

Oblíbené postavy:
Wolverine - Hugh Jackman tohoto hrdinu ztvárnil naprosto nezapomenutelně a je to jeden z mých nejoblíbenějších takovýchto hrdinů vůbec (marvelovských).
Erik (alias v budoucnu Magneto) - Erika mám moc ráda, ale opravdu jenom Erika - tedy mladší verzi Magneta, starého Magneta už opravdu moc nemusím. Ale Erik je velmi charismatický a díky herci, který ho ztvárnil jsem si ho oblíbila.
Charles Xavier (v budoucnu Profesor X) - A máme tu zase ten stejný případ, mám ho radši v minulosti, ale až v těchle X-Menech jsem si ho oblíbila. V První třídě, kdy měl krátké vlasy, tak mi přišel moc úlisný a až teď konečně se projevilo, že není až tak dokonalý a skvělý.
Evan Peters - Nový hrdina, Evana mám ráda z AHS a byla jsem velmi zvědavá na jeho roli v X-Menech a musím říct, že mě příjemně překvapil. Ztvárnil vtipnou roli, která si mě naprosto získala.

Trailer a pár fotek z filmu v celém článku..

WWW Wednesday (05) - 27.5.2014

28. května 2014 v 11:30 | Julča |  WWW Wednesday
Meme z tohoto blogu.

Mým úkolem je odpovědět na tyto otázky:
Co právě čteš?
Co jsi naposledy dočetla?
Co dalšího budeš pravděpodobně číst?

Co právě čteš?

Frankensteina jsem si minulý týden přečetla v krátkém verzi v aj a ten příběh mě natolik zajímal, že jsem si musela půjčit i originál (samozřejmě v češtině). Možná napíšu recenzi, ale uvidím :)

Co jsi naposledy dočetla?

Ano, konečně jsem si přečetla Volání netvora a recenzi na tuto knihu určitě plánuji - zkrátka se k tomuto dílu musím také vyjádřit :)

Co dalšího budeš pravděpodobně číst?

Tak na tuto knihu už se moc těším :) Měl by mi přijít recenzní výtisk z Fragmentu, takže se už nemůžu dočkat. Samozřejmě na tuto sérii udělám jednotlivé recenze, a pak i tu shrnující :)

Na jaké právě vycházející knihy se těšíte? Něco doporučte :)

Teaser Tuesdays (05) - Frankenstein

27. května 2014 v 16:00 | Julča |  Teaser Tuesdays
meme pořádá http://shouldbereading.wordpress.com/
popadni knížku, kterou právě čteš
otevři ji na náhodné stránce
vyber dvě věty z této stránky
věty nesmí obsahovat spoilery!
napište autora a z kterého díla věty jsou, aby si ostatní tuto knihu popřípadě mohli přečíst také

Frankenstein
Mary Wollstonecraft Shelley


Všechnu naději jsem vkládal v tajemství, jež jsem znal jen já sám. Měsíc svítil na mou noční práci a já jsem s neutuchající a bezdechou dychtivostí pronikal do nejtemnějších skrýší přírody.


Hudební novinky (19.5.-25.5.2014)

26. května 2014 v 13:52 | Julča |  Hudební novinky (chart)

Tento týden je opravdu silný a vyšlo mnoho zajímavých novinek. Andy Biersack ze skupiny BVB má nový projekt nazvaný Andy Black, kde vystupuje jako samostatný zpěvák. Americká skupina 5SOS vydala klip k písni Don't Stop, kde si všichni zahrají na netradiční superhrdiny. Eminem a Nate Ruess - netradiční spolupracá, přičemž oba dva jsou vyjímeční interpreti a stvořili vyjíměčnou píseň. Ed Sheeran zveřejnil videoklip k písní Sing, kde on sám představuje loutku. Fall Out Boy (jedna z mých nejoblíbenějších kapel) vydali poslední dvě videa k sérii Young Blood Chronicles - každá píseň z alba má svůj videoklip a tvoří celý příběh (http://youngbloodchronicles.com/). Já sama bych dala hlas písni Save Rock And Roll od FOB, ale například píseň Sing od Eda Sheerana mě také chytla, avšak klip k ní mě až tak nezaujal. A komu bude patřit váš hlas?

Novinky tohoto týdne:

Z minulého týdne zůstávají:
 • Panic! At The Disco - This is GospeI - Piano Version (On Youtube)
 • Demi Lovato ft. Cher Lloyd - Really Don't Care (On Youtube)
 • Pitbull - We Are One - FIFA World Cup Song Official 2014 (On Youtube)

Jinak mě docela zklamalo, že jste minulý týden hlasovali tak málo.. :( No nic, snad to tenhle týden bude lepší. A rozhodně nezapomeňte napsat do komentářů pro koho hlasujete :)RC Review: Narozen o půlnoci

23. května 2014 v 11:30 | Julča |  Knižní recenze

Narozen o půlnoci - Dračí znamení

Autorka: Lucie Fidlerová
Nakladatelství: Fragment (2014)
Počet stran: 312
Anotace:
Daleko od lidí, skryté v horách, je tajemné a krásné místo - Dračí skály. Království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci...

Gabriel se narodil přesně o půlnoci v pátek třináctého. To ho předurčilo stát se zaklínačem: léčit lidi, používat magii a přivolávat draky. A také se stát králem Dračích skal. To se však nelíbí krásné Melisse, která si na roli královny zvykla a rozhodně se jí nehodlá vzdát. Kam až je ale schopna zajít?
Podivná úmrtí, intriky a kouzla začínají ohrožovat kdysi tak klidné a idylické místo. Gabriel a jeho kamarádka Nely se pustí do velkého dobrodružství. Odhalí toho, kdo v pozadí tahá za nitky? Nebude to snadné, ne každý je totiž tím, kým se zdá být. Gabriel, Nely a možná celé Dračí skály se ocitají v nebezpečí...Obálka:
K obálce mám rozporuplné city - na jednu stranu se mi líbí, že je fantasy a je tam drak, na druhou stranu si říkám, že v knize se draci skoro neobjevili a obálka láká k tomu, řadit knihu mezi ty hodně dětské. Nevím, nenadchla, asi ani neurazila.


Děj:
Jednoho večera přesně o půlnoci se v jednom domě ve městě ozve plačící dítě. A děti narozené o půlnoci musí být, alespoň podle krále, zlikvidovány. Artur, otec dítěte, který si zprvu myslí, že jeho dítě je stvůra a sám ho za ni považuje, ho nakonec zachrání. Ale přesto syn Gabriel vyrůstá bez otce i bez matky, v Dračích skalách. Dračí skály jsou místo, kde žijí různí lidé i nelidé - elfové, obři a další a žijí v míru. Nebo alespoň žili předtím než na trůn dosedla Melissa, která si hoví v krutovládě a ráda ukazuje, že má neomezenou moc. Gabriel je tzv. zaklínačem - ovládá síly, které zná jen málokdo, ale zároveň se tím nevychloubá a v boji a lukostřelbě je mnohem lepší jeho nejlepší kamarádka Nely. Nely vyrůstá také bez rodičů a s Gabrielem si k sobě našli velice brzo cestu - však každý v Dračích skalách říká, že ti dva spolu dosednou na trůn. I Melissa o tom slyšela a moc se jí to nelíbí. V Darčích skalách už nevládne mír a klid tak jako kdysi - nastává strach z toho, kdo další bude na řadě nějakého vraha.

Hodnocení:
Především musíte vědět, že knihu jsem začala číst čistě ze zvědavosti - tak mladá autorka a už vydává knihu? Ale nečekala jsem od toho nic převratného, ani objevného. Mohu říct, že opravdu nejde o nic převratného jako byl například Paolinův Eragon, ale přesto má tato kniha něco do sebe. Těším se na pokračování, lhala bych, kdybych napsala, že ne. Příběh je docela napínavý, můžu napsat, že promyšlený a rozhodně musím pochválit styl psaní - naprosto mi vyhovoval a očekávala jsem více neohrabaný styl, styl internetových povídek, kterých je všude plno, ale musím vás vyvést z omylu, napsaná je kniha velmi pěkně. Ovšem, nevím čím to bylo, protože příběh i styl psaní mě bavil, ale do čtení jsem se musela občas nutit a knihu jsem četla neuvěřitelný týden - nedokázala jsem přečíst více jak tři kapitoly za den (odhadem). Moje nejoblíbenější postava nebyla tak úplně stoprocentní, tím myslím, že jsem si ji nezamilovala na první pohled - onou postavou je Gabriel, který mi někdy nepadal do noty, ale pak mě příjemně překvapoval, ale třeba jeho milostný život bych úplně převrátila a za partnerku mu vybrala někoho jiného. Nely jsem si moc neoblíbila je dost.. sobecká a mně nesympatická. A dále tajemný cestovatel mezi Dračími skalami a lidským světem - toho mám opravdu ráda a možná to bude v dalším díle moje oblíbená postava, nemá k tomu daleko. Myslím, že je to skvělá zkušenost přečíst si tuto knihu - protože teď vím, jak píše podobně stará holka a asi bych se měla hodně zlepšit, zapracuju na tom. Ale knížka se mi líbila.


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Slyšeli jste už o této knize? Chystáte se ji číst nebo jste ji už četli?

WWW Wednesday (04) - 21.května 2014

21. května 2014 v 11:30 | Julča |  WWW Wednesday
Meme z tohoto blogu.

Mým úkolem je odpovědět na tyto otázky:
Co právě čteš?
Co jsi naposledy dočetla?
Co dalšího budeš pravděpodobně číst?

Co právě čteš?

Frankensteina v AJ a je to hodně lehké na čtení, ale pár nových slovíček jsem už pochytila. Jinak jsem na něj narazila ve školní knihovně - vůbec by mě nenapadlo po něm v aj pátrat :)

Co jsi naposledy dočetla?

Knížka od mladé začínající autorky, která mě docela příjemně překvapila. Tento týden čekejte recenzi :)

Co dalšího budeš pravděpodobně číst?

Tak snad už se k téhle knížce konečně dostanu :)

Teaser Tuesdays (04) - Frankenstein

20. května 2014 v 15:19 | Julča |  Teaser Tuesdays


Frankenstein v angličtině :) Obtížnost - průměr, s něčím se začít musí :) A na léto mám naplánovaného Eragona, který už mi leží v knihovničce :)

My name is Frankenstein - Victor Frankenstein. I was born in 1810 in the beautiful city of Geneva, in Switzerland.


Hudební novinky (13.5.-18.5.2014)

19. května 2014 v 10:30 | Julča |  Hudební novinky (chart)

Já bych za tento týden dala hlas určitě One Republic - ta písnička si mě naprosto získala! (Jinak je nový lyrics video, takže proto je znovu v novinkách:)).

Novinky tohoto týdne:
 • Birdy - Tee Shirt (The Fault In Our Stars) (On Youtube)
 • Demi Lovato - In Case (On Youtube)
 • Xindl X - V blbým věku (On Youtube)
 • Demi Lovato ft. Cher Lloyd - Really Don't Care (On Youtube)
 • One Republic - Love Runs Out (On Youtube)
 • Panic! At The Disco - This is GospeI - Piano Version (On Youtube)
 • Pitbull - We Are One - FIFA World Cup Song Official 2014 (On Youtube)
 • Peter & Tomáš Szabó - Emlékszem rád (On Youtube)
 • Against The Current - Another You (On Youtube)

Zůstávají z minulého týdne:

Billboard Music Awards 2014

19. května 2014 v 5:53 | Julča |  Hudební ceny

Dívali jste se na Billboard Music Awards 2014? Bohužel jsem nestihla začátek - myslela jsem, že to začíná v našem čase ve tři.. Ale všechno jsem dohnala na YT. Které vystoupení bylo podle mě nejlepší? Komu jsem fandila? A kdo tedy nakonec vyhrál? Všechno je v celém článku a nezapomeňte se podělit o svůj názor :)

Shrnutí: Vlci z Mercy Falls

16. května 2014 v 20:14 | Julča |  Knižní recenze

Rozhodla jsem se, že by bylo zajímavé udělat shrnutí celé série (můžete se těšit i na jiné série), kde bych napsala vše o jednotlivých knížkách, přidala bych odkazy na recenze a napsala oblíbený díl, postavu a další. Pokud by vás zajímaly nějaké další otázky ohledně této trilogie, tak pište do komentářů :)

Oblíbený díl: Váhání
Oblíbená postava: Cole - jednoznačně, je sám sebou, tak trochu nedbá na ostatní, prostě to je rebel :)
Oblíbené scény: Každý rozhovor Colea a Isabely mě naprosto bavil a překvapoval. Později se mi také líbily scény, když
Proč jsem tuto sérii četla? Jak už jsem psala v recenzi k Mrazení, tak mě zaujala tato série svými nádhernými obálkami a až potom jsem zjistila, že ten příběh by taky nemusel být špatný.. :)
Mini bannery:
(*pokud o vytvoření bannerů)

Celkové hodnocení celé série:

8/10


Mrazení, Váhání, Splynutí

Autorka: Maggie Stiefvaterová
Přeložila: Dominika Křesťanová
Nakladatelství: Argo
Vydáno mezi roky: 2010 - 2011
Obálky: Christopher Stengel
Celkem stran: 1066

Mrazení

Počet stran: 342
Anotace:
Romance mezi vlkodlaky. Něžný milostný příběh prodchnutý působivou melancholií a tragikou.
V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.
Obálka:
Vlastně jsem se už hodněkrát koukala po této knížce a to hlavně kvůli tomu úžasnému obalu, který mě hodně nalákal. Když jsem si knížku půjčovala vůbec jsem netušila, o čem je, ale hlavně, že měla hezkou obálku :)
Hodnocení:
Popravdě řečeno jsem čekala něco na způsob Twilight ságy, ale musím vás vyvést z omylu - tohle nejou vlkodlaci známé ze Stmívání, ani z dalších knižních sérií. Autorka si vytvořila vlastní přestavu o vlkodlacích, kteří žijí ve smečce, mění se podle teploty atd. Vyobrazení vlkodlaků mě na knize nejvíce zaujalo - jsou to noví vlkodlaci, kteří se mi zalíbili. No, dále hlavní hrdinka Grace - někdy s ní souhlasím, ale potom udělá nebo řekne něco, čemu úplně nerozumím, ale je mi docela sympatická a soucítím s ní - v některých situacích. No a Sam, zástupce mužského pohlaví, jako vlk se mi líbí mnohem více než jako člověk, je takový nejistý a vůbec ne mužný, i když je milý a taky mně sympatický, i když nestal se mým knižním idolem :) Ale celkově knihu hodnotím velice kladně, představení nových vlkodlaků hodnotím nejlépe z celé knihy, hlavní hrdinově nejsou špatní, zápletka je chytlavá, napínavá.

7/10

Celá recenze ZDE

..více v celém článku (Váhání+Splynutí)

WWW Wednesday (03) - 14.5.2014

14. května 2014 v 12:30 | Julča |  WWW Wednesday
Meme z tohoto blogu.

Mým úkolem je odpovědět na tyto otázky:
Co právě čteš?
Co jsi naposledy dočetla?
Co dalšího budeš pravděpodobně číst?

Co právě čteš?Co jsi naposledy dočetla?


Hunger Games jsem si naprosto zamilovala a
rozhodně si přečtu i další díly


Co dalšího budeš pravděpodobně číst?

O této knize jsem toho slyšela už mnoho dobrého,
tak se sama chci přesvědčit, jak dobrá ta kniha je :)

Teaser Tuesdays (03) - Narozen o půlnoci

13. května 2014 v 18:10 | Julča |  Teaser Tuesdays
meme pořádá http://shouldbereading.wordpress.com/
popadni knížku, kterou právě čteš
otevři ji na náhodné stránce
vyber dvě věty z této stránky
věty nesmí obsahovat spoilery!
napište autora a z kterého díla věty jsou, aby si ostatní tuto knihu popřípadě mohli přečíst takéÚryvek:

Artur se pořádně podíval na chlapce zabaleného do plenek.

Páni, má můj nos a oči, pomyslel si, nakonec je docela hezký.


Teprve jsem na začátku této knihy, takže bylo těžké najít úryvek, i vzhledem k tomu, že text je samá přímá řeč. Kniha mě zaujala hlavně svou autorkou, což je patnáctiletá holka a vlastně jsem jenom hodně zvědavá, co se týče této knihy- nečekám od toho nic velkého, třeba jako byl Paolinův Eragon. Až knihu dočtu, tak se samozřejmě můžete těšit na recenzi :)


Návštěvnost (5.5. 2014 - 11.5. 2014)

13. května 2014 v 10:00 | Julča |  O blogu
Děkuji za to, že navštěvujete můj blog a myslím si, že někteří z vás se sem i vrací, za což moc děkuji. Budu ráda za každou návštěvu tohoto blogu, a pokud zanecháte komentář, tak budu ještě radši :) I já ráda navštěvuji vaše blogy :)

A pokud chcete o nových článcích vědět jako první, tak stačí dát like na facebookové stránce blogu :)

Navstevnost za minuly tyden (5.5. 2014 - 11.5. 2014) je:
Pondeli: 23
Utery: 22
Streda: 23
Ctvrtek: 67
Patek: 45
Sobota: 55
Nedele: 42

Celkem: 277

Hudební novinky (5.5.-11.5.2014)

12. května 2014 v 15:35 | Julča |  Hudební novinky (chart)

Mně se opět z těchto všech líbí nejvíce píseň Love Runs Out, ale z takových těch hitovějších :) se mi líbí Problem a La La La. Tak pro koho hlasujete vy? Zanechte komentář :)

Novinky tohoto týdne:
Z minulého týdne zůstávají:
 • One Republic - Love Runs Out (On Youtube)
 • Cher Lloyd - Sirens (On Youtube)
 • Ariana Grande ft. Iggy Azalea - Problem (On Youtube) - Třetí písnička byla nerozhodně, tak jsem se rozhodla přičíst můj maličky hlas - bylo tam asi dalších 5 písniček se stejným počtem hlasů.. Omlouvám se..