Husí kůže

24. ledna 2014 v 20:05 | Nienna |  Knižní recenze
Nevím, jak jsou tyhle knížky známé ve vašem okolí, ale v naší knihovně to byl a je hit, kterému málokdo uniknul - málokdo si nechtěl přečíst tyhle knížky. Jsou to chytlavé, často doporučené hororové knížky od přátel.. Můj nejoblíbenější díl je Maska a Hororland, ale stojí si za to přečíst všechny, nejméně mě zaujal díl Mumie.. Tady máte něco o každém dílu a moje hvězdičkové hodnocení :)

MASKA
Oficiální text:
Tváří v tvář noční můře
Je svátek Halloween a skupinka spolužáků se chystá vyrazit večer na tradiční koledu v maskách. Delty, která má pověst strašpytla a často je terčem nepříjemných žertíků svých kamarádů, se rozhodne, že své pokušitele pořádně vystraší. Tajně si v podivném obchůdku koupí skutečně příšernou masku a úspěšně v ní vyděsí k smrti všechny, kdo ji ten večer potkají. Rej masek končí, ale Delty má svou masku stále na hlavě...

Můj názor:
Nejstrašidelnější z celé série, když jsem to četla jako mladší, tak jsem se opravdu v noci bála :) Zároveň je to můj nejoblíbenější díl..


HORORLAND
Oficiální text:
Příští jízda může být jejich poslední...
Lizzy jela s rodiči, bratrem a kamarádem na výlet do ZOO, ale tatínek cestou zabloudil. Ale to nevadí. Našli místo toho jiný zábavní park. V Hororlandu nejsou davy návštěvníků. Nejsou tu ani žádné fronty. A vstup je zdarma. Vypadá to, že objevili báječné místo! Ale to si mysleli jen před Lizzinou šílenou jízdou na hrůzné Dráze k smrti. A před děs nahánějícím blouděním v Domě zrcadel. Protože atrakce v Hororlandu jsou nějaké divné. Nějak moc strašidelné. Trochu moc drsné...

Můj názor:
Další z mých nejoblíbenějších dílů.. Prostředí hororlandu a tamní atrakce se mi moc líbí, i když sama bych tam být nechtěla :) Tento díl jsem četla nejvíckrát.

DOUPĚ NESTVŮRY
Oficiální text:
Další hororový příběh, ze kterého vám rozhodně naskáče husí kůže po celém těle. Myslíte si, že prázdniny u skoro hluchého dědečka a babičky, která v jednom kuse peče koláče, budou nuda? OMYL. Protože babiččin a dědečkův dům je hrozně divný a navíc stojí uprostřed ponurého bezedného močálu. A co tepve ty prazvláštní zvuky z pokoje v podkroví? Není to podezřelé?

Můj názor:
Rozhodně se mi líbí konec, tedy závěr, knihy.. Nečekané - nechte se překvapit


KREV PŘÍŠERY
Oficiální text:
Krev, všude zelená, krev...
Evan musí strávit část prázdnin u své podivínské pratety Katrin. Ve starém obchůdku s hračkami si koupí plechovku s Krví příšery - zelenou slizkou hmotou na hraní. Dají se s ní dělat různé leglrační věci. Evanův pes Triflfler si ji tak, oblíbí, že jí i kousek sní. Ale pak se začne s tou zelenou slizkou hmotou dít něco moc divného - zdá se, že se zvětšuje.
A zvětšuje.
A zvětšuje.
A přitom roste i její hlad...
Pro čtenáře od 11 let.

Můj názor:
No, ne že by to byl můj nejneoblíbenější díl, ale řadila bych ho spíš k neutrálům, i když má určitě taky něco do sebe..

ÚSMĚV, PROSÍM... PŘICHÁZÍ ZLO!
Oficiální text:
Napínavý příběh čtyř kamarádů, kteří ve sklepě opuštěného domu najdou starý fotoaparát. Ukáže se, že dům není tak úplně opuštěný a fotoaparát není tak úplně obyčejný. Fotografie ukazují něco úplně jiného, než co Greg vyfotil. Fotografie totiž ukazují události nešťastné až děsivé! Podivný přístroj přináší do Gregova nejbližšího okolí jen samé zlo. Podaří se Gregovi ďábelský vynález zneškodnit?

Můj názor:
Napínavý příběh, který tě nenechá klidným..

POZOR NA TO, CO SI PŘEJEŠ...
Oficiální text:
Hororový příběh, ze kterého vám naskáče husí kůže po celém těle!
Dvanáctiletá Samanta není zrovna moc oblíbená. Úplně nejvíc nesnáší posměváčka Juditu. Jak ráda by se jí nějak pomstila! Najednou se naskytne příležitost, i když dost podivná. Tajemná paní Samantě slíbí splnit tři přání. Ale jedno po druhém obrátí Samantin život vzhůru nohama. Škoda, že si pořádně nerozmyslela, co si přát!

Můj názor:
Také hodně zajímavý příběh i zápletka, opět nečekaný konec.. O tom jak jedno hloupé přání dokáže změnit všechno..

PŮLNOČNÍ PŘÍZRAK
Oficiální text:
Noční děs přichází z lesa!
"Bojí se svého vlastního stínu." Přesně tohle všichni říkají o Cooperu Holmesovi. Ale když se Cooper s rodiči a starším bratrem přestěhuje do starého domu, který stojí na kraji hlubokých lesů, začnou se opravdu dít divné věci.
Potíž je v tom, že takovému strašpytlovi, jako je Cooper, nikdo nevěří ani slovo. Nikdo kromě něj neslyší hrůzostrašné štěkání. Nikdo jiný nevidí dva obrovské černé psy, kteří se objevují zničehonic.
Dokáže Cooper někoho přesvědčit, že ti psi opravdu existují? Podaří se mu najít někoho, kdo mu pomůže z nebezpečí?
Pro čtenáře od 11 let.

Můj názor:
Budete soucítit s hlavními hrdiny a nenávidět konec - nebo tak to alespoň cítím já.. Mám ráda ten příběh, nesnáším konec (spisovatel to má dobře promyšlený)...

DUCH Z OPUŠTĚNÉHO DOMU
Oficiální text:
Pojďte se bát! Hororový příběh, z kterého vám zaručeně naskáče husí kůže po celém těle, vás seznání s tajemným klukem, který se objevuje a zase mizí jako nějaký duch! A navíc se v okolí pohybuje hrozný černý stín a dějí se divné věci.
Objasní se podivné záhady? Přečtěte si napínavý příběh z edice Husí kůže.

Můj názor:
Tenhle díl mě, až tak moc nezaujal, takže si ani moc nepamatuju, o čem to je :(

KLETBA EGYPTSKÉ MUMIE
Oficiální text:
Dvanáctiletý Gabe je spolu s rodiči na prázdninách v Egyptě. Jeho rodiče musí narychlo odcestovat, a tak se o Gabea stará jeho strýček Ben, který je archeolog a pracuje ve Velké pyramidě. Gabe a jeho setřenice Sari se v pyramidě ztratí. Objeví komoru plnou zachovalých mumií. Ale jak je to možné, že jsou tak zachovalé? A proč chce strýčkův pomocník, student archeologie, obě děti zabít? A je něco pravdy na tom, že je hrobka mumie zakletá?

Můj názor:
Můj nejmíň oblíbený díl, ani ne moc hororvý..Závěr:

Tyto knížky jsou dobré na odreagování, pro menší čtenáře.. Hlavně to berte s nadhledem - není to žádná dokonalá literatura, ale když se nudíte a nemáte, co číst, tak doporučuji tohle - jeden díl přečtete, tak za hodinku nebo když si ji pošetříte.. :) Zkrátka to nějak nehroťte to hodnocení a moc nekritizujte :) Hvězdičky jsem dávala hlavně podle oblíbenosti, a jak mě to zaujal - vzpomínky na tyhle knížky mám už z dětství :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veveliška | Web | 27. ledna 2014 v 20:16 | Reagovat

Moc zajímavý a hezký blog!!! Tento článek mě nalákal k přečtení. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama