Leden 2014

Báseň - Řeka během ročních období

30. ledna 2014 v 23:11 | Nienna |  Povídky
Pod jménem fantasy-maniak mě můžete najít na Libres. Teď tam probíhá soutěž na téma Řeka - já vložila báseň Řeka během ročních období. 3. února budou soutěžní díla zvěřejněna - můžete mi dát tzv. tip nebo Supertip, pokud jste registrovaní. Přináším Vám mezitím báseň aspoň sem.

Jabloň se obsypává růžovými květy,
které vábí motýli, včely a vosy
Voda mezitím pomalu omývá břehy řeky
a zvířátka si chodí vodou omývat své nosy

Zářivá koule vystoupala nejvýše, jak mohla
a řeka se ve své šíři naplno rozmohla
Nepůsobila zle a nečinila škody,
avšak mohly se stát nepěkné nehody

Podzimní vítr sfoukával lístky,
do vody zklidněné nostalgickou náladou
některé říčky přinášely navanuté písky
a děti kamínky do něj stále kladou

Nastává zima a produ vody se nedostává síly,
a tak čekají až na ně spadne polštářek bílý
Vše se takto opakuje každým rokem,
stále stejně dlouhým a vratkým krokem


56th Annual GRAMMY Awards

28. ledna 2014 v 22:50 | Julča |  Hudební ceny

Já jsem se bohužel na Grammy nedívala - byla jsem nemocná a tím pádem taky strašně unavená, o víkendu bych chtěla zkouknout ze záznamu, ale uvidím.. Tady máte vítěze v jednotlivých kategoriích a videa z Youtube. Pod článkem můžete hlasovat, komu z vítězů jste to nejvíce přáli nebo napište, komu jste cenu přáli, ale nedostal ji - přehled všech vítězů - ZDE.

NAHRÁVKA ROKU

- Get Lucky - Daft Punk ft. Pharell Williams & Nile Rodgers -(Byla bych radši, kdyby to vyhrála skladba Radioactive od Imagine Dragons.. Get Lucky nesnáším, nechápu, co na ní, kdo vidí.)

ALBUM ROKU

- Random Acces Memories - Daft Punk -


(Zase bych byla radši, kdyby to vyhrál kdokoli jiný. Třeba Macklemore & Ryan Lewis za album The Heist.)

PÍSEŇ ROKU

- Royals - Lorde -


(Písnička je to úžasná - bez ohledu na to, co si myslím o Lorde.)

..Další vítězové v jednotlivých kategoriích v celém článku..

Husí kůže

24. ledna 2014 v 20:05 | Nienna |  Knižní recenze
Nevím, jak jsou tyhle knížky známé ve vašem okolí, ale v naší knihovně to byl a je hit, kterému málokdo uniknul - málokdo si nechtěl přečíst tyhle knížky. Jsou to chytlavé, často doporučené hororové knížky od přátel.. Můj nejoblíbenější díl je Maska a Hororland, ale stojí si za to přečíst všechny, nejméně mě zaujal díl Mumie.. Tady máte něco o každém dílu a moje hvězdičkové hodnocení :)

MASKA
Oficiální text:
Tváří v tvář noční můře
Je svátek Halloween a skupinka spolužáků se chystá vyrazit večer na tradiční koledu v maskách. Delty, která má pověst strašpytla a často je terčem nepříjemných žertíků svých kamarádů, se rozhodne, že své pokušitele pořádně vystraší. Tajně si v podivném obchůdku koupí skutečně příšernou masku a úspěšně v ní vyděsí k smrti všechny, kdo ji ten večer potkají. Rej masek končí, ale Delty má svou masku stále na hlavě...

Můj názor:
Nejstrašidelnější z celé série, když jsem to četla jako mladší, tak jsem se opravdu v noci bála :) Zároveň je to můj nejoblíbenější díl..


HORORLAND
Oficiální text:
Příští jízda může být jejich poslední...
Lizzy jela s rodiči, bratrem a kamarádem na výlet do ZOO, ale tatínek cestou zabloudil. Ale to nevadí. Našli místo toho jiný zábavní park. V Hororlandu nejsou davy návštěvníků. Nejsou tu ani žádné fronty. A vstup je zdarma. Vypadá to, že objevili báječné místo! Ale to si mysleli jen před Lizzinou šílenou jízdou na hrůzné Dráze k smrti. A před děs nahánějícím blouděním v Domě zrcadel. Protože atrakce v Hororlandu jsou nějaké divné. Nějak moc strašidelné. Trochu moc drsné...

Můj názor:
Další z mých nejoblíbenějších dílů.. Prostředí hororlandu a tamní atrakce se mi moc líbí, i když sama bych tam být nechtěla :) Tento díl jsem četla nejvíckrát.

DOUPĚ NESTVŮRY
Oficiální text:
Další hororový příběh, ze kterého vám rozhodně naskáče husí kůže po celém těle. Myslíte si, že prázdniny u skoro hluchého dědečka a babičky, která v jednom kuse peče koláče, budou nuda? OMYL. Protože babiččin a dědečkův dům je hrozně divný a navíc stojí uprostřed ponurého bezedného močálu. A co tepve ty prazvláštní zvuky z pokoje v podkroví? Není to podezřelé?

Můj názor:
Rozhodně se mi líbí konec, tedy závěr, knihy.. Nečekané - nechte se překvapit


KREV PŘÍŠERY
Oficiální text:
Krev, všude zelená, krev...
Evan musí strávit část prázdnin u své podivínské pratety Katrin. Ve starém obchůdku s hračkami si koupí plechovku s Krví příšery - zelenou slizkou hmotou na hraní. Dají se s ní dělat různé leglrační věci. Evanův pes Triflfler si ji tak, oblíbí, že jí i kousek sní. Ale pak se začne s tou zelenou slizkou hmotou dít něco moc divného - zdá se, že se zvětšuje.
A zvětšuje.
A zvětšuje.
A přitom roste i její hlad...
Pro čtenáře od 11 let.

Můj názor:
No, ne že by to byl můj nejneoblíbenější díl, ale řadila bych ho spíš k neutrálům, i když má určitě taky něco do sebe..

ÚSMĚV, PROSÍM... PŘICHÁZÍ ZLO!
Oficiální text:
Napínavý příběh čtyř kamarádů, kteří ve sklepě opuštěného domu najdou starý fotoaparát. Ukáže se, že dům není tak úplně opuštěný a fotoaparát není tak úplně obyčejný. Fotografie ukazují něco úplně jiného, než co Greg vyfotil. Fotografie totiž ukazují události nešťastné až děsivé! Podivný přístroj přináší do Gregova nejbližšího okolí jen samé zlo. Podaří se Gregovi ďábelský vynález zneškodnit?

Můj názor:
Napínavý příběh, který tě nenechá klidným..

POZOR NA TO, CO SI PŘEJEŠ...
Oficiální text:
Hororový příběh, ze kterého vám naskáče husí kůže po celém těle!
Dvanáctiletá Samanta není zrovna moc oblíbená. Úplně nejvíc nesnáší posměváčka Juditu. Jak ráda by se jí nějak pomstila! Najednou se naskytne příležitost, i když dost podivná. Tajemná paní Samantě slíbí splnit tři přání. Ale jedno po druhém obrátí Samantin život vzhůru nohama. Škoda, že si pořádně nerozmyslela, co si přát!

Můj názor:
Také hodně zajímavý příběh i zápletka, opět nečekaný konec.. O tom jak jedno hloupé přání dokáže změnit všechno..

PŮLNOČNÍ PŘÍZRAK
Oficiální text:
Noční děs přichází z lesa!
"Bojí se svého vlastního stínu." Přesně tohle všichni říkají o Cooperu Holmesovi. Ale když se Cooper s rodiči a starším bratrem přestěhuje do starého domu, který stojí na kraji hlubokých lesů, začnou se opravdu dít divné věci.
Potíž je v tom, že takovému strašpytlovi, jako je Cooper, nikdo nevěří ani slovo. Nikdo kromě něj neslyší hrůzostrašné štěkání. Nikdo jiný nevidí dva obrovské černé psy, kteří se objevují zničehonic.
Dokáže Cooper někoho přesvědčit, že ti psi opravdu existují? Podaří se mu najít někoho, kdo mu pomůže z nebezpečí?
Pro čtenáře od 11 let.

Můj názor:
Budete soucítit s hlavními hrdiny a nenávidět konec - nebo tak to alespoň cítím já.. Mám ráda ten příběh, nesnáším konec (spisovatel to má dobře promyšlený)...

DUCH Z OPUŠTĚNÉHO DOMU
Oficiální text:
Pojďte se bát! Hororový příběh, z kterého vám zaručeně naskáče husí kůže po celém těle, vás seznání s tajemným klukem, který se objevuje a zase mizí jako nějaký duch! A navíc se v okolí pohybuje hrozný černý stín a dějí se divné věci.
Objasní se podivné záhady? Přečtěte si napínavý příběh z edice Husí kůže.

Můj názor:
Tenhle díl mě, až tak moc nezaujal, takže si ani moc nepamatuju, o čem to je :(

KLETBA EGYPTSKÉ MUMIE
Oficiální text:
Dvanáctiletý Gabe je spolu s rodiči na prázdninách v Egyptě. Jeho rodiče musí narychlo odcestovat, a tak se o Gabea stará jeho strýček Ben, který je archeolog a pracuje ve Velké pyramidě. Gabe a jeho setřenice Sari se v pyramidě ztratí. Objeví komoru plnou zachovalých mumií. Ale jak je to možné, že jsou tak zachovalé? A proč chce strýčkův pomocník, student archeologie, obě děti zabít? A je něco pravdy na tom, že je hrobka mumie zakletá?

Můj názor:
Můj nejmíň oblíbený díl, ani ne moc hororvý..Závěr:

Tyto knížky jsou dobré na odreagování, pro menší čtenáře.. Hlavně to berte s nadhledem - není to žádná dokonalá literatura, ale když se nudíte a nemáte, co číst, tak doporučuji tohle - jeden díl přečtete, tak za hodinku nebo když si ji pošetříte.. :) Zkrátka to nějak nehroťte to hodnocení a moc nekritizujte :) Hvězdičky jsem dávala hlavně podle oblíbenosti, a jak mě to zaujal - vzpomínky na tyhle knížky mám už z dětství :)

Deltora

20. ledna 2014 v 17:43 | Julča |  Knižní recenze

DELTORA

Emily Roddaová
Deltora je fantasy sága (já to četla na prvním stupni, asi 4./5. třída, ale někde je to uvedeno jako četba pro starší). Jak vidíte na 2. obrázku, tak Deltora samotná je rozdělená do dalších částí. První část (žlutá, s pásem na hřbetu) popisuje příběh hlavního hrdiny, který musí zachránit onen zmiňovaný pás a v každém díle jde nalézt jeden drahokam z pásu, takže každý díl je plného dobrodružství, ale každý díl jiného dobrodružství. Další část (ta červená, s píšťalou na hžbetu) popisuje další výpravy hlavního hrdiny (i hrdinky), kdy musí nalézr bájnou píšťalu (je rozložena na tři části), jelikož jenom ta může přemoci hlavního nepřítele. A poslední část (ta modrá, s nestvůry na hřbetu) popisuje poslední dobrodružství hrdinů, kdy Nepřítel ukryl čtyři nestvůry do vzdálených konců země a tyto nestvůry musí být zneškodněny.

Já jsem si tuto ságu jako mladší zamilovala a vlastně to byl takový můj první krůček do světa fantasy (Harryho Pottera nepočítám). Ale upozorňuji, že tyto knížky jsou návykové a jakmile jednu zkusíte, máte nutkání dočíst celou ságu - ale nebojte, i toto doporučuji. Já jsem si ty knížky zamilovala a četla jsem některé díly i víckrát, bohužel si už tak moc dobře nevzpomínám na jednotlivé děje, hrdiny a tak, takže přemýšlím o tom, že bych z nudy zavzpomínala na dětství.. :)

Harry Potter a Kámen mudrců - Nejlepší scény

18. ledna 2014 v 21:12 | Julča |  Filmové recenze
Nejlepší scény z Harryho Pottera (alespoň podle mě):
 • scéna, při které Harry vypustí hada v zoo
 • když létaly dopisy komínem
 • sovy okolo domu Dursleových
 • vtrhnutí Hagrida do chatrného domku uprostřed moře
 • když se Harry poprvé setkal s Weasleovými
 • když Hermiona poučuje Harryho a Rona ve vlaku, aneb jejich první setkání
 • zařazování prváků do kolejí
 • obejvení se skorobezhlavého Nicka
 • pohledy Snapea
 • první soví pošta v síni
 • Harry poprvé na koštěti, chytil pamatováčka Nevillovi
 • přemisťování schodů, když byli Harry, Ron a Hermiona na nich
 • schování se v zakázaných dveří (číhá tam Chloupek ♥)
 • setkání s Trollem a jeho přemožení
 • roztržitý Hagrid - ..ehh..to jsem vám taky neměl říkat.. :) ♥
 • Harry v zakázaném oddělení - vřískající kniha
 • Snape, kdy prováděl při famfrpálu protizaklínadlo
 • Harryho chycení Zlatonky
 • Snape, který vyhrožuje na chodbě profesorovi Quirellovi
 • Ron před zrcadlem, které zobrazí, po čem touží
 • když je Ron v hagridově chatrči a Tesák mu líže obličej :D
 • když se vyklube dráček Norbert
 • když Malfoy dostane taky školní trest
K tomuhle filmu nejdou psát záporný scény, záporné cokoliv, jelikož kazit si ideu mého dětství, dospívání a budoucí dospělosti nelze.. Miluju filmy i knihy Harryho Pottera a tak tomu bude navždy :)

Pár gifů k filmu :)

I'm Not Going Home. Not Really.

christmas at hogwarts | via Tumblr

Untitled | via Tumblr
(Ty sovy jsou nejlepší, na tom natáčení bych chtěla být...) :)

Harry Potter - Dnes večer!

17. ledna 2014 v 18:37 | Julča |  Vzkazy
Budete se dnes dívat na první díl Harryho Pottera? Já jsem to sice viděla snad tisíckrát, ale tato sága neomrzí. V budoucnu bych to chtěla shlédnout i v AJ..


Právě sleduji...

10. ledna 2014 v 18:01 | Julča
Představuji Vám nový článek, který bude hodně často aktualizovaný. Zde máte seznam seriálů, které sleduji, a které díly jsem viděla naposledy. No, vlastně je to i pro můj přehled, protože mi mnohdy trvá docela dlouho než najdu ten díl, u kterého jsem skončila :) Seriály jsou seřazeny náhodně..

Pretty Little Liars
4x24 A is for Answers
Untitled

Ravenswood
1x05 Scared to death
Ravenswood, one of my favorite tv-shows.

How I Met Your Mother
2x11 How Lily Stole Christmas

American Horror Story
1x08 Rubber Man
And se humans are monsters.

The Vampire Diaries
1x09 History Repeating
Untitled

Teen Wolf
1x01 Pilot
who else is excited for teen wolf??😍

Once Upon a Time in Wonderland
1x03 Forget Me Not
Once Upon A Time In Wonderland

Upír vs. Vlkodlak

8. ledna 2014 v 17:34 | Julča |  Ostatní
Ti co sledovali Stmívání, tak tuhle volbu mezi upírem a vlkodlakem jistě znají. Dobře, ale upíři i vlkodlaci nemusí být tací, jak je popisuje Meyerová - přečtěte si Drákulu, Smečku, Školu noci a další a další tituly.. tak tady máte obsa popisy jednotlivých postav, odkazy na literaturu a filmy a další zajímavosti.. Hlasujte - které stvoření je oblíbenější, nebo obdivovanější??

Upír/Vampýr (nemrtvý)

UntitledTVD😍....
Vampýr vypadá na první pohled jako člověk, avšak pár rozdílů tu je - tedy jak podle koho. Jisté je, že se musí živit lidskou krví nebo alternativou je krev zvířecí.

Podle Slovanů (za starých dob):
Upír mohl vzniknou, pokud člověk zemřel nečistým způsobem - sebevrahové, popravení zločinci.. Nebo také oběti čarodějů, nebo sami čarodějové mohli stvořit upíra. Po přijetí křesťanství sem také patřili lidé, kteří neměli řádný obřad, nebyli pokřtení, obřady byly provedeny špatně nebo když se člověk narodil na špatný den (např. Vánoce..). Co se týče vzhledu, tak upíři neměli kosti a mnohdy ani nos. Barvu očí mohli mít hnědou nebo také červenou, a pokud hladověli tak černou. Někde se také uvádí, že vampýr mohl být pokrytý srstí, jak je tomu u vlkodlaka. Dále jsou tu zvyklosti a zvláštnosti - upíři nemohli chodit na denní světlo, přes den spávali ve svých hrobech, kdyby je zasáhl sluneční paprsek, rozprskli by se (zůstala by po nich černá skvrna), zrcadle nelze vidět jejich odraz, nemají rádi česnek, nesmí se jich dotknout svěcená voda, křížek a další křesťanské symboly..

Upíří deníky:
Člověk se přemění v upíra, pokud vypije dostatečné množství upíří krve, a potom umře - dojde k přeměně a nový upír potřebuje dostatek krve. Na Slunci mohou upíří být, pokud mají speciální prsten jako ochranu, když ho nemají SLunce je sežehne. Dokážou se rychle pohybovat, zuby se jim promění ve špičáky, pouze když se neovládnou, do domu mohou vstoupit pouze po pozvání, naopak svěcená voda, česnek a další pověry u těchto upírů neplatí. Ani oči nemají červené či měnící se.

Stmívání:
Po kousnutí upírem nastává u člověka přeměna na upíra. Upíři se zde také pohybují nadměrnou rychlostí, avšak Slunce jim v žádném případně ublíži nemůže - na sluníčku se krááásně třpytí. Mění se jim barva očí, takže pokud jsou hladoví mají tmavé oči, a když jsou nakrmení, tak mají světlou barvu očí. Mají chladnou kůži a neuvěřitelnou sílu, no a cítí vlkodlaky, kteří jim smrdí. Někteří z těchto upírů (ve filmu vlastně skoro všichni upíři, které tam potkáme.. jak vyjimečné..:)..) mají speciální schopnosti.

Z filmů s seriálů:
Upíří deníky, Stmívání, Buffy, přemožitelka upírů, Svatba upírů, Upír z Feratu, Upír z Nesferatu, Upíři, Temné stíny, další ZDE

Z knih:
Stmívání, Škola noci, Vampýrská akademie, Dracula, Carmilla, další ZDE

Vlkodlak

follow my instagram @ hipsterrlou for more editsVampireteen wolf

Podle legend:
Jsou to například ti, co se narodí s již vyrostlými zuby, nohama napřed, nebo ze styku ženy a vlkodlaka nebo dokonce upíra. Vlkodlaci se mohou měnit již od narození a to v několik druhů zvířat samozřejmě ve vlka a z dalších např. v medvěda, psa, kočku, krávu.. Pokud se nenarodíte jako vlkodlaci je zde další způsob přeměny - vlkodlak vás pokousá, vypijete vlkodlačí moč, krev vlkodlaka a upíra se spojí.

Filmy s vlkodlaky:
Stmívání, Harry Potter, Upíří deníky, Buffy, přemožitelka upírů, další ZDE

Knihy s vlkodlaky:
Smečka, Stmívání, další ZDE

Knih a filmů je s tímto tématem samozřejmě více, takže jich sem nedávám moc a taky sem nedávám ty, co se mi moc nelíbí - Buffy taky není zrovna nejlepší :P ale myslím, že byste ji aspoň mohli znát..

Návštěvnost (30.12.2013-05.01.2014)

6. ledna 2014 v 13:46 | Julča |  O blogu
Návštěvnost sem obvykle nedávám, ale tadytahle se mi moc líbí. V ten pátek sem také přišlo mnoho lidí z USA, takže nevím - objevil se někde odkaz nebo tak něco?

Pondeli: 21
Utery: 16
Streda: 19
Ctvrtek: 22
Patek: 67
Sobota: 32
Nedele: 19

Moje oblíbené seriály

2. ledna 2014 v 14:52 | Julča

Pretty Little Liars

(4. série)
(obsahuje návrh na jednu teorii!!!)
Tohle je jediný seriál, kde čekám na nové díly. Tento seriál je zároveň mým úplně nejoblíbenějším. Dřív jsem mívala nejradši Emily, ale teď Hannu. Z kluků mám nejradši Caleba, ale docela mě štve, že je v Ravenswoodu, takže moc nechápu, jak chtějí tvůrci zpátky zařadit Caleba do PLL nebo jestli ho chtějí úplně ,,vymazat" (snad to ne). Miluju Halloweenské díly, které jsou skvělé. A poslední dobou jsem se začala zajímat o teorie -A jako Arii, které jsou vážně promyšlené, ale neřekla bych že scénáristé tyhle věci promýšleli už v první a druhé sérii, jak to někteří hrotí :) Ale byla by to bomba jestli jo :)
I'll go down with this ship. <3 | via Tumblr

American Horror Story

(1. série - Muder House)
Tento seriál sleduju teprve krátce společně s mojí sestrou. Takže zatím jsem u série s názver Murder House. Seriál jsem si hned oblíbila, líbí se mi ty zápletky a styl jakým je to natočené a samozřejmě scény, kdy se vracíme zpět do minulosti. Moje oblíbená postava je Tate (jak nečekané), který je (spíš byl) fakt boží). A ta znělka! Dokonalé!
Fearless | via Tumblr
American Horror Story

How I Met Your Mother

(1. série + od každého trochu)
Tady jde spíš o to, že jsem se na seriál dívala na Prima Cool ,,zrovna, když běžel", takže to mám tak trochu rozházený - jednou jsem viděla pár dílů z té série, pak zase z té. Ale teď se to snažím dohnat, takže jedu 1. sérii od začátku (běh na dlouhou trať). Nejoblíbenějšími postavami jsou uričtě Barney a asi Lily i Marshall a samozřejmě Ted - já nevím všichni jsou dokonalí, i když Robin není pro mě ,,ta oblíbená", ale ani ,,ta neoblíbená" takový neutrál.
love | Tumblr
Untitled
Untitled

The Vampire Diaries

(1. série + nějaké navíc)
Ze začátku jsem sledovala pár prvních dílů na Nova cinema, ap k nebyl čas, ap k zas byl, takže jsem viděla pár dílů z dalších řad a teď se na to dívám hezky popořádku online s titulkami (samozřejmě). Jsem fanouškem páru Elena a Damon a měla jsem ráda Tylera a Caroline.
All around gifs, Candice Accola gifs pt 5 | via Tumblr
Something smashes me from the inside. | via Tumblr

Sex ve městě

(tak od každého trochu)
Tohle sleduju jen o prázdninách v telce, takže s dabingem. Charlotte je úplně roztomilá a naivní - tu mám strašně ráda, takže ona je moje nejoblíbenější postava. Tenhle seriál, ale sleduju fakt jen z nudy, i když Samantha je porstě svá a taky se u některých dílů dost nasměju :) No nic..
Sex, drugs and all types of ill shit... | via Tumblr
I like!

Tohle jsou moje oblíbené seriály
O tom, který z těchto seriálů máte nejraději můžete hlasovat v anketě pod článkem


Hobbit:The Desolation of Smaug - recenze

1. ledna 2014 v 16:04 | Julča |  Filmové recenze
Konečně recenze na druhý díl filmového Hobita. Je strašně težké obsáhnout všechny zážitky z tohoto filmu do jednoho článku, ale pokusím se o to.

Jako první tady máte oficiální text k filmu, abyste věděli o co jde, myslím, že všichni tak trochu ví, o co se jedná, takže nevadí tak trochu vyzrazení příběhu:
Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka - nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti.
Poster k filmu Hobit: Šmakova dračí poušť
Hobit je pojem, který je všeobecně známý a teď po natočení filmů určitě. Já sama četla prvně knihu, potom jsem zhlédla první díl, pak jsem si zase přečetla knihu a teď jsem viděla druhý díl. Čtenáře Tolkienových děl určitě matou nové postavy, někde trochu upravený děj. Kdyby bylo mě, tak do Hobita vůbec nedávám elfa Legolase, který tam neměl být a už určitě nepřidávám naprosto nové postavy - elfku Tauriel. Ano, vím že tvůrci chtěli do filmu přidat ženský element, ale když ho tam prostě Tolkien nedal, tak bych ho tam taky nedávala, navíc při čtení knížky jsem ani nepostřehla, že by mi tam chybělo ženské pohlaví. Dál je tu grafika, ti co viděli Pána prstenů, tak ví že Peter Jackson s ní má nějakou tu zkušenost - v Pánu prstenů vše působilo tak realisticky, opravdově a v Hobitovi? Některé části jsou tak digitálně upravené, až je to nepřirozené. Ale abych jenom nekritizovala - v tomto díle Hobita se výprava konečně setká s Meddědem, který jak je známo je napů medvěd a člověk (přeměňuje se v medvěda), zpracování Medděda jako medvěda bylo dokonalé, přesně tak jsem si ho představovala, ale jako člověka? Co to mělo být? Myslela jsem si, že bude vypadat víc humpoláčtěji (nevím, jak jinak to napsat), ale tam působil jak normální chlapík, který má akorát zvláštní obličej. V lese při setkání s elfy mě to opravdu naštvalo, jelikož oproti knize to bylo vyřešené opravdu hodně jinak. Jo, jsem zastánce knihy a co má jako být? Prostě Tolkien by si zasloužil, aby se jeho knih někdo držel. Děti uvidí film, pak až budou starší si budou chtít (možná) přečíst knihu a ejhle - všechno je najednou jinak. Když se družina konečně dostane do Jezerního města, zjistila jsem, že alespoň to mě příjemně překvapilo - bylo opravdu skvěle vyřešené. Samotná hora byla skvělá a vypracování jejího vnitřku se mi taky líbilo a ty hory pokladu? Nádhera, načež za chvíli uvidíte i samotného draka Šmaka (Smaug), jehož grafické zpracování se mi líbilo nejvíc. Na závěr, sice jsem docela dost kritizovala, jak tak vidím, ale i tak bych na Hobita šla znovu a určitě ho ještě hodněkrát za život zkhlédnu, takže doporučuju. Přecejen si musíte na film udělat názor sami. Ano, děj je trochu roztáhlý, ale alespoň v jejich úžasné světě zůstanete dýl a to je přeci nádherné!
(A Bard hrdina? Nádherný chlap.. )

Doporučuju!