Dark Shadows

1. listopadu 2013 v 19:54 | Julča |  Filmové recenze
Tento film jsem shlédla v autobuse Student Agency a musím říct, že mě film opravdu pobavil. Sice to není, dle mého názoru, jeden z nejlepších filmů Tima Burtona, ale i tak doporučuji.

Pár informací:
  • Režie: Tim Burton
  • Hudba: Danny Elfman
  • Hrají: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter...
O čem je film:
V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters.
Zajímavosti:
  • O roli Angelique se také ucházela Anne Hathaway nebo Lidsay Lohan.
  • Eva Green si kvůli roli musela obarvit vlasy na blond.
  • U pikantní scény mezi Angelique a Barnabasem spolupracovali s kaskadéry, byli přivázáni na provazech.
Můj názor:
Konec je nedořčený, což mi docela dost vadí, avšak Burton tvrdí, že to tak bylo plánované. Ale vadí mi, že vůbec nevím, co se s některými postavami stane. Barvy filmu se mi líbily i vzhled postav. Ale jde vidět na první pohled, že je to jeden ze slabších filmů Tima Burtona, ale stejně mi nebude vadit, když ho ještě párkrát za nějakou tu dobu uvidím. Na zábavu s přáteli nebo na večer, kdy nevíte, co dělat je to dokonalý film - rozhodně nemusíte moc přemýšlet u něj, brečet nebudete a o filmu nebudete přemýšlet, ani po jeho skončení (možná bohužel).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama