Prosinec 2012

Sintel: Příběh draka

29. prosince 2012 v 19:06 | Mary |  Filmy
Zhruba 15ti minutový animovaný film je o mladé dívce Sintel, která jednoho dne nalezne zraněné dráče, které ošetří a začne se oněj starat. Bohužel jednoho dne mladého draka (pojmenuje ho Scales) unese velký drak a zničená Sintel se svého přítele vydá hledat.
Trocho mě mrzelo, že to bylo tak krátké, ale opravdu se mi to líbilo. Poměrně jednoduchý, avšak poutavý děj, odhodlaná hrdinka a úžasný drak (draci :D).
Tak jen doufám, že vás tahle maličkost alespoň trochu zaujme - mě zaujala.


Filmy roku 2012!

29. prosince 2012 v 12:01 | Mary |  Filmové tipy
Letošní rok byl podle mě opravdu ''nadupanej'' očekávanými filmy. Ať už to byli Avengers, Skyfall nebo Hobbit (záměrně jej však nedávám do ankety - bude mít brzy vlastní článek).
Chtěla bych vědět, jaké jsou vaše názory na letošní filmy, a tak si můžete pod článkem hlásnout, který se podle vás nejlépe povedl a který vás nadchl.
Nejsou zde ale samozdřejmě všechny filmy (to by bylo asi nadlouho a hledat se mi je nechce), takže pokud máte nějaký lepší letošní trhák, podělte se v komentech. Ráda si přečtu vaše názory a z ankety bych ráda vyvodila, na co se má cenu podívat, nebo by to byla jen stráta času - nemám totiž vše shlédnuto ;D


Doba ledová 4; Země v pohybu

17. prosince 2012 v 14:21 | Julča |  Filmové recenze

Doba ledová 4; Země v pohybu

Doba ledová 4; Země v pohybu je pokračování úspěšného animovaného filmu, jak pro děti, tak pro jejich rodiče a známé. Samozřejmě jako u ostatních vícedílných filmů, můžu říct, že i v tomto případě je nejlepší 1. díl.
Jakmile začal film scénou u mamutí rodinky a jejich dcerky teenagerky, věděla jsem, že to bude tak trochu trapné. Některá slova a výroky hlavních i vedlejších postav mi nepřipadaly vtipné, ale opravdu spíše trapné a překombinované. I děj a samotný příběh byl trošku o ničem.
Ale abych jenom nekritizovala. Musím pochválit samozřejmě grafické možnosti filmu a ztvárnění postav - tuto animaci já miluju u všech těchto filmů.
Jako vždy zabodovala veverka, která jde věrně kamkoliv, kde je její žalud a uvidíte sami, že tím způsobí pár komplikací.
Moje nejoblíbenější postavy v tomto díle byla nová bílá šavlozubá tygřice, do které se očividně zamiloval Diego. Dále se mi líbil oddaný kamarád Broskvičky ježkokrtek, na jehož jméno si už bohužel nevzpomínám. Bábinka Sida mi trochu překážela a vadila - hlavně ve scéně, kde ožužlávala jablko, to mi přišlo už trochu moc a vůbec mě to nepobavilo a to se velmi ráda směju i největším pitomostem.
Takže celkově můžu soudit, že to bylo pro mě podprůměrné pokračování úspěšného a oblíbeného filmu. Návštěvnost filmu díky předešlým třem dílům měli tvůrci zajištěnou a všichni byli určitě (tak jako já) zvědaví na pokračování.
Ale ať si každý posoudí sám jestli sem film líbí nebo ne, toto je pouze můj osobní názor. :)
Písničky, na kterých ujíždím

5. prosince 2012 v 15:41 | Julča ♪♫ |  Don't forget this song
One More Night
Maroon 5
Overexposed

Pokračování v Celý článek..