Leden 2013

Déšť jako lék

31. ledna 2013 v 17:57 | Mary |  Povídky
TATO BÁSEŇ JE Z TVORBY MÉ KAMARÁDKY, KTERÁ SE MNOU TENTO BLOG ZAKLÁDALA

Seděla jsem tak ve škole (umělecké - hraji na soprán. a alt. flétnu) a přemýšlela, jak zabít čas čekáním na hodinu. Dorazila jsem tam o něco dřív a tak tam neby nikdo, s kým bych pokecala. No prostě a jednoduše jsem se nudila a tak mě tak z nenadáni popadla chut psát, a tak jsem psala - basen. Mno... basen :D Tady je výsledek - necekejte ale zadny veledílo, jen takový malý dílko:D

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

28. ledna 2013 v 16:35 | Julča |  Filmové recenze
Podivuhodný případ Benjamina Buttona - velký plakát
Režie:
Žánr:
Délka:
166 min
Ocenění:
Získány 3 Oscary, další 3 výhry a 23 nominací
Země původu:

Nový prezident ČR

25. ledna 2013 v 14:15 | Julča |  Ostatní
Nový prezident ČR
Velkou novinkou a tudíž i změnou je přímá volba prezidenta České republiky. V druhém kole zůstali pouze Miloš Zeman (levice) a Karel Schwarzenberg (pravice).

Miloš Zeman
Korupce: Jeho proti korupční věta zní, že prosadí zákon o majetkovém přiznání, ale když byl předsedou vlády ani na tři pokusy se mu nepovedlo tento zákon prosadit. Takže to zní nevěrohodně.
Evropská unie: Je pro zavedení eura, ale některé kroky EU kritizuje (např. nařizování podob žárovek nebo pomazánkového másla).
Financování politických stran: Jde o nejslabší stránku Miloše Zemana. Financování prý vůbec nerozumí.
Daně: Chce zvýšit většinu z daní. Zeman chce obnovit tzv. progresivní zdanění z příjmů fyzických příjmu. Pro nejbohatší lidi navrhuje zdanění kolem 40 procent. Prosazuje také změnu sazeb DPH.
Milosti a amnestie: Neudělil by, ani milost, ani amnestii.
Vztah k vládě: Vládě by toho mluvil, sám varuje, že ji chce často navštěvovat.
Vystupování: Velkou slabinou je jeho estetický či umělecký dojem (jeho tři brady). V druhém kole začal ukazovat svoji pravou tvář - hrubiánství a nadávky, které by společně s alkoholem mohly způsobit ostudu.
Vztah ke KSČM: Komunisté jsou jeho spojenci.

Karel Schwarzenberg
Korupce: Karel Schwarzenberg má majetek a tedy korupce u něj nehrozí.
Evropská unie: Soustředí na posílení vlivu ČR v rámci Unie.
Financování politických stran: Chce prosadit, aby strany své kampaně financovaly přes transparentní účet (jak to museli dělat kandidáti na prezidenta).
Téma: Příliš nevyniká v ekonomice. Nevadí mu zvyšování daní.
Milosti a amnestie: Pro oboje má pochopení, ale také říká, že amnestie je neštěstí, zato pro milost má Karel Schwarzenberg pochopení.
Vztah k vládě: Karel Schwarzenberg by mluvil do vlády méně než Miloš Zeman, ale je pro něj důležité být živě v kontaktu s politickými stranami. Začal by kárat kabinet, kdyby příliš kvůli exportu a obchodu podlézat Číně nebo Rusku.
Vystupování: Někdy mu není příliš rozumět, ale zato jeho vystupování je nadmíru slušné a uctivé. A v debatách a duelech kandidátů na prezidenta neponižoval k podpásovým útokům, vše bral s nadhledem a vtipem. I když občas zavře oči, dokáže být prezidentem.
Vztah ke KSČM: Komunisty nesnáší, ale kdyby ČSSD a KSČM měli většinu po volbách, jako prezident by výsledky respektoval.

Zdroj: Mladá Fronta DNES (pondělí 21. ledna 2013) - volba prezidenta

Kdyby Vám bylo 18 let a mohli jste jít volit (pokud už Vám tolik není), koho by jste volili?
Miloše Zemana za levici nebo Karla Schwarzenberga za pravici?

Hobit: Neočekávaná cesta

13. ledna 2013 v 16:11 | Mary |  Filmové recenze
TUTO RECENZI PSALA SPOLUZAKLADATELKA BLOGU, KTERÁ UŽ NA BLOG NEPŘIŠPÍVÁ

Takže... no byla to doba, než jsem se k tomu dokopala a než to po částech dokoukala, ale je to tu. Slíbila jsem napsat, co si o filmu myslím a těm co Hobita neviděli tento film trochu přiblížit. Pokud ale nechcet přijít o překvápko, rači se čtením počkejte:D


Asi nejočekávanější film roku - Hobit (a když ne nejočekávanější, tak jeden z nich na 100%).
A v prosinci již loňského roka se fanoušci Pána prstenů a J.R.R.Tolkiena konečně dočkali.
Napsala bych, co si myslím o filmu i o knize, ale nemůžu porovnávat, jelikož jsem knihu nečetla. Vlastně i u Pána prstenů jsem se přikláněla víc k filmu, ale to bylo myslím hlavně tím, že film jsem viděla jako první. Myslím že mi i někteří dají za pravdu, že je lepší nejdříve číst a pak až sledovat, protože si tím člověk zkazí očekávání, ale tak moje chyba že.Méďa

9. ledna 2013 v 15:53 | Julča |  Filmové recenze
Méďa