Únor 2014

Z háje Věčného jara: Prolog

28. února 2014 v 21:30 | Julča |  Povídky
Odrbaný název? Ano, možná ho změním, ale nic mě nenapadlo a začátek povídky jsem už zveřejnit chtěla. Napište svůj názor na ni a zda byste stáli o pokračování.

Se mnou je to hodně komplikované. Na pohled vypadám jako víla - jsem krásná, mám dlouhé splývající vlasy a motýlí křídla. Moje jméno je Ferifa, ne zcela běžné jméno, ale kolik víl znáte, abyste to mohli posoudit? Ale nejsem obyčejná víla jako každá jiná, spíš nejsem úplně čistokrevná víla. Moje matka Ila je víla, ale když byla velmi mladá skamarádila se s lidským chlapcem Tomem, do kterého se později zamilovala a tato láska byla opětovaná. A potom jsem přišla na svět já. Neznám svého otce, protože šel bojovat pár let poté, co jsem se narodila, za království, ve kterém žil. A už se nevrátil. Takže jsem napůl víla a napůl člověk. Nevím, co přesně to znamená, neví to ani moje matka, ani nikdo jiný z lesního národa. Dokonce o tom nic neví, ani naše nejvyšší vládkyně Corbelia, která je převelice moudrá a stará. Nikdo jako já se v našem národě nikdy neobjevil. Nevím, jestli v jiném lesním společenství je někdo jako já, protože nevíme, kde další národy nás víl žijí. My žijeme v háji Věčného jara, které leží na území lidského království Sedmero královen, za které položil můj otec život. Nikdy jsem z našeho háje nevyšla, jistěže mě to mnohokrát lákalo a párkrát jsem k tomu neměla daleko jít se podívat blíž k lidským městům, ale také jsem se bála. Žijeme s lidmi v míru, ale podle matky se stále najdou tací, kteří vílám natolik závidí, že nedokážou snést pohled na vílu a její krásu a byli by schopni pro ni zabíjet. Ale samozřejmě jsem pár lidí už viděla a to jenom ty nejodvážnější, kteří se odhodlali vypravit do našeho lesa - prý o něm koluje mezi lidmi mnoho pověr a bájí, ale v našem lese není nic zlého, nelákáme lidi mezi nás, aby navždy zapomněli, ani je nechceme mučit touhou po nás - naopak se lidem musíme vyhýbat. Prostě je to tak dáno a ten, kdo by tohle pravidlo porušil, byl by vyhnán a nikdy by mu nebylo dovoleno se vrátit zpátky do háje, kde celý život vyrůstal a žil svůj příběh. A já žiju ten svůj, dosud poklidný život, dokud jsem nepotkala tu lidskou dívku.

Povídka je zveřejněna na Libresu - ZDE

Co si představím pod pojmem FANTASY?

24. února 2014 v 19:42 | Julča |  Ostatní
Úžasné téma týdne, protože jakožto fantasy maniak mám k tomuto tématu hodně, co napsat :)

Co si představím pod samotným pojmem FANTASY?
Jiné smyšlené země, národy, knihy a filmy s touto tématikou, kamarády, kteří mají rádi fantasy, povídky, které bych chtěla psát v tomhle žánru a mnoho dalšího..

Fantasy knihy?
Jako průkopníka fantasy žánru beru hlavně J.R.R. Tolkiena, což je můj velký idol. Miluju jeho knihy a filmy natočené podle těchto knih také nejsou špatné. Dále jsem si oblíbila některé fantasy ságy - např. Podzemí, které nemá chybu a já se chystám na čtení posledního dílu (Škoda, že je poseldní..), dále kniha Poslední jednorožec je skvělá, i když jako malá jsem znala jenom tu animovanou pohádku, nad kterou již dnes ohrnuju nos :) A Eragon! Kdo by ho neznal - kluka, co našel dračí vejce a zachránil svoji zemi. Ano, mám nejradši fantasy knihy, ale nečtu JENOM fantasy knihy, ale můj oblíbený žánr to je :)

A teď fantasy filmy!
Tady už to není, tak jednoznačné jestli je to i ve filmotéce můj oblíbený žánr - mám ráda komedie, teenagerovské filmy, dramata, psychologické filmy, ale i přesto všechno stále mám ráda fantasy filmy - již zmiňovaného Pána prstenů i Hobita, Avatar, kterého beru jako smutný film, u kterého většinou brečím, Harry Potter - klasika, všechny filmy od Tima Burtona, což je pro mě něco jako filmový bůh a mimo jiné také Sněhurka a lovec, což není můj nejnejoblíbenější film, ale mám ho ráda. I filmů se najde dost..

Co získávám čtením a sledováním fantasy?
Získávám hlavně jiný náhled na svět - dokážu se odpoutat od reality a autor, který mi tuhle příležitost nabídne si u mě docela šplhne. Miluju, když nějaký ten čas žiju s hlavním hrdinou a prožívám tatáž dobrodružství jako on. Miluju ten pocit svobody, když můžu vytvořit vlastní fantasy příběh, který nemusí mít nic společného s naším světem.

Lidi, co odsuzují fantasy?
Přicházejí o mnoho - především o jiný druh existence, o žití jinde na jiném místě, i když jenom chvíli.. Neví, o co přichází, a tak se jim to snažím říct, ale vím, že těžko budu někomu nutit svůj názor a můj oblíbený žánr - ale prostě to pokaždé musím zkusit :)

Chceš se mě na něco zeptat? ZDE!
(Jsem tam pod jinou přezdívkou, ale neboj - jsem to já :)..)

Recenze: Ten, kdo stojí v koutě (Charlieho malá tajemství)

24. února 2014 v 18:21 | Julča |  Filmové recenze

Ten, kdo stojí v koutě

Nejprve Vám musím nastínit, o čem film je a musím Vás varovat, že tak trochu vyzradím děj, takže si pak nestěžujte :)

Charlie jde do prváku na střední a obává se prvního i jakéhokoliv jiného dne, který na této škole musí strávit - cítí se jako outsider a díky tomu se jím také stane. Avšak zanedlouho pozná nevlastní sourozence Sam a Patricka - oba jsou maturanti, kteří ho vezmou k sobě a zažívají spolu zážitky hodne teenagerů. Charlie se zakouká skoro hned do pohledné Sam, která ho později také učí líbat, což je pro Charlieho asi hodně vypjatá situace, ale Sam chodí s někým jiným, a tak Charlie své city skrývá. Mezitím začal chodit s další kamarádkou Mary Elizabeth, ale když při hraní flašky má Charlie políbit nejkrásnější dívku v místnosti, místo Mary Elizabeth se otočí k Sam a políbí ji. Charlie se opět od této skupinky kamarádů odcizí a začíná se znovu projevovat jeho duševní choroba, kterou trpí. Nakonec, ale Sam s Charliem i Patrickem k sobě najdou cestu zpět a vše skončí jakýmsi happy endem.

A teď k samotnému hodnocení. Na film jsem se chtěla podívat ihned, jak vyšel - především kvůli tomu, že tam hraje Emma Watson a také mi byl tento film prostě sympatický :) Ze začátku jsem čekala klasickou teenagerskou komedii bez hlubšího smyslu, ale musím vás vyvést z omylu. Vůbec to nebyl klasický teengaerský film a po shlédnutí filmu jsem si všimla, že byl natočen podle dobré stejnojmenné knihy. Zkrátka celý film probíhal v poklidu a 'míru' a nakonec, poslední asi třetinu filmu jsem na něj koukala se zatajeným dechem a pocitem - Co se teď stane? Byla jsem zaskočená, jaký vztah měl Charlie k tetě Helen, jelikož jsem si myslela, že ji měl rád, ale to, co z toho doopravdy vyplynulo mě zasáhlo a zarmoutilo a soucítila jsem s Charliem - ona ho znásilňovala! A on - měl z toho hrozné vzpomínky, které se mu vracely a nemohl se přes to přenést, ale když se seznámil se Sam jakoby se všechno v jeho světě zlepšilo. Charlieho jsem si upřímně zamilovala - zamilovala jako osobnost, jeho příběh, duši, ne jako kluka, i když to trochu taky.

Na závěr chci napsat, že představitelé postav byly vybrány naprosto skvěle a tito herci to skvěle zahráli!

Celkové hodnocení:

Jedu na lyžák!!

15. února 2014 v 15:52 | Julča |  Vzkazy
Jedu na lyžák, což znamená, že tu teď nebudu - až do neděle mě tu nečekejte :) Zrovna jsem přečetla Na větrné hůrce, takže na ni můžete čekat recenzi (pozitivní) a na hory si beru povídky do Roalda Dahla, ikdyž nevím, kolik času na čtení si najdu. No, každopádně mě tu nečekejte..

AFFS - pokud se chcete stát spřáteleným blogem můžete ZDE
ASK - máte nějaké otázky? Běžte SEM a až budu mít čas, tak Vám odpovím..

ED SHEERAN ♥

Recenze: Lenobiin slib

8. února 2014 v 2:13 | Julča |  Knižní recenze
Název: Škola noci: Lenobiin slib
Originální název: A House of Night Novella: Lenobia´s Vow
Autor: P. C. Castová - Kristin Castová
Ilustrace: Kim Donerová
Nakladatel: Knižní klub
Počet stran: 136
Rok/měsíc vydání: 2012/12

Děj (vyzrazení konce!):
Lenobie (učitelka na Škole noci) je hlavní postavou této novely. Budoucí učitelka jezdectví je dosud člověkem a pomocí lží a předstírání jede za svým budoucím ženichem. Na cestě lodí ovšem potká muže - mulata, do kterého se zamiluje, ale na této lodi s ní také pluje kněží, který již v minulosti ji chtěl svést, zničit a podrobit si ji. Poté, co loď přistane se lenobia rozhodne, že se svojí láskou uteče a budou žít vlastní život. Mladé dívce je ale stále hůř a hůř a v tom ji navštíví upíří žena, která ji označí jako nové mládě, které musí jít studovat na Školu noci. I nadále chtějí být milenci spolu, ale náhle vpadne na scénu kněží, který prahne po pomstě a využívání svých temných sil, a tak podpálí stodolu, ve které zrovna Lenobia se svým milým odpočívá. Lenobia přežije, jelikož jí mulat stihne vytáhnout, ale sám se vrhne do plamenů, jelikož je tolik popálený, že by stejně pravděpodobně nepřežil, ale alespoň zadrží kněžího, který je v plamenech také. Tak končí velká láska těch dvou, ale v budoucnosti se jejich duše ještě setkají.

Obálka knihy:
Oproti originálnímu obalu se mi líbí ten český přebal knihy. Ale já moc nepreferuji fotky na obálkách, ani přechody stínů, takže obálka se mi moc nelíbí, ikdyž ani na mě nepůsobí špatným dojmem - asi spíše takový průměr, který nezaujme, ale ani neodradí od dalšího čtení.

Recenze:
Jsem fanynkou Školy noci a předchozí novelu Drakova přísaha jsem také četla, takže jsem si nemohla ujít ani tu další - Lenobiin slib. Tato novela sleduje příběh Lenobii, která v současné době učí na Škole noci v Tulse. V samotné Škole noci jako sérii je často odkazováno na někdejší příběh mladé Lenobii, která se zamilovala do člověka, ale nidky nebyl tento příběh více rozveden do detailů, což posloužilo k vydání další knížky - novely.

Autorky píší stále stejným stylem a i velikost písma je u novely zachována. Knížka se čte velmi rychle, jelikož nemá moc smysl číst ji na několik úseků či částí. Stačí jeden večer na přečtení této knížečky. Příběh je psán velmi poutavě a celkem napínavě - do poslední chvíle nevíme, co se stane (až na ty odkazující úseky ze Školy noci, odkud víme, že se má stát nějaký požár).

Novelu si může přečíst každý, kdo četl alespoň jeden díl Školy noci, tedy alespoň podle mě. Je to prostý, jednoduchý příběh, který který nevyžaduje moc přemýšlení nad dílem, ani další uvažování nad hlavní hrdinkou a jejím příběhem.

Škola noci se mi líbí a tím pádem i novely k ní, ale je to pro mě průměrná série, která potěší, zabaví, ale už se k těmto knihám více nemusíme vracet ani hloubat nad okolnostmi příběhu. takže moje hodnocení je spíše průměrné.

Celkové hodnocení:

Design 09 - Reader

7. února 2014 v 16:06 | Julča |  Designy blogu
NÁHLED / by: MAKY.OREL / 7. únor 2014 - 22. březen 2014

Jelikož jsem se rozhodla blog více zaměřit na knihy, tak jsem vybrala jeden free design opět z blogu zkusdess. Jsem s ním spokojená a líbí se mi. Myslím, že si tu pobude docela dlouho.

Co je nového na blogu?

6. února 2014 v 22:40 | Julča |  Vzkazy
Takže jsem se rozhodla konečně pro nový layout od MAKY.OREL, který se konečně týká tématu knihy. A to je další věc - blog chci zaměřit především na knihy (recenze, nové knihy..) a také občas přidám nějakou tu filmovou recenzi. Zatím nechávám všechny rubriky, jak byly, ale uvidím jestli časem některé nezruším.

Změny
 • nový layout
 • blogové zaměření především na knihy
 • stále probíhá náběr spřátelených blogů - ZDE
 • nově facebook - ZDE
 • najdi mě na databázi knih - ZDE
 • zeptej se mě - ZDE (na jiných blozích vystupuji pod jinou přezdívkou)

Recenze: Nenávist (francouzský film)

3. února 2014 v 18:57 | Julča |  Filmové recenze

Žánr: Drama
Země, rok: Francie, 1995
Délka: 97 min
Režie: Mathieu Kassovitz
Hrají: Vincent Cassel, Hubert Koundé, Saïd Taghmaoui

Obsah:
Film vypráví o třech kamarádech s různým původem, různou mentalitou, intelektem a s různými způsoby, jak se vyrovnávají s těžkým životem na předměstí tehdejší Paříže. Často se tito tři přátelé objevují v hádkách s policisty nebo jinými lidmi v Paříži.

Recenze:
K filmu bych se sama asi nikdy nedostala, ale jelikož nás škola pozvala do kina na film a besedu, tak jsme všichni film viděli (spíš někteří).
Začáteční titulky, které běží zároveň s obrazem, částí filmu a přitom hraje velmi specifická hudba, která má blízko k hip-hopu, ve vás zanechá příjemný pocit a vy si přejete, aby tento pocit trval celý film. Avšak tato příjemná duševní atmosféra je za chvíli roztříštěna - a to díky spoustu sprostých slov, avšak ty za chvilku skoro nevnímáte a také kvůli agresivitě, která se objevuje v celém filmu. Již nápis na začátku filmu (Film je věnován lidem, kteří během jeho natáčení zemřeli.) ve vás zanechá myšlenku, zda to je opravdu takový film, který filmuje opravdové události (ne příběh!). Saïd, který mi přijde trochu jako hlavní postava filmu mi přijde jako neutrální postava, co setýče mých pocitů k němu, zato Vinz je postava, u které toužíte, aby se nechovala, tak zbrkle, náhle.. až moc agresivně a Husbert? Postava, která mi přijde nejhodnější a nejmíně agresivní, také stojí nejvíce nohama na Zemi. Scény ve filmu většinou přecházejí plynule bez střihů, jelikož sledují cestu této skupinky kamarádů. Celý průběh filmu je spíše poklidnější, klidnější než bychom mohli čekat, ale konec vás zasáhne - hlavně nečekaností, kterou nečekal ani jeden z postav objevujících se v poslední scéně. Skončí to smutně, ale ne tak, že by to byl nahraný smutný konec, u kterého režisér očekává, že budete a musíte brečet. Film si myslím stačí vidět jednou, líbil se mi, rozhodně jsem si z něho něco odnesla, ale nědokážu představit, že bych ho viděla jinde než v kině.

Na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=_XdrII9-dmI
..další části ve sloupku vedleposterPoster k filmu NenávistPoster k filmu NenávistPoster k filmu Nenávist

Knižní čtecí výzva 2014

2. února 2014 v 20:13 | Julča |  Výzvy
Rozhodla jsem se zapojit do další výzvy - Velké čtecí, která obsahuje mnoho, mnoho úkolu a ani nedoufám, že bych je všechny splnila :) Výzvu pořádád Nikki Finn a myslím, že je to úžasná výzva - náročná, ale hodně motivační.. No, možná ikonku bych dala jinou.. Jestli se chcete zapojit, vše o projektu najdete na jejím webu, přeju hodně štěstí :)

Přečíst 10 různých knih z různých sérií:
 1. Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - 1.díl (Jaroslav Hašek)
 2. Škola noci 10 - Skrytá (P.C.Castová - Kristin Castová)
 3. Mrazení (Maggie Stiefvaterová)
 4. Roztomilé malé lhářky - Nevinné (Sara Shepard)
 5. Captain America #1 - Zimní voják (Ed Brubaker, Steve Epting)
 6. Loď mezi hvězdami (Beth Revisová)
 7. Hon (Andrew Fukuda)
 8. Hunger Games - Aréna smrti (Suzanne Collinsová)
 9. Narozen o půlnoci (Lucie Fidlerová)
 10. Ptačí zpěv (Meagan Spooner)
 11. Bleach (Tite Kubo, Noriaki Kubo)
 12. Lovkyně snů (Lisa McMann)
 13. Silo (Hugh Howey)
 14. Harry Potter and The Philosopher's Stone (J.K.Rowling)
 15. Cinder (Marissa Meyer)
 16. Divergence (Veronica Roth)
 17. Labyrint: Útěk (James Dashner)
 18. Delirium (L. Oliver)
 19. Hlas nože - Chaos (Patrick Ness)

Přečíst 10 knih z mé knihovničky (koupené před rokem 2014):


Přečíst 5 knih v angličtině:
 1. Frankenstein - heinemann elt
 2. Harry Potter and The Philosopher's Stone (J.K. Rowling)

Rozečíst 3 nové knižní série:
 1. Mrazení - Maggie Stiefvaterová
 2. Captain America #1 - Zimní voják (Ed Brubaker, Steve Epting)
 3. Loď mezi hvězdami - Beth Revisová
 4. Hon (Andrew Fukuda)
 5. Hunger Games (Suzanne Collinsová)
 6. Ptačí zpěv (Meagan Spooner)
 7. Bleach (Tite a Noriaki Kubo)
 8. Lovkyně snů (Lisa McMann)
 9. Silo (Hugh Howey)
 10. Měsíční kroniky (Marissa Meyer)
 11. Divergence (Veroncia Roth)
 12. Labyrint: Útěk (James Dashner)
 13. Delirium (L. Oliver)
 14. Chaos (Patrick Ness)

Přečíst 10 knih na jejichž obale převládají tyto barvy:
 1. bílá - Médeia (Eurípidés), Bleach (Tite a Noriaki Kubo), Deklarace smrti (Gemma Malley), Silo (Hugh Howey), Kytice (K.J. Erben), Chaos: Hlas nože (Patrick Ness)
 2. žlutá/oranžová
 3. růžová
 4. červená - Hon (Andrew Fukuda), Splynutí (Maggie Stiefvaterová)
 5. modrá - Mrazení (Maggie Stiefvaterová), Milion sluncí (Beth Revisová), Ptačí zpěv (Meagan Spooner), Hvězdy nám nepřály (John Green), Delirium (L. Oliver)
 6. zelená - Lenobiin slib (P.C.Castová - Kristin Castová), Váhání (Maggie Stiefvaterová), Počátek (Jessica Khouryová), Všechny barvy Země (Beth Revisová), V podsvětí (Meagan Spooner), Labyrint: Útěk (James Dashner)
 7. černá - Škola noci 10 - Skrytá (P.C.Castová - Kristin Castová), Roztomilé malé lhářky - Nevinné (Sara Shepard), Hunger Games - Aréna smrti, Vražedná pomsta, Síla vzdoru (Suzanne Collinsová), Lovkyně snů (Lisa McMann), Výkřik do tmy (Manuela Martini)
 8. šedá - Volání netvora (Patrick Ness), Běh o život (Stephen King)
 9. hnědá/zlatá - Podivuhodný případ Henryho Sugara a jiné povídky (Roald Dahl), Ve znamení Štíra (Maggie Stiefvaterová)
 10. fialová - Narozen o půlnoci (Lucie Fidlerová), Cinder (Marissa Meyer)

Přečíst knihy začínající na dané písmeno v abecedě:
A
B - Bleach #1, #2, Běh o život (Stephen King)
C - Captain America #1, #2, #3 (Ed Brubaker, Steve Epting), Cinder (Marissa Meyer)
D - Deklarace smrti (Gemma Malley), DIvergence (Veronica Roth), Delirium (L. Oliver)
E
F - Frankenstein (krátká verze v AJ)
G
H - Hon (Andrew Fukuda), Hunger Games (Suzanne Collinsová), Hvězdy nám nepřály (John Green), Harry Potter and the Philosopher's Stone (J.K. Rowling), Hlas nože (Patrick Ness)
CH
I
J
K - Kytice (K.J. Erben)
L - Lenobiin slib (P.C.Castová - Kristin Castová), Loď mezi hvězdami (Beth Revisová), Lovkyně snů (Lisa McMann), Labyrint: Útěk (James Dashner)
M - Mrazení (Maggie Stiefvaterová), Médeia (Erípidés), Milion sluncí (Beth Revisová)
N - Na větrné hůrce (Emily Bronteová), Narozen o půlnoci (Lucie Fidlerová)
O - Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - 1.díl (Jaroslav Hašek)
P - Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky (Roald Dahl), Počátek (Jessica Khouryová), Ptačí zpěv (Meagan Spooner)
R - Roztomilé malé lhářky - Nevinné (Sara Shepard), Ready Player One (Ernest Cline)
S - Splynutí (Maggie Stiefvaterová), Silo (Hugh Howey)
T
U
V - Váhání (Maggie Stiefvaterová), Ve znamení Štíra (Maggie Stiefvaterová), Všechny barvy Země (Beth Revisová), Volání netvora (Patrick Ness), V podsvětí (Meagan Spooner), Výkřik do tmy (Manuela Martini)
Y
Z

Přečíst knihy 5 autorů různých národností:
 1. ČR - Jaroslav Hašek, Lucie Fidlerová, K.J. Erben
 2. USA - P.C.Castová - Kristin Castová, Roald Dahl, Sara Shepard. Ed Brubaker + Steve Epting, Suzanne Collinsová, Patrick Ness, Meagan Spooner, John Green, Lisa McMann, Ernest Cline, Hugh Howey, Marissa Meyer, Veronica Roth, James Dashner, Stephen King, L. Oliver
 3. UK - Emily Bronteová. Maggie Stiefvaterová, Gemma Malley, J.K.Rowling
 4. Staré Řecko - Eurípidés
 5. Japonsko - Tite a Noriaki Kubo
 6. Německo - Manuela Martini

Přečíst knihy 5 nových autorů, které jsem doposud nečetla:
 1. Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války (1.díl)
 2. Emily Bronteová - Na větrné hůrce
 3. Maggie Stiefvaterová - Mrazení
 4. Ed Brubaker, Steve Epting - Captain America #1, #2, #3 (Omnibus)
 5. Jessica Khouryová - Počátek
 6. Beth Revisová - Loď mezi hvězdami
 7. Andrew Fukuda - Hon
 8. Eurípidés - Médeia
 9. Suzanne Collinsová - Hunger Games
 10. Lucie Fidlerová - Narozen o půlnoci
 11. Patrick Ness (Volání netvora)
 12. Meagan Spooner (Ptačí zpěv)
 13. Tite a Noriaki Kubo (Bleach)
 14. John Green (Hvězdy nám nepřály)
 15. Lisa McMann (Lovkyně snů)
 16. Ernest Cline (Ready Player One)
 17. Manuela Martini (Výkřik do tmy)
 18. Hugh Howey (Silo)
 19. Marissa Meyer (Cinder)
 20. Veronica Roth (Divergence)
 21. James Dashner (Labyrint: Útěk)
 22. Stephen King (Běh o život)
 23. L. Oliver (Delirium)

Přečíst 5 různých knih, jejichž název obsahuje:
1 slovo - Mrazení (Maggie Stiefvaterová), Váhání (Maggie Stiefvaterová), Počátek (Jessica Khouryová), Hon (Andrew Fukuda), Médeia (Eurípidés), Splynutí (Maggie Stiefvaterová), Bleach (Tite a Noriaki Kubo), Silo (Hugh Howey), Cinder (J.K. Rowling), Divergence (Veronica Roth), Kytice (K.J. Erben), Delirium (L. Oliver)
2 slova - Lenobiin slib (P.C. Castová - Kristin Castová), Captain America #1, #2 (Ed Brubaker, Steve Epting), Milion sluncí (Beth Revisová), Volání netvora (Patrick Ness), Ptačí zpěv (Meagan Spooner), V podsvětí (Meagan Spooner), Deklarace smrti (Gemma Malley), Labyrint: Útěk (James Dashner)
3 slova - Škola noci: Skrytá (P. C. Castová - Kristin Castová), Na větrné hůrce (Emiyly Bronteová), Captain America #3: Smrt (Ed Brubaker, Steve Epting), Loď mezi hvězdami (Beth Revisová), Ve znamení Štíra (Maggie Stiefvaterová), Všechny barvy Země (Beth Revisová), Narozen o půlnoci (Lucie Fidlerová), Hvězdy nám nepřály (John Green), Lovkyně snů - Procitnutí (Lisa McMann), Ready Player One (Ernest Cline), Výkřik do tmy (Manuela Martini), Běh o život (Stephen King), Chaos: Hlas nože (Patrick Ness)
4 slova - Roztomilé malé lhářky - Nevinné (Sara Shepard), Hunger Games - Aréna smrti, Vražedná pomsta, Síla vzdoru (Suzanne Collinsová)
5 slov - Harry Potter and the Philosopher's Stone (J.K. Rowling)

Přečíst jednu knihu o příslušném stránkovém rozsahu:
do 200 stran - Lenobiin slib (P.C. Castová - Kristin Castová), Médeia (Eurípidés), Frankenstein (krátká verze v AJ), Bleach #1, #2 (Tite a Noriaki Kubo), Kytice (K.J. Erben), Běh o život (Stephen King)
do 300 stran - Osudy dobrého vojáka švejka za světové války, 1. díl (Jaroslav Hašek), Roztomilé malé lhářky (Sara Shepard), Volání netvora (Patrick Ness), Hvězdy nám nepřály (John Green), Lovkyně snů - Proctinutí (Lisa McMann), Dekklarace smrti (Gemma Malley), Výkřik do tmy (Manuela Martini)
do 400 stran - Škola noci 10 - Skrytá (P.C. Castová - Kristin Castová), Mrazení (Maggie Stiefvaterová), Váhání (Maggie Stiefvaterová), Captain America #1, #2 (Ed Brubaker, Steve Epting), Počátek (Jessica Khouryová), Loď mezi hvězdami (Beth Revisová), Ve znamení Štíra (Maggie Stiefvaterová), Hon (Andrew Fukuda), Hunger Games - Aréna smrti, Vražedná pomsta, Síla vzdoru (Suzanne Collinsová), Splynutí (Maggie Stiefvaterová), Všechny barvy Země (Beth Revisová), Milion sluncí (Beth Revisová), Ptačí zpěv (Meagan Spooner), V podsvětí (Meagan Spooner), Cinder (Marissa Meyer), Harry Potter and the Philosopher's Stone (J.K. Rowling), Divergence (Veronica Roth), Labyrint: Útěk (James Dashner), Delirium (L. Oliver), Chaos: Hlas nože (Patrick Ness)
do 500 stran - Silo (Hugh Howey)
více než 500 stran - Ready Player One (Ernest Cline)

Knižní série

2. února 2014 v 0:24 | Julča |  Série
Tady máte seznam sérii, které právě čtu nebo jsem je dočetla nebo jenom série, které mě zaujaly, ale ještě jsem se k nim nedostala. Taky tu máte, do kterých teamů patřím, i když k některým mým oblíbencům jsem nemohla najít banner. Pokud chcete také mini bannery na svoje stránky, na konci článku jsou odkazy.

Rozečtené série:
Roztomilé malé lhářky - 2.díl
Zatmění - 3.díl
Narnie - 6. díl
Škola noci - 10.díl
Nightshade - 1.díl (rozečtený)
V podsvětí - 2.díl

Dočtené série:

Chci číst tyto série:

Mini Bannery - ZDE!
Teams - ZDE!

Náběr Affs

1. února 2014 v 20:35 | Julča |  O blogu
Napadlo mě, že se zkusím spřátelit s pár blogy. Alespoň jednou týdně se podívám na jejich blog a napíšu smysluplný komentář.

Chceš se spřátelit? Musíš splnit níže uvedená pravidla:
- tvůj blog musí být starší než měsíc
- musí být podobně zaměřený jako tento blog (např. knihy, filmy...)
- alespoň jednou týdně navštívíš tento blog
- alespoň jednou za týden sem přidáš komentář (opakuji smyslupný)
- dáš si do menu odkaz na můj blog (nově)

Pokud splňuješ pravidla a chceš být ve spřátelených blozích, napiš do komentáře:
- tvoji přezdívku
- odkaz na tvůj blog
- jak dlouho navštěvuješ můj blog

Knižní výzva na rok 2014

1. února 2014 v 13:24 | Julča |  Výzvy
Letos se zapojuji do tzv. Knižní výzvy, kterou jsem zahlédla na pár blozích. Výzvu pořádá Ells a spočívá to v tom, že si určím počet knih, který chci za rok stihnout přečíst a Vás, jakožto moje čtenáře, budu informovat, jak výzva probíhá. Takže tohle bude další můj aktualizovaný článek, který budu měnit podle počtu přečtených knih. Výzva mě zaujala, jelikož ráda a hodně čtu, ale tohle bude můj hnací motor - nechci sama sebe zklamat ve výzvě :)

knizni-vyzva

Moc se mi líbí letošní ikonka, která je světlých barev a je příjemná na pohled. V menu bude, podle mě, vypadat hezky :)

CHCI PŘEČÍST 30 KNIH!


Zatím jsem přečetla:
1. Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - 1.díl
2. Škola noci 10 - Skrytá
3. Lenobiin slib (novela ke Škole noci)
4. Na větrné hůrce - Emily Bronteová
5. Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky - Roald Dahl
6. Mrazení - Maggie Stiefvaterová
7. Roztomilé malé lhářky Nevinné - Sara Shepard
8. Váhání - Maggie Stiefvaterová
9. Captain America #1 - Zimní voják (Ed Brubaker, Steve Epting)
10. Captain America #2 (Ed Brubaker, Steve Epting)
11. Captain America #3: Smrt (Ed Brubaker, Steve Epting)
12. Počátek (Jessica Khouryová)
13. Loď mezi hvězdami (Beth Revisová)
14. Ve znamení Štíra (Maggie Stiefvaterová)
15. Hon (Andrew Fukuda)
16. Médeia (Eurípidés)
17. Splynutí (Maggie Stiefvaterová)
18. Milion sluncí (Beth Revisová)
19. Všechny barvy Země (Beth Revisová)
20. Hunger Games - Aréna smrti (Suzzane Collinsová)
21. Narozen o půlnoci (Lucie Fidlerová)
22. Volání netvora (Patrick Ness)
23. Frankenstein (krátká verze v AJ)
24. Hunger Games - Vražedná pomsta (Suzanne Collinsová)
25. Ptačí zpěv (Meagan Spooner)
26. V podsvětí (Meagan Spooner)
27. Hunger Games - Síla vzdoru (Suzanne Collins)
28. Bleach #1 - Tite Kubo
29. Hvězdy nám nepřály - John Green
30. Bleach #2 - Tite Kubo

CHCI PŘEČÍST 40 KNIH!

31. Lovkyně snů - Procitnutí (Lisa McMann)
32. Ready Player One (Ernest Cline)
33. Deklarace smrti (Gemma Malley)
34. Výkřik do tmy (Manuela Martini)
35. Silo (Hugh Howey)
36. Harry Potter and The Philosopher's Stone (J.K.Rowling)
37. Cinder (Marissa Meyer)
38. Divergence (Veronica Roth)
39. Labyrint: Útěk (James Dashner)
40. Scarlet (Marissa Meyer)
41. Kořist (Andrew Fukuda)
42. Běh o život (Stephen King)
43. Kytice (K.J. Erben)
44. Delirium (L. Oliver)
45. Chaos: Hlas nože (Patrick Ness)
46. Máj (Karel Hynek Mácha)
...

VÝZVA SPLNĚNA!