Posuď knihu podle obalu (02) - Na první pohled

29. března 2014 v 0:49 | Julča |  Posuď knihu podle obalu
Název: Na první pohled
Autor: Delacourt Grégoire
Počet stran: 200

Vydání: 2014/06
Dostupné od 5.6.2014

Anotace:
Jako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. Jde otevřít, na sobě trenky se Šmouly. Nevěří vlastním očím, před ním stojí Scarlett Johanssonová, hollywoodská star, která byla v různých anketách několikrát zvolena nejkrásnější ženou světa. On je dvacetiletý automechanik, žijící osaměle v malém vesnickém domku v Pikardii, poblíž výpadovky na město. Ona je šestadvacetiletá slavná herečka, která se ocitla v nesnázích. Zdá se, že je dělí celý vesmír, ráno se však koná zázrak, Scarlett je stále u něj doma!
Všechny dívky by se chtěly podobat nějaké krásné herečce, a přitom netuší, jak vnější vzhled dokáže ničit život. Být redukována na pouhý objekt touhy totiž může být velmi frustrující.
Grégoire Delacourt ve svém novém románu vypráví o křehkosti rodící se lásky a o tom, jakou moc mají slova: ta, která uzdravují, i ta, která ubližují. Pod zdáním přeslazeného románu z červené knihovny se skrývá příběh o povrchnosti vnímání zevnějšku, o diktatuře krásy, o osamění a hledání lásky.

Knihu jsem si vybrala čistě náhodou - pouze podle obalu, protože jsem nikdy dřív o ní neslyšela, což je ale docela logické, když ještě nebyla ani vydána. Každopádně dějem mi trochu připomíná film Notting Hill, ale asi jenom tím základním prvkem, tedy slavnou osobností.

Líbí se mi obálky, kde figuruje jedna výrazná barva - v tomto případě červená. Kniha na mě opravdu působí jako ta z červené knihovny a od tohohle názoru mě neodvrátí ani konec anotace. Knihu si sice asi nepřečtu, ale obálka je to hezká :) Příště asi vyberu radši zajímavější knihu i dějem, nejenom obalem :)

Sledujte blog na FB

ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chodíte pravidelně na tento blog?

Ano, alespoň 1x za 2 dny 17.1% (32)
Ano, asi 1x za týden 12.3% (23)
Ne, ale asi budu 19.3% (36)
Ne, jsem tu poprvé 24.6% (46)
Ne, jsem tu poprvé a naposled 26.7% (50)

Komentáře

1 Kejt* | Web | 29. března 2014 v 19:28 | Reagovat

Páni tak to si musím přečíst! :)

2 Peťul | Web | 29. března 2014 v 22:37 | Reagovat

obal mě taky zaujal hned na první pohled :))
Pokud na ní narazím, přečtu si ji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama