Recenze: Lenobiin slib

8. února 2014 v 2:13 | Julča |  Knižní recenze
Název: Škola noci: Lenobiin slib
Originální název: A House of Night Novella: Lenobia´s Vow
Autor: P. C. Castová - Kristin Castová
Ilustrace: Kim Donerová
Nakladatel: Knižní klub
Počet stran: 136
Rok/měsíc vydání: 2012/12

Děj (vyzrazení konce!):
Lenobie (učitelka na Škole noci) je hlavní postavou této novely. Budoucí učitelka jezdectví je dosud člověkem a pomocí lží a předstírání jede za svým budoucím ženichem. Na cestě lodí ovšem potká muže - mulata, do kterého se zamiluje, ale na této lodi s ní také pluje kněží, který již v minulosti ji chtěl svést, zničit a podrobit si ji. Poté, co loď přistane se lenobia rozhodne, že se svojí láskou uteče a budou žít vlastní život. Mladé dívce je ale stále hůř a hůř a v tom ji navštíví upíří žena, která ji označí jako nové mládě, které musí jít studovat na Školu noci. I nadále chtějí být milenci spolu, ale náhle vpadne na scénu kněží, který prahne po pomstě a využívání svých temných sil, a tak podpálí stodolu, ve které zrovna Lenobia se svým milým odpočívá. Lenobia přežije, jelikož jí mulat stihne vytáhnout, ale sám se vrhne do plamenů, jelikož je tolik popálený, že by stejně pravděpodobně nepřežil, ale alespoň zadrží kněžího, který je v plamenech také. Tak končí velká láska těch dvou, ale v budoucnosti se jejich duše ještě setkají.

Obálka knihy:
Oproti originálnímu obalu se mi líbí ten český přebal knihy. Ale já moc nepreferuji fotky na obálkách, ani přechody stínů, takže obálka se mi moc nelíbí, ikdyž ani na mě nepůsobí špatným dojmem - asi spíše takový průměr, který nezaujme, ale ani neodradí od dalšího čtení.

Recenze:
Jsem fanynkou Školy noci a předchozí novelu Drakova přísaha jsem také četla, takže jsem si nemohla ujít ani tu další - Lenobiin slib. Tato novela sleduje příběh Lenobii, která v současné době učí na Škole noci v Tulse. V samotné Škole noci jako sérii je často odkazováno na někdejší příběh mladé Lenobii, která se zamilovala do člověka, ale nidky nebyl tento příběh více rozveden do detailů, což posloužilo k vydání další knížky - novely.

Autorky píší stále stejným stylem a i velikost písma je u novely zachována. Knížka se čte velmi rychle, jelikož nemá moc smysl číst ji na několik úseků či částí. Stačí jeden večer na přečtení této knížečky. Příběh je psán velmi poutavě a celkem napínavě - do poslední chvíle nevíme, co se stane (až na ty odkazující úseky ze Školy noci, odkud víme, že se má stát nějaký požár).

Novelu si může přečíst každý, kdo četl alespoň jeden díl Školy noci, tedy alespoň podle mě. Je to prostý, jednoduchý příběh, který který nevyžaduje moc přemýšlení nad dílem, ani další uvažování nad hlavní hrdinkou a jejím příběhem.

Škola noci se mi líbí a tím pádem i novely k ní, ale je to pro mě průměrná série, která potěší, zabaví, ale už se k těmto knihám více nemusíme vracet ani hloubat nad okolnostmi příběhu. takže moje hodnocení je spíše průměrné.

Celkové hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chodíte pravidelně na tento blog?

Ano, alespoň 1x za 2 dny 17.1% (32)
Ano, asi 1x za týden 12.3% (23)
Ne, ale asi budu 19.3% (36)
Ne, jsem tu poprvé 24.6% (46)
Ne, jsem tu poprvé a naposled 26.7% (50)

Komentáře

1 Veveliška | Web | 15. února 2014 v 12:49 | Reagovat

Wow, wow a zase wow, ty sis ten blog ale vylepšila, musím moc pochválit (škoda jen, ta lištička v záhlaví byla hezká) Jinak tahle knížka nenadchne ani neurazí, prostě zlatý střed. :-)

2 Malíček | Web | 9. července 2014 v 11:18 | Reagovat

Jo, s tou obálkou souhlasím, tahle česká je lepší než ta originální. :)
Jako obrovský příznivec série Škola noci jsem si také nemohla nechat ujít tyto novely. Drakova přísaha mne moc nenadchla, ale to nejspíš proto, že podle mě v sobě neměla TO něco, co v knihách vždy hledám. A Lenobiin slib na tom bohužel, alespoň u mě, není o moc líp. :(
Kniha na oddych, večer, kdy nemáte nic lepšího na práci, ale i tak jsem se musela několik týdnů nutit do přečtení tohoto útlého díla. :)
Já bych dala možná ještě o jednu hvězdičku míň, ale to je věc každého z nás, každopádně školu noci jednoznačně doporučuji! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama