Srpen 2013

Kočky z prázdnin

28. srpna 2013 v 17:56 | Julča |  Fotografie
O prázdninách jsem v jedné venkovní restauraci potkala tyto nádherné kočky ♥Škola noci

26. srpna 2013 v 16:03 | Julča |  Knižní recenze

Škola noci

P.C. Castová & Kristin Castová
(Označená, Zrazená, Vyvolená, Nezkrotná, Pronásledovaná, Pokoušená, Vyhořelá, Probuzená, Předurčená, Ukrytá)
Hlavní hrdinka Zoey Redbirdová se na začátku 1. dílu pohádala se svým klukem, rodiči i nejlepší kamarádkou. K tomu všemu ji ještě označil upír a to znamenalo, že musela opustit svou dosavadní školu a jít na Školu noci, kde jsou pouze upíři. Její velekněžka Neferet se zdá být velmi milá, hodná a krásná. Hned na začátku svého pobytu se seznámí se svou spolubydlící Stevie Rae a homosexuálem Damienem. A samozřejmě pozná nejkrásnějšího kluka ze školy - Erika, který ale zatím chodí se Zoeyinou sokyní Afroditou.

Já sama jsem četla zatím 9 dílů a bavilo mě to. Teda nebylo to nic, co bych začala všem doporučovat a básnit o tom, ale na zabavení dobré. Zkrátka jsou to knížky, které se přečtou hned a vy si musíte koupit (nebo půjčit) další díl. :)

Ale i přesto můžete tuto sérii knih zkusit přečíst, pokud nemáte co na čtení, je to ten ideální čas.

Existují také dva dodatky k sérii: Drakova přísaha a Lenobiin slib, které vyprávějí příběh dvou učitelů ze Školy noci.

Připravuje se 11. díl s podtitulem Odhalení (Releaved)

V celék článku ukázka z 1. dílu:

Netvor (Beastly)

19. srpna 2013 v 13:53 | Julča |  Filmové recenze

Netvor

Fantasy / Drama / Romantický

Film jsem si stáhla od kámošky z flashky, tak jsem se na něj podívala a kupodivu se mi docela líbil. Teda nijak zvlášť mě nenadchnul a nestal se rázem mým nejoblíbenějším filmem, ale líbil se mi a viděla jsem ho hned několikrát.

Kyle (Alex Pettyfer), rozmazlený, povrchní a především oblíbený chlapec na střední škole, shazuje všechny, kteří nezapadají do jeho ideálu krásy. Jeho poslední oběť posměšků si to od něj nenechá líbit - Kendra (Mary-Kate Olsen), ne zcela obyčejná dívka, Kylea zakleje do těla nepřitažlivého netvora. Ten se stáhne do ústraní a začne si všímat, jaké to je, když tě ostatní shazují a štítí se tě. V novém těle se začne blíže seznamovat se spolužačkou Lindy (Vanessa Hudgens), kterou předtím téměř přehlížel. Lindy ho může zachránit, ale podaří se jí to? A budou naždy jenom přátelé?

Jaké jsou Vaše názora na film? Četla jsem hodně diváckých recenzí, které spíše shazovaly ten film, ale myslím, že si to až tak nezaslouží - co říkáte?