Recenze: Počátek - Jessisa Khouryová

11. dubna 2014 v 12:00 | Julča |  Knižní recenze
Název: Počátek
Autor: Jessica Khouryová
Počet stran: 372

Anotace:
Džungle skrývá dívku, která nemůže zemřít.
Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu.
Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu - pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy.
Hodnocení obálky:
Co se týče obálky, tak se musím přiznat, že knížku jsem si vyhlédla na základě tohoto propracované obálky. Na obálce se kombinují fotky reálných rostlin z bílým obrysem chlapce s květinou v ruce. Obálka vlastně představuje džungli, v níž žije chlapec, kterého hlavní hrdinka potká. Rozhodně zajímavý a poutavý obal, který se mi velmi zalíbil.

Teď k samotnému příběhu:
Musím se přiznat, že jsem od téhle knihy moc nečekala, a proto mě příjemně překvapila. Ale nepředbíhejme. Do knihy jsem se okamžitě začetla a bylo těžké, kdykoli knihu odložit, proto jsem knihu přečetla za pár dní. Myslím, že tohle byla první hlavní ženská knižní postava, s kterou jsem dokázala soucítit a nijak mě neiritovala (většinou preferuji hlavní mužské postavy). Soucítila jsem a okamžitě se vžila do role Piy a jejího nesnadné úlohy v jejím životě.
Celou dobu, co knihu čekáte na vyvrcholení děje - pořád si říkáte: ,, Když už to přijde?" A ono to vážně přijde - a je to jiné než jste čekali. Celý příběh, děj i zápletka se mi moc líbila, ale trochu mě zklamal konec, který mohl dopadnout.. zajímavěji :) Ale je to autorčin konec, který si taky zaslouží uznání a i s tím koncem se mi kniha líbila.
No, knihu bych určitě doporučila. Nevšední příběh, zápletka - všechno.
Takže hvězdičkové hodnocení?
I když to byl skvělý příběh, tak znám i lepší. Ale nemohla jsem se rozhodnou mezi 7-8 hvězdičkami.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čtete knihy v angličtině?

Ano
Chystám se
Ne

Komentáře

1 Peťul | Web | 13. dubna 2014 v 14:05 | Reagovat

Vypadá to fakt parádně :)
Poptám se po ní v knihovně, protože by mě vážně zajímalo, jak kniha dopadne :)

2 Klér | Web | 14. dubna 2014 v 19:28 | Reagovat

Knížku jsem četla a úplně si jí zamilovala :)).

mojenejnejknihy.blogspot.cz

3 Owlie | Web | 14. dubna 2014 v 20:51 | Reagovat

Slyšela jsem o ní, ale nečetla jsem jí. Budu muset! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama