Upír vs. Vlkodlak

8. ledna 2014 v 17:34 | Julča |  Ostatní
Ti co sledovali Stmívání, tak tuhle volbu mezi upírem a vlkodlakem jistě znají. Dobře, ale upíři i vlkodlaci nemusí být tací, jak je popisuje Meyerová - přečtěte si Drákulu, Smečku, Školu noci a další a další tituly.. tak tady máte obsa popisy jednotlivých postav, odkazy na literaturu a filmy a další zajímavosti.. Hlasujte - které stvoření je oblíbenější, nebo obdivovanější??

Upír/Vampýr (nemrtvý)

UntitledTVD😍....
Vampýr vypadá na první pohled jako člověk, avšak pár rozdílů tu je - tedy jak podle koho. Jisté je, že se musí živit lidskou krví nebo alternativou je krev zvířecí.

Podle Slovanů (za starých dob):
Upír mohl vzniknou, pokud člověk zemřel nečistým způsobem - sebevrahové, popravení zločinci.. Nebo také oběti čarodějů, nebo sami čarodějové mohli stvořit upíra. Po přijetí křesťanství sem také patřili lidé, kteří neměli řádný obřad, nebyli pokřtení, obřady byly provedeny špatně nebo když se člověk narodil na špatný den (např. Vánoce..). Co se týče vzhledu, tak upíři neměli kosti a mnohdy ani nos. Barvu očí mohli mít hnědou nebo také červenou, a pokud hladověli tak černou. Někde se také uvádí, že vampýr mohl být pokrytý srstí, jak je tomu u vlkodlaka. Dále jsou tu zvyklosti a zvláštnosti - upíři nemohli chodit na denní světlo, přes den spávali ve svých hrobech, kdyby je zasáhl sluneční paprsek, rozprskli by se (zůstala by po nich černá skvrna), zrcadle nelze vidět jejich odraz, nemají rádi česnek, nesmí se jich dotknout svěcená voda, křížek a další křesťanské symboly..

Upíří deníky:
Člověk se přemění v upíra, pokud vypije dostatečné množství upíří krve, a potom umře - dojde k přeměně a nový upír potřebuje dostatek krve. Na Slunci mohou upíří být, pokud mají speciální prsten jako ochranu, když ho nemají SLunce je sežehne. Dokážou se rychle pohybovat, zuby se jim promění ve špičáky, pouze když se neovládnou, do domu mohou vstoupit pouze po pozvání, naopak svěcená voda, česnek a další pověry u těchto upírů neplatí. Ani oči nemají červené či měnící se.

Stmívání:
Po kousnutí upírem nastává u člověka přeměna na upíra. Upíři se zde také pohybují nadměrnou rychlostí, avšak Slunce jim v žádném případně ublíži nemůže - na sluníčku se krááásně třpytí. Mění se jim barva očí, takže pokud jsou hladoví mají tmavé oči, a když jsou nakrmení, tak mají světlou barvu očí. Mají chladnou kůži a neuvěřitelnou sílu, no a cítí vlkodlaky, kteří jim smrdí. Někteří z těchto upírů (ve filmu vlastně skoro všichni upíři, které tam potkáme.. jak vyjimečné..:)..) mají speciální schopnosti.

Z filmů s seriálů:
Upíří deníky, Stmívání, Buffy, přemožitelka upírů, Svatba upírů, Upír z Feratu, Upír z Nesferatu, Upíři, Temné stíny, další ZDE

Z knih:
Stmívání, Škola noci, Vampýrská akademie, Dracula, Carmilla, další ZDE

Vlkodlak

follow my instagram @ hipsterrlou for more editsVampireteen wolf

Podle legend:
Jsou to například ti, co se narodí s již vyrostlými zuby, nohama napřed, nebo ze styku ženy a vlkodlaka nebo dokonce upíra. Vlkodlaci se mohou měnit již od narození a to v několik druhů zvířat samozřejmě ve vlka a z dalších např. v medvěda, psa, kočku, krávu.. Pokud se nenarodíte jako vlkodlaci je zde další způsob přeměny - vlkodlak vás pokousá, vypijete vlkodlačí moč, krev vlkodlaka a upíra se spojí.

Filmy s vlkodlaky:
Stmívání, Harry Potter, Upíří deníky, Buffy, přemožitelka upírů, další ZDE

Knihy s vlkodlaky:
Smečka, Stmívání, další ZDE

Knih a filmů je s tímto tématem samozřejmě více, takže jich sem nedávám moc a taky sem nedávám ty, co se mi moc nelíbí - Buffy taky není zrovna nejlepší :P ale myslím, že byste ji aspoň mohli znát..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Upír vs. Vlkodlak

Upír
Vlkodlak

Komentáře

1 xoxo-gossipgirl | Web | 8. ledna 2014 v 22:45 | Reagovat

ktery ze serialu ti prijde nejlepsi na toto tema? (krome deniku?:)

2 Julča | Web | 9. ledna 2014 v 16:48 | Reagovat

[1]: No sleduju jenom Upíří deníky na tohleto téma, ale možná bych se zkusila podívat na Teen Wolf o vlkodlacích, tak nevím :)

3 Kiki | E-mail | 7. listopadu 2015 v 16:58 | Reagovat

Teen wolf je best:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama