Malý princ

6. března 2013 v 15:07 | Julča |  Knižní recenze

Malý princ

Antoine de Saint-Exupéry


Počet stran: kolem 90ti
Sice je kniha určena pro děti od 7 let, ale pokud tuto knihu s nimi nečte jeden z rodičů a nevysvětlí jim obash, nemohou příběh pochopit. Kniha je fylozofická a má v sobě hlubší smysl.
Malý princ žije na své planetě, která se jmenuje B612 a kde rostou baobaby, které je nutno vytrhávat a ze země rostou Malému princi do výšky kolen 3 sopky, které je zase nutno pravidelně čistit. Na jeho malé planetce před časem vyrostla květina, o kterou je nutno se starat, ale přesto se Malý princ vydává do vesmíru. Po svých cestách potká Malý princ v poušti na planetě Zemi letce, který v nekonečném písku ztroskotal (ten letec je sám autor). Malý princ a letec si začnou povídat a Malý princ vypráví dobrodružství o svých cestách a kde všude byl - byl na planetě, kde žije jen král, který kraluje všemu, ale vlastně ničemu, byl na planetě, kde žije byznysmen, který počítá vše, ale vlastně nic. Nakonec se Malý princ musí vydat zpět na svoji planetku, kde na něho čeká jeho milovaná jedinečná květina.
Záměrně samozřejmě nevyzrazuji celý příběh - prostě si ho každý musí přečíst sám. Mě knížka naprosto nadchla - sice jsem ji přečetla asi za hodinku, ale abych ji pochopila úplně, tak jsem si ji přečetla hned několikrát.
Moje hodnocení: 5 z 5
Doporučuji všem čtenářům od 14ti let a výše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četli jste Malého prince?

Ano 60% (3)
Ne 0% (0)
Ne, ale přečtu si ho 40% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama