Nový prezident ČR

25. ledna 2013 v 14:15 | Julča |  Ostatní
Nový prezident ČR
Velkou novinkou a tudíž i změnou je přímá volba prezidenta České republiky. V druhém kole zůstali pouze Miloš Zeman (levice) a Karel Schwarzenberg (pravice).

Miloš Zeman
Korupce: Jeho proti korupční věta zní, že prosadí zákon o majetkovém přiznání, ale když byl předsedou vlády ani na tři pokusy se mu nepovedlo tento zákon prosadit. Takže to zní nevěrohodně.
Evropská unie: Je pro zavedení eura, ale některé kroky EU kritizuje (např. nařizování podob žárovek nebo pomazánkového másla).
Financování politických stran: Jde o nejslabší stránku Miloše Zemana. Financování prý vůbec nerozumí.
Daně: Chce zvýšit většinu z daní. Zeman chce obnovit tzv. progresivní zdanění z příjmů fyzických příjmu. Pro nejbohatší lidi navrhuje zdanění kolem 40 procent. Prosazuje také změnu sazeb DPH.
Milosti a amnestie: Neudělil by, ani milost, ani amnestii.
Vztah k vládě: Vládě by toho mluvil, sám varuje, že ji chce často navštěvovat.
Vystupování: Velkou slabinou je jeho estetický či umělecký dojem (jeho tři brady). V druhém kole začal ukazovat svoji pravou tvář - hrubiánství a nadávky, které by společně s alkoholem mohly způsobit ostudu.
Vztah ke KSČM: Komunisté jsou jeho spojenci.

Karel Schwarzenberg
Korupce: Karel Schwarzenberg má majetek a tedy korupce u něj nehrozí.
Evropská unie: Soustředí na posílení vlivu ČR v rámci Unie.
Financování politických stran: Chce prosadit, aby strany své kampaně financovaly přes transparentní účet (jak to museli dělat kandidáti na prezidenta).
Téma: Příliš nevyniká v ekonomice. Nevadí mu zvyšování daní.
Milosti a amnestie: Pro oboje má pochopení, ale také říká, že amnestie je neštěstí, zato pro milost má Karel Schwarzenberg pochopení.
Vztah k vládě: Karel Schwarzenberg by mluvil do vlády méně než Miloš Zeman, ale je pro něj důležité být živě v kontaktu s politickými stranami. Začal by kárat kabinet, kdyby příliš kvůli exportu a obchodu podlézat Číně nebo Rusku.
Vystupování: Někdy mu není příliš rozumět, ale zato jeho vystupování je nadmíru slušné a uctivé. A v debatách a duelech kandidátů na prezidenta neponižoval k podpásovým útokům, vše bral s nadhledem a vtipem. I když občas zavře oči, dokáže být prezidentem.
Vztah ke KSČM: Komunisty nesnáší, ale kdyby ČSSD a KSČM měli většinu po volbách, jako prezident by výsledky respektoval.

Zdroj: Mladá Fronta DNES (pondělí 21. ledna 2013) - volba prezidenta

Kdyby Vám bylo 18 let a mohli jste jít volit (pokud už Vám tolik není), koho by jste volili?
Miloše Zemana za levici nebo Karla Schwarzenberga za pravici?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Koho by jste volili?

Miloše Zemana 44.4% (4)
Karel Schwarzenberg 55.6% (5)

Komentáře

1 Mary | Web | 25. ledna 2013 v 14:35 | Reagovat

Kdybych mela volit, tak bych fakt nevedela. Libi se mi, ze zeman dokaze pobavit a tak ale kdyz jsem tehdy na prime videla onu debatu, nektere ty jeho poznamky byly tochu... mno nesplhnul si u me a naopak se mi libil vystup schwanzenberka, I kdyz mu obcas opravdu neni rozumet ;D nevedela bych tdy, ke ktere strane se priklonik, kazdopadne uvidime jak to dopadne:))

2 Tereza K. | Web | 25. ledna 2013 v 15:04 | Reagovat

Určitě bych volila K. Schwarzenberga. Zeman na mě vůbec nepůsobí dobře, spíš jako hrubián a chlap, co je ochotnej rozprodat celou naši zemi, hlavně aby z toho měl zisk.

3 Julča | 28. ledna 2013 v 15:49 | Reagovat

Prezidentem je Zeman - asi tu nechci žít, jsem zvědavá, jak nás bude reprezentovat, ale myslím, že blbě. Nesnáším ho!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama