Hobit: Neočekávaná cesta

13. ledna 2013 v 16:11 | Mary |  Filmové recenze
TUTO RECENZI PSALA SPOLUZAKLADATELKA BLOGU, KTERÁ UŽ NA BLOG NEPŘIŠPÍVÁ

Takže... no byla to doba, než jsem se k tomu dokopala a než to po částech dokoukala, ale je to tu. Slíbila jsem napsat, co si o filmu myslím a těm co Hobita neviděli tento film trochu přiblížit. Pokud ale nechcet přijít o překvápko, rači se čtením počkejte:D


Asi nejočekávanější film roku - Hobit (a když ne nejočekávanější, tak jeden z nich na 100%).
A v prosinci již loňského roka se fanoušci Pána prstenů a J.R.R.Tolkiena konečně dočkali.
Napsala bych, co si myslím o filmu i o knize, ale nemůžu porovnávat, jelikož jsem knihu nečetla. Vlastně i u Pána prstenů jsem se přikláněla víc k filmu, ale to bylo myslím hlavně tím, že film jsem viděla jako první. Myslím že mi i někteří dají za pravdu, že je lepší nejdříve číst a pak až sledovat, protože si tím člověk zkazí očekávání, ale tak moje chyba že.


Hobit vypráví o tenkrát mladém hobitovi Bilbovi - toho známe jako Frodova strýčka. Nebudu se nějak rozepisovat o ději, ale tak v krátkosti. Na začátku k BIlbovi Pytlíkovi zavítá náš starý známý Gandalf. Navrhne mu, ať se s ním vydá na výpravu. Bilbo odmítá, ale v noci k němu zavítá 13 trpaslíků i s Gandalfem a obrátí mu dům vzhůru nohala. Trpaslíci chtějí získat zpátky své království Erebor, ale Bilbo odmítá podstupovat jakékoliv riziko. Nechce přijít o svůj klidný život
a vlastně hlavně o život. Ráno ho ale něco pobídne a nakonec se ke Gandalfovi a spol. přidá.
No a tady začíná dobroružství Bilba Pytlíka, obyčejného hobita ze Dna Pytle. Setká se s troly, skřety, kouzelníky, elfy atd...
Začnu u Bilba (Martin Freeman). Bilba jsem si kupodivu docela oblíbila. Froda jsem totiž nikdy moc nemusela - ani nevím proč, ale Bilbo je někdo úplně jiný. Nejlepší byl vždycky ten jeho výraz ala WTF?!
Opravdu se hodně často tvářil tak, jako by před ním ''poletovaly'' krávy s vílími křidélky. To je fakt nezapomenutelné, hlavně mě pobavil jeho výrok: ,,Počkat, stát, musíme se vrátit! Zapoměl jsem si kapesník!'' Takže u Bilba jsem vcelku spokojená.
Gandalf (Ian McKellen)- o Gandalfovi se snad nedá už ani nic říct - ten je pořád stejný. Trochu bručoun, trochu tajnůstkář, prostě náš Gandalf a jiný než jaký je už nebude. Prostě skvělý.
Trpaslíci byli nezapomenutelní. Z těch jsem nemohla už od začátku. Vtipálci, baviči, postavy které se dají rychle oblíbit. Sice mi trošku vadilo, jak byl Thorin (Richard Armitage) věčně nabručený a tak podobně, ale to se dalo přejít, protože k tomu měl osobní důvody.
Hlavně se nesmím zapomenout zmínit o Glumovi (Andy Serkis). Tato poměrně důležitá postavička opět nezklamala. To jeho ''Milášku'' mi i po tak dlouhé době (3díly Pána prstenů a nyní Hobit)
pořád přijde dokonalé. Když nemohl přijít na první Bilbovu hádanku (zuby), tak se tvářil naprosto dokonale. Umírala jsem. Překvapilo mě však, že mu hrozně dlouho trvalo, než přišel na to, že nemá Miláška. To mi trochu na Gluma nesedí, na závisláka ale budiž. Glum má tedu za 1.
Jistě, ve filmu se objevila i spousta dalších postav, ale ty už nebyly tak významné, psala bych hodně dlouho, než bych napsala i o Sarumanovi, Galadriel, nebo Radagastovi - ale zrovna je krom Sarumana (toho moc nemusím), jsem si oblíbila.
Při sledování jsem však měla velký problém hlavně s tím, že jsem ze začátku nějak nepochytila (spíš jsem neposlouchala no), proč se trpaslíci vůbec na nějakou výpravu vydali. Jak ale film běžel, pochopila jsem. Bylo to nejspíš jen mojí nepozorností. Jsem věčnej ignorant, jak by řekla jedno moje kamarádka. Nebyla jsem totiž na filmu v kině, ale stahovala jsem si ho. Mno a kvalita byla hrozná. Nejlepší co jsem sice zatím našla, ale i tak se mi některá slova ztrácela. Nemůžu se dočkat na DVD verzi, protože to bude určitě úžasná podívaná - a ona byla i přes již zmíněné nedostatky.
Byla pro mě nekonečná doba, než se zase objevil nějáký ten trhák na pokráčko. Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter... trvalo to, než zase něco přišlo. Samo že skvělých filmů bylo hodně, ale takovéhle ''sériovky'' já mám nejradši.
A v porovnání s Pánem prstenů? Hobit byl trošičku slabší, ale i tak si u mě zasloužil známku 1-. To se třeba časem změní - jak jsem psala, sledování mi kazila kvalita, tak se v budoucnu uvidí.
Možná nesouhlasíte, ale tak nejsme všichni kopie a já si klidně přečku vaši kritiku. Takže vám film z celého srdce doporučuji, ale taky doporučuji si počkat na DVD, já se už teď těším. Opravdu to stojí za to.
Ať už je tu další díl!:D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama