Březen 2013

Emily Strange

25. března 2013 v 14:48 | Julča |  Ostatní

Kdo je to Emily Strange?

Emily je 13letá holka, která se narodila v pátek 13. a veškeré oblečení nosí černé (až na boty ty jsou bíle od značky Mary Jane). Většina věcí kolem Emily se vyskytuje v počtu třinácti, až na kočky, které se s ní všude pohybují, ty jsou 4 - Mystery, Miles, NeeChee a Sabath.

Charakter Emily Strange (zdroj Wikipedia) :

Emily žije se svou matkou, které říká Patti v Tupesech, ale neustále se stěhují. Ve svém temném pokoji stále hledá využití pro Černý kámen, což je chemická látka, která pohaní spoustu jejích vynálezů jako je třeba Časostroj nebo divnohled. Emily je drzá, bez respektu a autority a má samé uhozené, temné a depresivní nápady. Na své 4 kočičky nedá dopustit, a proto jsou všude kolem ní. Emily vyznává znuděnost, temnotu, ztracenost, horory, rock a podivínství. Je svá a neřídí se podle trendů. Je velmi inteligentní a požívá různé nadávky, které si improvizované vymyslela (např "Doparoma pazdrát" atd.). Jinak je velmi samotářská a nespolečenská. Má také ráda "naschvály", a proto v levé ruce (kterou také píše) často drží prak. Její velkou vášní je tropení žertíků a vynalézání (divnohled, duplikátor, nekapající svícen apd.). Vše kolem ní je černo-červené a nesnáší bílou barvu. Její sen je pohřbít se v majestátní hrobce za živa, což se jí povede v knížce "Temno". Do školy nechodí, ale i přesto si dokáže v životě poradit.

Oficiální stránky:
http://www.emilystrange.com/

Knížky a ukázky z nich dole v článku ↓↓↓


Kde bych jenom chtěla žít?

11. března 2013 v 14:24 | Julča |  Ostatní
Myslím, že jako spousta lidí z ČR bych chtěla žít v zahraničí, ale nevím jestli na to mám ty správné předpoklady - přecejen, nemluvím plynně anlicky a neznám kulturu cizích zemí. Moje vysněné konkrétní město, kde bych klidně žila by byl buď Londýn (možná, až tam pojedu se školou uvidím, jak to tam ve kutečnosti vypadá) nebo New York (kde to samozřejmě žije, takže se ptám - Proč bych tam nemohla taky žít já?) Myslím, ale že ať bych se snažila, jak chtěla, pořád bych měla velmi kladný vztah k ČR. Myslím, že zahraničí - hlavně Anglie a USA, jsou velmi dobrá místo pro řivot - halvně životním stylem a tempem. Stejně si, ale myslím, že moje sny se časem změní na reálnější a nudnější.


Malý princ

6. března 2013 v 15:07 | Julča |  Knižní recenze

Malý princ

Antoine de Saint-Exupéry